Polish Legends in Translation: Tuwim & Co - zdjęcie

Średnia ocena

10 oddanych głosów

8.7 / 10

Polish Legends in Translation: Tuwim & Co

Spektakl komediowy po angielsku, inspirowany najnowszymi tłumaczeniami wierszy najwybitniejszych polskich poetów.

Propozycja na wieczór zarówno dla osób przebywających w Warszawie obcokrajowców, jak i tych, którzy chcą rozwijać swój angielski. Dla miłośników poezji i inteligentnej rozrywki.

Zapraszamy na wieczór improwizacji po angielsku, inspirowany twórczością m.in. Juliana Tuwima! Spektakl w całości jest wymyślany na bieżąco na oczach widzów, bez scenariusza, za to w języku angielskim. Gościem wydarzenia będzie Marek Kaźmierski, tłumacz, wydawca polskiej literatury w Wielkiej Brytanii, który przeczyta wybrane przetłumaczone przez siebie wiersze najwybitniejszych polskich poetów i poetek.

***

We would like to invite you to an improv night inspired by the work of Julian Tuwim! The whole show doesn’t have a scenario and will be improvised on the spot… In English! Marek Kaźmierski who is a translator and a Polish literature publisher in Great Britain will be our guest this evening. He will read carefully selected poems of Polish poets.

Julian Tuwim, “Melody”

Early autumn, my favourite time.

A pale morning, the colour of my eyes.

Floating in a cafe, as if high on skies,

Drowning in the last of the summer wine.

Out on the street people fly by,

But I do not see and do not hear.

Wearing a silent autumn smile,

Gazing away, I disappear.

/fragment wiersza „Melodia” Juliana Tuwima w tłum. Marka Kaźmierskiego

*** translated by Marek Kaźmierski).

Opinie naszych widzów (4)

 • 10.0/ 10

  spektakl bardzo udany. polecam.

  ew.....@da...ta.pl / 28 November 2017

 • 8.0/ 10

  Warto zobaczyć! 🙂

  ma.....@....pl / 11 January 2018

 • 7.0/ 10

  Dobry, bardzo fajni improwizatorzy, tylko trochę zażenował mnie tekst pana Marka oparty na humorze 'toaletowym'

  ba.....@gm...il.com / 11 January 2018

 • 6.0/ 10

  Świetne tłumaczenia Tuwima! Słowa uznania dla Marka Kazmierski. Jeżeli chodzi natomiast o improwizacje to na pewno super, że jest zespól który podjął się zadania improwizacji w języku angielskim. Natomaist, jestem zawiedziona tym, ze improwizacje zostały w niektówrch częściach spłycone do dużej ilości przekleństw i mało ambitnej tresci, która też pewnie mogłaby być śmieszna. Niemniej jednak, przyjdę na kolejną improwizacje, aby sprawdzić czy mój komenatrz został pzreczytany:-)

  ag.....@gm...il.com / 15 November 2017

Klub Komediowy

Klub Komediowy powstał w 2014 roku – to miejsce wyjątkowe na kulturalnej mapie Warszawy. Jego siedziba znajduje się w samym centrum miasta – niedaleko Placu Zbawiciela. Klub Komediowy nie jest zwykłym teatrem – jest to pierwszy i dotąd jedyny w Polsce klub komediowy.

Repertuar Klubu Komediowego jest niezwykle bogaty. Spektakle oferowane przez Klub Komediowy są przede wszystkim spektaklami improwizowanymi. Na deskach Klubu Komediowego zobaczyć można wiele teatrów improwizowanych, takich jak Klancyk czy Humbuk, a także stand-uperów z grupy Stand-Up Polska. W repertuarze Klubu Komediowego znaleźć możemy również inne formy teatralne, takie jak kabaret literacki m. in. „Fabularny przewodnik po…”, a także skecz show „Wszystko będzie dobrze”. Klub Komediowy w swoim repertuarze ma również swoje autorskie spektakle, do których należy nich m. in. Musical improwizowany, Wycieczki osobiste, Wieczór krótkich gier, Muzyczny wieczór krótkich gier, Speed dating improwizowany, Dubbingi niszczą i wiele innych.

Klub Komediowy oferuje swoim widzom miejsce niezwykłe, w którym spotkać można różne formy komedii granej na żywo. Dodatkową atrakcją, oprócz sceny przynoszącej widzom mnóstwo uśmiechu, jest również bar i kawiarnia, w których napić się można dobrego wina i piwa, a także pysznej kawy.

Na scenie Klubu Komediowego zobaczyć można było wiele znanych postaci, takich jak Janusz Gajos, Jacek Federowicz, Jan Peszek, Mariusz Szczygieł, Dawid Podsiadło, Pablopavo, Paweł Althamer, Marek Bieńczyk, Katarzyna Bonda i wielu innych.

Bilety na spektakle Klubu Komediowego kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej Klubu Komediowego, a także w kasie Klubu Komediowego, która czynna jest codziennie (w dni grania spektakli) od godziny 18.

Adres i dojazd

https://www.komediowy.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.