Komedia romantyczna - zdjęcie Komedia romantyczna - zdjęcie

Średnia ocena

81 oddanych głosów

8,0 / 10

Komedia romantyczna

Premiera spektaklu w reż. Przemysława Nowakowskiego. Historia burzliwego romansu z Warszawą w tle – wg autora scenariuszy do filmów Andrzeja Wajdy i Małgorzaty Szumowskiej.

„Komedia romantyczna” (w sposób zdawkowy i fragmentaryczny) przedstawia historię burzliwego romansu zdeklasowanego neurotyka Gustawa (Maciej Nawrocki), pracującego jako przewodnik miejski, i ciekawej świata farmaceutki Basi (Matylda Damięcka), pochodzącej – w najgłębszym sensie tego słowa – ze wsi.

Będzie to kolejna historia o tym, że On nie może, Ona nie chce, a Razem nie dają rady. Aktorzy będą wspinać się na wyżyny swojego talentu i ekspresji – po to tylko, by za chwilę spaść w czarną otchłań niezrozumienia i mętnej metafory. A wszystko to zatopione w czarno-białym, stołecznym sosie i czasami śpiewane! W historii tej nikt nie dostanie tego czego chce, z widzami na czele.

„Komedia romantyczna” jest utworem silnie osadzonym w tradycji literatury romantycznej – niczym nieboszczyk osadzony w trumnie (czyli wygodnie, ale raczej obojętnie). Prawdę powiedziawszy, tylko bardzo uważnym i wielokrotnym widzom uda się ten związek zauważyć. A i to bez gwarancji… „Komedia romantyczna” to skomplikowany, przygnębiający, nieznośnie psychologizujący i zupełnie nieśmieszny utwór o tym, że nie jest łatwo, nigdy nie było łatwo, nigdy nie będzie. Aż chciałoby się dodać, że „mimo wszystko trzeba próbować”. Ale ta myśl nie wynika wcale ze spektaklu, więc jak ktoś chce, to może sobie ją dodać we własnym zakresie…

Premierowe spektakle najnowszej produkcji Klubu Komediowego już 14, 15 i 25 lutego.

Nota o autorze:

Przemysław Nowakowski – scenarzysta, dramatopisarz, reżyser. Ukończył studia na wydziale Historii Sztuki UW , kontynuował studia scenariuszowe i reżyserskie na UCLA w Los Angeles, Binger Film Institute w Amsterdamie i w Szkole Andrzeja Wajdy. Scenarzysta filmów fabularnych „Egoiści” M. Trelińskiego, „Ono” M. Szumowskiej, „Katyń” Andrzeja Wajdy, „Boisko Bezdomnych” Kasi Adamik, „Krew Boga” Bartosza Konopki i innych. Pisał scenariusze i realizował wiele programów, filmów dokumentalnych i seriali telewizyjnych, między innymi „ Bez tajemnic” (sezon 1-3) i „Pakt” (produkcja HBO). Reżyseruje także filmy krótkometrażowe, między innymi „ Na Kredyt” . Jest również autorem kilku wystawianych sztuk teatralnych, w tym „Trzy kobiety wokół mojego łóżka”, „Twój, Twoja, Twoje”, „Hundebar”.

Noty o aktorach:

Matylda Damięcka – aktorka teatralna, dubbingowa, lektorka, wokalistka. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Obecnie można ją zobaczyć na deskach Klubu komediowego, Teatru Prezentacje, Teatru Polonia, Och-Teatr w Warszawie, Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie oraz Teatru InVitro w Lublinie.

Maciej Nawrocki – improwizator, aktor. Ukończył Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie. Od kilku lat związany z Klubem Komediowym w Warszawie, gdzie gra w składach m.in. Musicalu improwizowanego, Wycieczek osobistych i Fabularnego przewodnika po.

Realizacja

Tekst: Przemysław Nowakowski

Reżyseria: Przemysław Nowakowski

Występują: Matylda Damięcka i Maciej Nawrocki

Muzyka: Jacek Kita

Wideo: Filip Kabulski

Animacje: Matylda Damięcka

Realizacja dźwięku: Paweł Parzuchowski

Opinie naszych widzów (19)

 • 10,0/ 10

  Wspaniała zabawa, rewelacyjne aktorstwo. Ubawiłam się przednio:)

  ma.....@gm...il.com / 23 kwietnia 2018

 • 10,0/ 10

  Słodko-gorzki obraz związku z mnóstwem absurdalnego humoru, okraszony fantastyczną grą aktorską nieziemskiej Matyldy z partnerem, był doskonałą ucztą dla mnie i moich znajomych! Dziękuję i polecam serdecznie komediowym smakoszom! :)

  to.....@....pl / 20 marca 2018

 • 10,0/ 10

  Bardzo fajny spektakl !!! Świetna gra pięknych aktorów! Brawo!

  pa.....@gm...il.com / 05 marca 2018

 • 10,0/ 10

  Zabawne, mądre, łączące bieżący kontekst i uniwersalne treści. Rozrywka na wysokim poziomie! A aktorzy genialni. :)

  e-.....@....pl / 28 lutego 2018

 • 10,0/ 10

  Ciekawa formuła i świetna gra aktorów 😍

  ma.....@....pl / 26 lutego 2018

Klub Komediowy - Adres i dojazd

https://www.komediowy.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,5
Średnia ocena
Fantastyczny! Coś nowego, nietypowego, wciągającego
- Małgorzata

11.09 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,2
Średnia ocena
Wspaniałe doświadczenie! Spektakl zupełnie inny niż w "klasycznym teatrze". Warto spróbować!
- Agnieszka

18.09 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.