Kocham Bałtyk, reż. A. Przepiórska - zdjęcie Kocham Bałtyk, reż. A. Przepiórska - zdjęcie

Średnia ocena

16 oddanych głosów

9,4 / 10

Kocham Bałtyk, reż. A. Przepiórska

Premierowa odsłona monodramu Agnieszki Przepiórskiej, znanej z kultowego teatru kabaretowego „Pożar w Burdelu”, na podstawie tekstu Zośki Papużanki.

*****„Agnieszka Przepiórska świetnie utrzymuje uwagę publiczności. W jej roli jest mnóstwo ironicznej lekkości i humoru, a także śmiałości we wciąganiu widzów w działania: kogoś oskarża, innemu grzebie w torebce.” – Wiktoria Formella, Nowa Siła Krytyczna (o spektaklu „Kocham Bałtyk”, zagranym premierowo podczas XX Festiwalu Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko w Gdańsku)

Wakacje nad Bałtykiem – to znamy wszyscy. Wszyscy narzekamy na ceny, pogodę, a najczęściej na nasze własne cechy, które utrudniają nam spędzenie lata w spokoju. Mimo narzekań kolejne wakacje znowu spędzamy nad polskim morzem, uparcie poszukując powodów do niezadowolenia.

Bohaterkę spektaklu „Kocham Bałtyk” (o osobowości złożonej z naszych doświadczeń i obserwacji, rozmów poważnych i niepoważnych) również postanowiłyśmy wysłać na wakacje nad Bałtykiem. Na pewno znacie tą panią bardzo dobrze.

„Kocham Bałtyk” to spektakl Agnieszki Przepiórskiej, znanej jako Dzika Agnes, HGW i Samotna Matka z kultowego teatru kabaretowego „Pożar w Burdelu”, aktorki związanej na co dzień z Teatrem Polonia w Warszawie. Spektakl powstaje na podstawie tekstu Zośki Papużanki, autorki dwukrotnie nominowanej do Paszportów Polityki oraz do Nagrody Literackiej Nike. Odbyła się już premiera nadbałtycka, teraz przyszedł czas na Warszawę.

Czas trwania: 60 minut
Źródło zdjęcia: fot. Łukasz Konopa

Obsada

występuje: Agnieszka Przepiórska

Realizacja

tekst: Zośka Papużanka

reżyseria: Agnieszka Przepiórska

współpraca reżyserska: Anna Gryszkówna

scenografia i kostiumy: Grupa Mixer

choreografia: Arkadiusz Buszko

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Fantastyczny tekst, świetne wykonanie!

  do.....@....pl / 18 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Fenomenalna Agnieszka Przepiórska! A spektakl znakomicie oddający atmosferę nadbałtyckiego wypoczynku. Zarówno tego sprzed lat [ze wspomnień bohaterki] jak i dzisiejszego [we współczesnych realiach]. Było miejsce na humor i refleksję. Polecam!

  an.....@ar...se.pl / 02 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Cudna Agnieszka!

  ka.....@gm...il.com / 19 lutego 2019

 • 8,0/ 10

  Było śmiechu z nas samych 😉

  ka.....@gm...il.com / 19 lutego 2019

Klub Komediowy

Klub Komediowy powstał w 2014 roku – to miejsce wyjątkowe na kulturalnej mapie Warszawy. Jego siedziba znajduje się w samym centrum miasta – niedaleko Placu Zbawiciela. Klub Komediowy nie jest zwykłym teatrem – jest to pierwszy i dotąd jedyny w Polsce klub komediowy.

Repertuar Klubu Komediowego jest niezwykle bogaty. Spektakle oferowane przez Klub Komediowy są przede wszystkim spektaklami improwizowanymi. Na deskach Klubu Komediowego zobaczyć można wiele teatrów improwizowanych, takich jak Klancyk czy Humbuk, a także stand-uperów z grupy Stand-Up Polska. W repertuarze Klubu Komediowego znaleźć możemy również inne formy teatralne, takie jak kabaret literacki m. in. „Fabularny przewodnik po…”, a także skecz show „Wszystko będzie dobrze”. Klub Komediowy w swoim repertuarze ma również swoje autorskie spektakle, do których należy nich m. in. Musical improwizowany, Wycieczki osobiste, Wieczór krótkich gier, Muzyczny wieczór krótkich gier, Speed dating improwizowany, Dubbingi niszczą i wiele innych.

Klub Komediowy oferuje swoim widzom miejsce niezwykłe, w którym spotkać można różne formy komedii granej na żywo. Dodatkową atrakcją, oprócz sceny przynoszącej widzom mnóstwo uśmiechu, jest również bar i kawiarnia, w których napić się można dobrego wina i piwa, a także pysznej kawy.

Na scenie Klubu Komediowego zobaczyć można było wiele znanych postaci, takich jak Janusz Gajos, Jacek Federowicz, Jan Peszek, Mariusz Szczygieł, Dawid Podsiadło, Pablopavo, Paweł Althamer, Marek Bieńczyk, Katarzyna Bonda i wielu innych.

Bilety na spektakle Klubu Komediowego kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej Klubu Komediowego, a także w kasie Klubu Komediowego, która czynna jest codziennie (w dni grania spektakli) od godziny 18.

Adres i dojazd

ul. Nowowiejska 1
00-643 Warszawa

https://www.komediowy.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,2
Średnia ocena
Uśmiałam się do łez
- Justyna

17.05 / 21:15

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
10,0
Średnia ocena

06.05 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8,4
Średnia ocena
Świetny, energetyczny performance od pierwszej do ostatniej minuty!
- Aleksandra

24.04 / 21:45

+ inne terminy

Gatunek: Improwizacja
8,4
Średnia ocena
Najlepszy do tej pory :)
- Anastazja

Dziś / 22:00

+ inne terminy

Gatunek: Improwizacja
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.