Klub Komediowy & Malcolm XD – impro do „Edukacji” - zdjęcie

Klub Komediowy & Malcolm XD – impro do „Edukacji”

Zapraszamy na spektakl z gościnnym udziałem Malcolma XD, autora dopiero co wydanej „Edukacji”, książki będącej kontynuacją bestsellerowej „Emigracji” i inspiracją do zagrania przez nas pozbawionych sensu, ale nie błyskotliwości improwizowanych scen komentujących. W sensie, że teatr komentuje literaturę, która komentuje rzeczywistość. Tak sobie to wymyśliliśmy!

Otóż Malcolm i Stomil – bohaterowie „Edukacji” – uchodzą z Wielkiej Brytanii bez plecaków wypchanych funtami, ale o własnych siłach. Po przyjeździe do stolicy stają do nierównej walki z Polskim Wymiarem Edukacji i tzw. Uniwersytetem Życia. Próbują odnaleźć się w niesprzyjających młodym realiach zawodowych. Imali się różnych zajęć, poczynając od dostarczania leków homeopatycznych na odcięte od świata – dosłownie i w przenośni – zamknięte osiedla klasy średniej, przez sprzedaż sprzętu biurowego z unijnych dotacji, aż po mimowolny udział w próbie sprzedaży Polski przez drobnych cwaniaków z mafii reprywatyzacyjnej.

Malcolm XD – najbardziej nieznany człowiek w Polsce, legenda rodzimego internetu. Twórca past o Patologu, Paulinie i psie, Borach Tucholskich oraz kultowej historii o starym fanatyku wędkarstwa, która doczekała się nawet ekranizacji. Na papierze zadebiutował „Emigracją”, która z miejsca stała się bestsellerem i zdobyła uznanie krytyków. Ukłonem wobec najwierniejszych fanów i analogowych odbiorców literatury był wydany niedługo później zbiór najlepszych past o niezbyt odkrywczej nazwie „Pastrami”. W pierwszej fazie lockdownu charytatywnie umilał ludziom życie za pomocą „Kronik koronawirusowych”, ale nie docenił rozmiarów epidemii i wymyślił za krótką historię. Na spotkaniach autorskich siedzi w automacie, wywiadów udziela przez internet, złośliwi twierdzą, że jest osobowością zbiorową.

Klub Komediowy - Adres i dojazd

https://www.komediowy.pl

Kup bilet