Klancyk feat. Jan Peszek - zdjęcie

Średnia ocena

16 oddanych głosów

9,7 / 10

Klancyk feat. Jan Peszek

Improwizatorzy kontra wielka inspiracja aktorska.

„Wszystko, co piszę, zawsze piszę z nadzieją, że zagra to Klancyk.”

/Mariusz Szczygieł/

„Nie mają nawet kapelusza, a wyciągają rzeczy dużo lepsze niż króliki – potrafią zagrać wszystko: człowieka w każdym wieku, zwierzęta, warzywa korzeniowe, planetę Saturn czy też toster.”

/Agnieszka Drotkiewicz, „Wysokie obcasy”/

Jesteśmy równocześnie zdziwieni i zachwyceni faktem, że Jan Peszek zgodził się z nami zagrać na jednej scenie. I to po tym, jak zobaczył nasz improwizowany spektakl!

Człowiek, którego znamy ze sceny i ekranu zainspiruje improwizowane przedstawienie swoimi monologami. Jakie teksty wybrał? W kogo się wcieli? Tego, podobnie jak widownia, nie będziemy wiedzieć aż do ostatniej chwili. Jego wystąpienia zainspirują serię scen, w których w jakiś sposób postaramy się do słów Peszka nawiązywać. Powstanie wspólny spektakl, który zdarzy się tylko raz. Kunszt aktorski oraz w naszym przypadku jego brak rekompensowany wyłącznie naszą wyobraźnią.

To spotkanie wpisuje się w nienazwany dotąd cykl, w którym występowaliśmy już z innymi wielkimi aktorami: Januszem Gajosem i Andrzejem Sewerynem.

O naszym gościu:

Jan Peszek. Rocznik 1944. Młody. Edukowany przez awangardę muzyczną i teatralną lat 60-tych i 70-tych. Jego mistrz: Bogusław Schaeffer. Naznaczony Teatrem Instrumentalnym prowadzi w tym temacie warsztaty od Japonii przez Meksyk, USA po Europę. Wykładowca szkół teatralnych w Polsce, obecnie Kraków i Bytom. 50 lat doświadczeń teatralnych. Kilkaset ról w teatrze, TV i filmie. Nieustanny kontakt z młodymi twórcami. Siódmy rok emerytury. Ciągle aktywny. Nie akceptuje mechanizmów rynkowych obowiązujących w dziedzinie sztuki.

Obsada

Klancyk

Jan Peszek - gościnnie

Realizacja

REALIZACJA: Klancyk

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Świetma gra aktorska Jana Peszka, niesamowite wyczucie i wejście w rolę członków grupy ""Klancyk". To był bardzo udany wieczór.

  Ma.....@gm...il.com / 30 stycznia 2018

 • 10,0/ 10

  <3

  kn.....@gm...il.com / 22 stycznia 2018

 • 10,0/ 10

  Klancyk sam w sobie jest świetny, choć jak to bywa z grupami improwizacyjnymi, bardzo dużo zależy od materiału źródłowego, który akurat im się wykreuje. Jan Peszek zaserwował im materiał sam w sobie tak kwikogenny, że chwilami było mi żal chłopaków, że muszą się postarać to przebić. Efekt rewelacyjny. Ściskam kciuki z całej siły, żeby kiedyś udało im się jeszcze kiedyś spotkać na scenie.

  ke.....@in...ia.pl / 21 stycznia 2018

 • 9,0/ 10

  Swietni sa i bardzo idwazni

  m......@....pl / 20 stycznia 2018

Klub Komediowy - Adres i dojazd

https://www.komediowy.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet