Polish Legends in Translation: Tuwim & Co - zdjęcie

Średnia ocena

10 oddanych głosów

8.7 / 10

Polish Legends in Translation: Tuwim & Co

Spektakl komediowy po angielsku, inspirowany najnowszymi tłumaczeniami wierszy najwybitniejszych polskich poetów.

Propozycja na wieczór zarówno dla osób przebywających w Warszawie obcokrajowców, jak i tych, którzy chcą rozwijać swój angielski. Dla miłośników poezji i inteligentnej rozrywki.

Zapraszamy na wieczór improwizacji po angielsku, inspirowany twórczością m.in. Juliana Tuwima! Spektakl w całości jest wymyślany na bieżąco na oczach widzów, bez scenariusza, za to w języku angielskim. Gościem wydarzenia będzie Marek Kaźmierski, tłumacz, wydawca polskiej literatury w Wielkiej Brytanii, który przeczyta wybrane przetłumaczone przez siebie wiersze najwybitniejszych polskich poetów i poetek.

***

We would like to invite you to an improv night inspired by the work of Julian Tuwim! The whole show doesn’t have a scenario and will be improvised on the spot… In English! Marek Kaźmierski who is a translator and a Polish literature publisher in Great Britain will be our guest this evening. He will read carefully selected poems of Polish poets.

Julian Tuwim, “Melody”

Early autumn, my favourite time.

A pale morning, the colour of my eyes.

Floating in a cafe, as if high on skies,

Drowning in the last of the summer wine.

Out on the street people fly by,

But I do not see and do not hear.

Wearing a silent autumn smile,

Gazing away, I disappear.

/fragment wiersza „Melodia” Juliana Tuwima w tłum. Marka Kaźmierskiego

*** translated by Marek Kaźmierski).

Opinie naszych widzów (4)

 • 10.0/ 10

  spektakl bardzo udany. polecam.

  ew.....@da...ta.pl / 28 November 2017

 • 8.0/ 10

  Warto zobaczyć! 🙂

  ma.....@....pl / 11 January 2018

 • 7.0/ 10

  Dobry, bardzo fajni improwizatorzy, tylko trochę zażenował mnie tekst pana Marka oparty na humorze 'toaletowym'

  ba.....@gm...il.com / 11 January 2018

 • 6.0/ 10

  Świetne tłumaczenia Tuwima! Słowa uznania dla Marka Kazmierski. Jeżeli chodzi natomiast o improwizacje to na pewno super, że jest zespól który podjął się zadania improwizacji w języku angielskim. Natomaist, jestem zawiedziona tym, ze improwizacje zostały w niektówrch częściach spłycone do dużej ilości przekleństw i mało ambitnej tresci, która też pewnie mogłaby być śmieszna. Niemniej jednak, przyjdę na kolejną improwizacje, aby sprawdzić czy mój komenatrz został pzreczytany:-)

  ag.....@gm...il.com / 15 November 2017

Klub Komediowy

Klub Komediowy powstał w 2014 roku - to miejsce wyjątkowe na kulturalnej mapie Warszawy. Jego siedziba znajduje się w samym centrum miasta - niedaleko Placu Zbawiciela. Klub Komediowy nie jest zwykłym teatrem - jest to pierwszy i jedyny prawdziwy klub komediowy w Polsce.

Repertuar Klubu Komediowego jest niezwykle bogaty. Spektakle oferowane przez Klub Komediowy są przede wszystkim spektaklami improwizowanymi - na deskach Klubu Komediowego zobaczyć można wiele teatrów improwizowanych, takich jak Klancyk, Hofesinka, Hulaj, Humbuk, a także stand-uperów z grupy Stand-Up Polska. W repertuarze Klubu Komediowego znaleźć możemy również inne formy teatralne, takie jak kabaret literacki m. in. “Fabularny przewodnik po…”, a także skecz show m. in. “Niektóre długopisy piszą wolniej” i “Wszystko będzie dobrze”. Klub Komediowy w swoim repertuarze ma również swoje autorskie spektakle, do których należy nich m. in. "Bitwa na dubbingi", "Musical improwizowany", "Mała gra o nic" i wiele innych. Klub Komediowy nie zapomina również o najmłodszych widzach - w jego repertuarze znaleźć możemy także improwizowane spektakle dla dzieci m. in spektakl "Nikt nic nie wie".

Klub Komediowy oferuje swoim widzom miejsce niezwykłe, w którym spotkać można różne formy komedii granej na żywo - dodatkową atrakcją, oprócz sceny przynoszącej widzom mnóstwo uśmiechu, jest również bar i kawiarnia, w której napić się można pysznej kawy i dobrego wina.

Na scenie Klubu Komediowego zobaczyć można było wiele znanych postaci, takich jak Janusz Gajos, Jacek Federowicz, Mariusz Szczygieł i wielu innych.

Bilety na spektakle Klubu Komediowego kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej Klubu Komediowego, a także w kasie Klubu Komediowego, która czynna jest od poniedziałku do piątku na godzinę przed rozpoczęciem każdego spektaklu.

Adres i dojazd

Nowowiejska 1
00-643, Warszawa

https://www.komediowy.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.5
Średnia ocena
Warsztat aktorów jest tak solidny, że z chęcią pójdę i na inne występy Afrontu. Polecam serdecznie!
- Mateusz

17.02 / 19:30

Gatunek: Improwizacja
8.4
Średnia ocena
Zanurzyć się w świat tworzony na scenie przez Dwóch Panów to istna rozkosz
- Magda

28.01 / 20:00

Gatunek: Improwizacja

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.7
Średnia ocena
Ten duet powinien trafić do repertuaru Klubu Komediowego na stałe. Rewelacja!
- Marta

Dziś / 19:00

Gatunek: Improwizacja
7.7
Średnia ocena
It was well organised and I was happy to see the comedians incorporate audience participation within their act
- Gary

Dziś / 21:00

Gatunek: Improwizacja
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.