Klub Komediowy & Jacek Wasilewski - zdjęcie

Średnia ocena

10 oddanych głosów

9,4 / 10

Klub Komediowy & Jacek Wasilewski

Od początku swojego życia funkcjonujemy wśród słów. To one nas stwarzają i kształtują, kiedy jesteśmy małymi i większymi dziećmi – istotami najbardziej wrażliwymi i bezbronnymi wobec przekazu ze strony rodziców, dziadków, opiekunów w przedszkolu i szkole.  Takie słowa są jak zaklęcia. Mogą odebrać głos, bo „dzieci i ryby głosu nie mają”. Mogą zamrozić emocje, bo „chłopaki nie płaczą". Mogą zasłonić potrzeby – „nie rób kłopotu”. Na szczęście wobec tych słów-zaklęć nie jesteśmy bezbronni. Uświadomiwszy sobie, które fatalne sformułowanie steruje akurat nami, możemy je z siebie zrzucić, odwołując się do innych, uzdrawiających słów.  Bo słowa mają moc. 

Z okazji Dnia (Wewnętrznego) Dziecka oraz niedawnej premiery książki Agnieszki Kozak i Jacka Wasilewskiego pt. „Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie” (Onepress, 2022) zapraszamy na improwizowany spektakl komediowy! Nasz gość, Jacek Wasilewski, wybierze dla nas kilka zagadnień z książki, a improwizatorzy postarają się dowcipnie je skomentować.

Dr hab. Jacek Wasilewski – językoznawca, kulturoznawca, też znawca polskiego jedzenia i języka. Napisał parę książek  o retoryce. W czasach przed istnieniem FB pisał skecze do programu MdM i do Comedy Central. A potem już tylko poważne książki. Zrobił masę badań związanych z reklamami, z tym, jak język wpływa na myślenie, a przez to poznał go od dobrej złej strony. Także od strony biernej. Jest członkiem Komisji Żywego Słowa rady Języka Polskiego, która w dużej mierze zajmuje się tym, jak język potrafi niepoprawnie się zmieniać.

Czas trwania: 80 minut

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Świetny humor i nauka języka polskiego w jednym. Nie wiedziałam czego się spodziewać, ale bawiłam się świetnie!

  ka.....@gm...il.com / 26 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Cudowne!! :)

  Al.....@ic...ud.com / 16 lipca 2021

 • 9,0/ 10

  9, bo kobiety powinny być inspiracjami, a ja już drugi raz na mężczyźnie w KK. Plus proszę się wybrać na językoznawstwo I zobaczyć, kto to studiuje. Same kobiety. A potem kto się afiszuje wszędzie ze swoją znajomością lingwistyki? No. Także frustra jest, ale bawiłam się przednio.

  oo.....@....pl / 17 lipca 2021

Klub Komediowy - Adres i dojazd

https://www.komediowy.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.