Klancyk feat. Tata nie ma siły - zdjęcie

Średnia ocena

4 oddane głosy

8,8 / 10

Klancyk feat. Tata nie ma siły

Tego jeszcze nie robiliśmy. Pierwszy raz w historii Klancyka naszymi gośćmi będą… członkowie Klancyka – Błażej Staryszak i Krzysztof Wiśniewski. Poza improwizowaniem na scenie codziennie improwizują, wychowując dzieci, co dokumentują na fanpage’u Tata nie ma siły.

Nasz spektakl zainspirują fragmenty ich nowej książki, w której Krzych i Błażej dają niepoparte fachową wiedzą rady wychowawcze i obśmiewają podwójne standardy, według których ocenia się matki i ojców. Książka ukazuje się 16 września, a już 18 września w Klubie Komediowym autorzy oraz twórca ilustracji Michał Rzecznik będą świętować premierę i inspirować Klancyk fragmentami tekstu i rysunkami dotyczącymi trudów i radości wychowania. I choć reszta z nas nie ma o rodzicielstwie pojęcia, to podejmiemy się wyzwania. Z pomocą improwizacji poszukamy odpowiedzi na pytania: jak zachować się podczas szczepienia, na czym polega rodzicielstwo bliskości z dystansem oraz jak wydostać zaklinowaną rękę z wąskiej szczeliny. Jakie będą odpowiedzi, nie wiemy, ale obiecujemy się postarać, bo wszystkim ojcom (i matkom) przyda się każde wsparcie!

Longplay to długa forma improwizowana. Jego początkiem jest inspiracja, która uruchamia serię luźno powiązanych ze sobą scen. Powstaje dziwny, niepowtarzalny świat zamieszkany przez postaci zaczerpnięte z tego realnego: na scenie na pewno pojawią się dziwni członkowie rodzin, niedobrane pary zakochanych czy wyjątkowo trudni szefowie. Istnieje bardzo wiele wersji tego spektaklu: tematyczny, kiedy inspiracją są np. losowane fragmenty książek, klasyczny, kiedy inspiracją jest słowo rzucone przez publiczność, lub z gościem, kiedy to bohater wieczoru wybiera rodzaj inspiracji.

Wszystko, co piszę, zawsze piszę z nadzieją, że zagra to Klancyk.

– Mariusz Szczygieł

Nie mają nawet kapelusza, a wyciągają rzeczy dużo lepsze niż króliki – potrafią zagrać wszystko: człowieka w każdym wieku, zwierzęta, warzywa korzeniowe, planetę Saturn czy też toster.

– Agnieszka Drotkiewicz, „Wysokie obcasy”

Klancyk jest jedną z pionierskich grup improwizacji komediowej w Polsce. Autorskie spektakle grupy, powstające na bieżąco, bez przygotowania i zainspirowane podpowiedzią publiczności można oglądać w warszawskich klubach od 2006 roku.

Więcej na www.klancyk.pl

Klub Komediowy - Adres i dojazd

https://www.komediowy.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.