Komedia romantyczna - zdjęcie Komedia romantyczna - zdjęcie

Średnia ocena

81 oddanych głosów

8,0 / 10

Komedia romantyczna

Premiera spektaklu w reż. Przemysława Nowakowskiego. Historia burzliwego romansu z Warszawą w tle – wg autora scenariuszy do filmów Andrzeja Wajdy i Małgorzaty Szumowskiej.

„Komedia romantyczna” (w sposób zdawkowy i fragmentaryczny) przedstawia historię burzliwego romansu zdeklasowanego neurotyka Gustawa (Maciej Nawrocki), pracującego jako przewodnik miejski, i ciekawej świata farmaceutki Basi (Matylda Damięcka), pochodzącej – w najgłębszym sensie tego słowa – ze wsi.

Będzie to kolejna historia o tym, że On nie może, Ona nie chce, a Razem nie dają rady. Aktorzy będą wspinać się na wyżyny swojego talentu i ekspresji – po to tylko, by za chwilę spaść w czarną otchłań niezrozumienia i mętnej metafory. A wszystko to zatopione w czarno-białym, stołecznym sosie i czasami śpiewane! W historii tej nikt nie dostanie tego czego chce, z widzami na czele.

„Komedia romantyczna” jest utworem silnie osadzonym w tradycji literatury romantycznej – niczym nieboszczyk osadzony w trumnie (czyli wygodnie, ale raczej obojętnie). Prawdę powiedziawszy, tylko bardzo uważnym i wielokrotnym widzom uda się ten związek zauważyć. A i to bez gwarancji… „Komedia romantyczna” to skomplikowany, przygnębiający, nieznośnie psychologizujący i zupełnie nieśmieszny utwór o tym, że nie jest łatwo, nigdy nie było łatwo, nigdy nie będzie. Aż chciałoby się dodać, że „mimo wszystko trzeba próbować”. Ale ta myśl nie wynika wcale ze spektaklu, więc jak ktoś chce, to może sobie ją dodać we własnym zakresie…

Premierowe spektakle najnowszej produkcji Klubu Komediowego już 14, 15 i 25 lutego.

Nota o autorze:

Przemysław Nowakowski – scenarzysta, dramatopisarz, reżyser. Ukończył studia na wydziale Historii Sztuki UW , kontynuował studia scenariuszowe i reżyserskie na UCLA w Los Angeles, Binger Film Institute w Amsterdamie i w Szkole Andrzeja Wajdy. Scenarzysta filmów fabularnych „Egoiści” M. Trelińskiego, „Ono” M. Szumowskiej, „Katyń” Andrzeja Wajdy, „Boisko Bezdomnych” Kasi Adamik, „Krew Boga” Bartosza Konopki i innych. Pisał scenariusze i realizował wiele programów, filmów dokumentalnych i seriali telewizyjnych, między innymi „ Bez tajemnic” (sezon 1-3) i „Pakt” (produkcja HBO). Reżyseruje także filmy krótkometrażowe, między innymi „ Na Kredyt” . Jest również autorem kilku wystawianych sztuk teatralnych, w tym „Trzy kobiety wokół mojego łóżka”, „Twój, Twoja, Twoje”, „Hundebar”.

Noty o aktorach:

Matylda Damięcka – aktorka teatralna, dubbingowa, lektorka, wokalistka. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Obecnie można ją zobaczyć na deskach Klubu komediowego, Teatru Prezentacje, Teatru Polonia, Och-Teatr w Warszawie, Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie oraz Teatru InVitro w Lublinie.

Maciej Nawrocki – improwizator, aktor. Ukończył Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie. Od kilku lat związany z Klubem Komediowym w Warszawie, gdzie gra w składach m.in. Musicalu improwizowanego, Wycieczek osobistych i Fabularnego przewodnika po.

Na scenie występuje Matylda Damięcka, Maciej Nawrocki.

Realizacja

Tekst: Przemysław Nowakowski

Reżyseria: Przemysław Nowakowski

Występują: Matylda Damięcka i Maciej Nawrocki

Muzyka: Jacek Kita

Wideo: Filip Kabulski

Animacje: Matylda Damięcka

Realizacja dźwięku: Paweł Parzuchowski

Opinie naszych widzów (19)

 • 10,0/ 10

  Wspaniała zabawa, rewelacyjne aktorstwo. Ubawiłam się przednio:)

  ma.....@gm...il.com / 23 kwietnia 2018

 • 10,0/ 10

  Słodko-gorzki obraz związku z mnóstwem absurdalnego humoru, okraszony fantastyczną grą aktorską nieziemskiej Matyldy z partnerem, był doskonałą ucztą dla mnie i moich znajomych! Dziękuję i polecam serdecznie komediowym smakoszom! :)

  to.....@....pl / 20 marca 2018

 • 10,0/ 10

  Bardzo fajny spektakl !!! Świetna gra pięknych aktorów! Brawo!

  pa.....@gm...il.com / 05 marca 2018

 • 10,0/ 10

  Zabawne, mądre, łączące bieżący kontekst i uniwersalne treści. Rozrywka na wysokim poziomie! A aktorzy genialni. :)

  e-.....@....pl / 28 lutego 2018

 • 10,0/ 10

  Ciekawa formuła i świetna gra aktorów 😍

  ma.....@....pl / 26 lutego 2018

 • 10,0/ 10

  Znakomita Matylda, przecudowny wokal, interakcja między bohaterami bezbłędna! Brawo.

  ma.....@gm...il.com / 26 lutego 2018

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl, świetni aktorzy, Dla wszystkich ze wsi i z miasta, nie tylko farmaceutów i przewodników miejskich, pojebanych i zielonojebów. Niezwykle inteligentny humor, a przy okazji również chwile refleksji - w myśl słów Dziewońskiego: "Jeśli wszystko jest śmieszne, może być niewesoło" PS: Włochy istnieją, to dzielnica Stolicy.

  ra.....@gm...il.com / 15 lutego 2018

 • 10,0/ 10

  Świetna gra obu aktorów! Ciekawe odniesienia do życia i otaczającej rzeczywistości. Coś nowego i świeżego.

  ma.....@gm...il.com / 15 lutego 2018

 • 9,0/ 10

  Swietny spektakl. Prosta i lekka komedia nie tylko dla zakochanych. 9 tylko dla tego ze niestety przyszlo mi siedziec na skraju widowni. Poza tym polecam.

  sl.....@....pl / 21 stycznia 2019

 • 9,0/ 10

  Cudo piosenki! Świetnie się bawiliśmy!

  t_.....@....pl / 08 marca 2018

 • 9,0/ 10

  Polecam! Dobrze spędzony niedzielny wieczór, spektakl zabawny, ciekawa forma, świetna gra aktorska przede wszystkim M. Nawrockiego.

  pa.....@gm...il.com / 05 marca 2018

 • 9,0/ 10

  Uroczy i bezpretensjonalny. Wszystkim polecam

  la.....@ho...il.com / 26 lutego 2018

 • 8,0/ 10

  Spektakl ciekawy, momentami nawet bardzo. Jedyna uwaga do pomieszczenia, a w zasadzie wiatraków, które pracowały nad naszymi głowami. Przez to było dosyć chłodno, co sprawiało pewny dyskomfort, w szczególności przy temperaturach panujących obecnie na zewn. Pozdrawiam.

  lu.....@....pl / 27 lutego 2018

 • 7,0/ 10

  Spektakl średni, ale gra aktorska obojga aktorów bardzo fajna. Pani Damięcka super. Aktor - Gustaw też.

  ek.....@gm...il.com / 17 czerwca 2019

 • 7,0/ 10

  lekkie przedstawienie. pozytywnie oceniam oprawę graficzną i sposoby urozmaicania przedstawienia z dwoma aktorami. Podobało mi się też lekkie podejście do scenariusza, raz na jakiś czas było miejsce na trochę improwizacji. Jedyne czego brakowało to porwanie widowni i salw śmiechu stąd 7/10

  to.....@gm...il.com / 19 maja 2018

 • 7,0/ 10

  Świetne piosenki, aktorsko super (Matylda <3). Tekst nie do końca przypadł mi do gustu, liczyłam na lepszą zabawę. Niemniej jednak polecam!

  ka.....@....pl / 09 maja 2018

 • 7,0/ 10

  Aktor- super! Nie jestem fanem Matyldy Damięckiej, ale byłam bardzo miło zaskoczona jej świetnym głosem. Sztuka zabawna, ale baaardzo krótka (godzina).

  Ma.....@gm...il.com / 16 lutego 2018

 • 3,0/ 10

  spektakl jest zbyt na serio, bardziej przypomina pracę dyplomową niż spektakl rozrywkowy. za dużo części filmowych i zbyt długie projekcje. Myślę że przedstawienie nabrałoby tempa gdyby był jeszcze narrator. Jednocześnie były techniczne problemy które również wpływały na odbiór całościowy. Aktorzy potrafią świetnie śpiewać i warto bardziej wykorzystać te umiejętności.

  aa.....@ot...on.com / 15 maja 2018

 • 2,0/ 10

  Aktorzy starali się jak mogli , natomiast scenariusz i reżyseria to porażka

  to.....@ic...ud.com / 16 lutego 2018

Klub Komediowy - Adres i dojazd

https://www.komediowy.pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.