Klancyk gra najlepsze z non-ficition 2018 feat. Julianna Jonek-Springer - zdjęcie Klancyk gra najlepsze z non-ficition 2018 feat. Julianna Jonek-Springer - zdjęcie Klancyk gra najlepsze z non-ficition 2018 feat. Julianna Jonek-Springer - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

10,0 / 10

Klancyk gra najlepsze z non-ficition 2018 feat. Julianna Jonek-Springer

Improwizacja kontra prawda. Klancyk tworzy spektakl komediowy na bazie tekstów najlepszych polskich reportażystów.

„Jak Klancyk wziął mnie w obroty w Faktycznym Domu Kultury to prawie tam padłem.”

Filip Springer

„Wszystko, co piszę, zawsze piszę z nadzieją, że zagra to Klancyk.”

Mariusz Szczygieł

Grudzień to tradycyjnie czas podsumowań. Zagraliśmy w tym roku wiele spektakli z gościnnym udziałem najlepszych polskich reporterek i reporterów, ale pamiętajmy, że za każdą z tych świetnych książek stoją czujni i surowi redaktorzy i redaktorki. Czas by wyszli z cienia! Naszym gościem będzie Julianna Jonek-Springer, redaktorka naczelna wydawnictwa Dowody na istnienie. Fragmenty wybranych przez nią najlepszych reporterskich tekstów tego roku zainspirują serię improwizowanych scen.

„NON-FICTION” to cykl spektakli stworzony wspólnie przez Klancyk i Instytut Reportażu, w których ośmiu mężczyzn z Teatru Improwizowanego Klancyk wreszcie skonfrontuje się z Prawdą. Za inspiracje do improwizowanych scen posłużą im już nie wyssane z palca historię o ludziach, którzy wcale nie istnieli, lecz teksty najlepszych polskich reportażystów. Dokument, biografia i suche fakty w ostatecznym starciu z impro. Widzowie będą mieli okazję przekonać się, że rzeczywistość bywa bardziej niedorzeczna i zaskakująca niż fikcja. Do tej pory gośćmi cyklu byli m.in. Mariusz Szczygieł, Filip Springer, Katarzyna Surmiak-Domańska czy Ewa Winnicka.

Klancyk jest jedną z pionierskich grup improwizacji komediowej w Polsce. Autorskie komediowe spektakle grupy powstają na bieżąco, bez przygotowania i są zainspirowane podpowiedzią publiczności można oglądać w warszawskich klubach od 2006 roku.

Więcej o Klancyku można dowiedzieć się na stronie klancyk.pl.

Na scenie występują między innymi Piotr Sikora, Krzysztof Dziubak, Krzysztof Wiśniewski, Paweł Najgebauer, Bartosz Młynarski, Błażej Staryszak.

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Idealny sposób na spędzenie wieczoru - relaksująco-rozśmieszjący. Klancyk 👌👌

    sy.....@gm...il.com / 15 grudnia 2018

Klub Komediowy - Adres i dojazd

https://www.komediowy.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.