Klub Komediowy & Łukasz Barys, „Kości, które nosisz w kieszeni” - zdjęcie

Klub Komediowy & Łukasz Barys, „Kości, które nosisz w kieszeni”

Zapraszamy na spektakl inspirowany debiutem prozatorskim Łukasza Barysa – książką „Kości, które nosisz w kieszeni”. Nasz gość wybierze i przeczyta fragmenty swojej powieści, które komicy i komiczki zinterpretują, grając serię improwizowanych scen.

Ula – bohaterka i narratorka „Kości, które nosisz w kieszeni” – to nastoletnia uczennica, która zmaga się z rodziną, historią i codziennością pełną norm i zasad, do których nie sposób się dostosować. Autor prowadzi nas przez szkoły i dzielnice prowincjonalnego miasta, a także prowadzi na pabianicki cmentarz, gdzie Ula spędza czas po lekcjach, wyobrażając sobie dawne losy pochowanych tam osób. Motyw śmierci, tak usilnie wypierany z przestrzeni publicznej, wyraźnie przebija się w świecie powieści Barysa: Pod naszymi domami piętrzą się kości. Można po nie sięgnąć i schować je do kieszeni. Zmarli nie lubią siedzieć w grobach, księżniczka zamienia się w rzekę, włókniarki straszą w centrum handlowym albo opowiadają o dawnych czasach i niedostatku. 

„Dzięki bogatej metaforyce, zbliżaniu się do schulzowskiej baśni, ale i ciętej ironii, Barys napisał jedną z najciekawszych książek jakie od dawna czytałem. Taką książkę, która pochłania, nie pozwala się odłożyć, ale też nie przytłacza. [...] Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam - porwie was ta lektura” – Wojciech Szot, zdaniemszota.pl

Łukasz Barys – autor książki poetyckiej „Wysokie słońce” (Łódź/Kraków 2020), za którą otrzymał nagrodę na festiwalu „Złoty Środek Poezji”. Laureat m.in. Międzynarodowego Konkursu im. Siegfreda Lenza, konkursu „Krajobrazy słowa” (I nagroda w 2019 i nagroda główna w 2020) oraz konkursu im. Leopolda Tyrmanda „Inspirowani Tyrmandem”. Publikował opowiadania w „Wizjach”.

Książkę „Kości, które nosisz w kieszeni” można kupić na stronie Wydawnictwa Cyranka.

____________________________________________________________________

W związku z bieżącymi obostrzeniami pula biletów została zwiększona o bilety dla osób posiadających unijny certyfikat COVID. Osoby, które wybiorą tę taryfę, są zobowiązane do okazania odpowiedniego dokumentu obsłudze teatru.

Czas trwania: 80 minut

Klub Komediowy - Adres i dojazd

https://www.komediowy.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.