Fabularny przewodnik po rzeczywistości wolnorynkowej - zdjęcie

Średnia ocena

26 oddanych głosów
1 zainteresowana osoba

9.2 / 10

Fabularny przewodnik po rzeczywistości wolnorynkowej

Spektakl z piosenkami o parze absolwentów cierpiących na niezatrudnialność chroniczną, oraz o ich wędrówce w poszukiwaniu etatu i lepszego jutra.

OPIS:

Historia pary absolwentów oraz ich wędrówki w poszukiwaniu etatu i lepszego jutra, którzy na skrzyżowaniu ulic Chęci i Możliwości napotykają między innym gadające jelenie, sadomasochistyczną sesję akademicką i uautentyczniacza. Ich pogoń za stabilizacją gna ich w objęcia zdarzeń dziwnych i dziwniejszych, a nawet od wnętrza snu pewnego prezesa.

Przewodnik Klubowy po rzeczywistości wolnorynkowej to pierwsza odsłona (można powiedzieć pilot), serialu scenicznego produkowanego przez Klub Komediowy, pełnego wierszy, skeczy i piosenek.

RECENZJE:

*****„W »Fabularnych przewodnikach« znalazłem subtelny żart, zabawę słowną na poziomie, z radością odkrywałem echa Gałczyńskiego, Tuwima i Przybory, a także bliskiego mi Teatru Bim-Bom (Kobiela, Cybulski, Afanasjew i in.). Była w »Przewodnikach« i liryka, i dowcip, a wszystko oprawione formą teatralną najwyższej próby. .” – Jacek Fedorowicz

***** „Spektakle „Fabularnego przewodnika” wyróżnia świetna realizacja i bardzo dobre aktorstwo, ale przede wszystkim znakomicie napisane teksty, iskrzące się dowcipem, wywodzące się z najlepszych tradycji teatru absurdu oraz kabaretu literackiego. ” – Janusz Zaorski

Czas trwania: 120 minut

Realizacja

scenariusz: Błażej Staryszak, Michał Sufin

reżyseria: Aneta Groszyńska

muzyka: Jerzy Rogiewicz

Opinie naszych widzów (6)

 • 10.0/ 10

  Pełen Energii I HUMORU :) porusza ciekawe kwestie rewelacyjne gry słowne

  as.....@In...ia.pl / 09 February 2018

 • 10.0/ 10

  Genialne dialogi, świetne spojrzenie na rzeczywistość i wspaniała gra aktorska - wszyscy są w tym spektaklu aktorsko idealni, nikt się nie wyróżnia, wyrównany poziom.

  ka.....@....pl / 08 February 2018

 • 10.0/ 10

  Subiektywnie - uważam, że spektakl był genialny. Bardzo dobre nawiązania do współczesnego podejścia młodych ludzi i ich wizji oraz czynów związanych z szukaniem pracy. Obiektywnie - starsi widzowie mogą nie do końca "załapać" o co chodzi. Wiele osób starszych nadal żyje w przekonaniu, że studia to wierzchołek kariery naukowej, więc przedstawione sytuacje mogą być zbyt abstrakcyjne/nieprawdopodobne, żeby były dla nich śmieszne. Do tego ich "wbity" respekt dla uczelni zamiast rozśmieszyć może zszokować swoją brawurą, że autorzy śmiali powiedzieć coś negatywnego o naszym systemie wyższej edukacji..

  ra.....@gm...il.com / 21 May 2017

 • 10.0/ 10

  Bardzo aktualny w kwestii poruszanych treści. Zabawnie przerysowuje rozterki młodych pięknoduchów wkraczających na rynek pracy w egoistycznym i skupionym na monetyzacji otoczeniu. Także znakomite antidotum i kpina z wszelkiej maści hochsztaplerów i naciągaczy "od metod na sukces" promujących się we wszelkich telewizjach- głównie śniadaniowych (sic!).

  ry.....@gm...il.com / 17 March 2017

 • 10.0/ 10

  po raz pierwszy mialam okazje byc gosciem KK , spektakl swietny masa smiechu fajna atmosfera nieczesto mozna obejrzec spektakl przy drinku :-)

  jo.....@po...ta.onet.pl / 17 March 2017

Klub Komediowy

Klub Komediowy powstał w 2014 roku – to miejsce wyjątkowe na kulturalnej mapie Warszawy. Jego siedziba znajduje się w samym centrum miasta – niedaleko Placu Zbawiciela. Klub Komediowy nie jest zwykłym teatrem – jest to pierwszy i dotąd jedyny w Polsce klub komediowy.

Repertuar Klubu Komediowego jest niezwykle bogaty. Spektakle oferowane przez Klub Komediowy są przede wszystkim spektaklami improwizowanymi. Na deskach Klubu Komediowego zobaczyć można wiele teatrów improwizowanych, takich jak Klancyk czy Humbuk, a także stand-uperów z grupy Stand-Up Polska. W repertuarze Klubu Komediowego znaleźć możemy również inne formy teatralne, takie jak kabaret literacki m. in. „Fabularny przewodnik po…”, a także skecz show „Wszystko będzie dobrze”. Klub Komediowy w swoim repertuarze ma również swoje autorskie spektakle, do których należy nich m. in. Musical improwizowany, Wycieczki osobiste, Wieczór krótkich gier, Muzyczny wieczór krótkich gier, Speed dating improwizowany, Dubbingi niszczą i wiele innych.

Klub Komediowy oferuje swoim widzom miejsce niezwykłe, w którym spotkać można różne formy komedii granej na żywo. Dodatkową atrakcją, oprócz sceny przynoszącej widzom mnóstwo uśmiechu, jest również bar i kawiarnia, w których napić się można dobrego wina i piwa, a także pysznej kawy.

Na scenie Klubu Komediowego zobaczyć można było wiele znanych postaci, takich jak Janusz Gajos, Jacek Federowicz, Jan Peszek, Mariusz Szczygieł, Dawid Podsiadło, Pablopavo, Paweł Althamer, Marek Bieńczyk, Katarzyna Bonda i wielu innych.

Bilety na spektakle Klubu Komediowego kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej Klubu Komediowego, a także w kasie Klubu Komediowego, która czynna jest codziennie (w dni grania spektakli) od godziny 18.

Adres i dojazd

Nowowiejska 1
00-643, Warszawa

https://www.komediowy.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.3
Średnia ocena
Mistrzostwo świata! Muszę to powtórzyć!
- Anna

01.05 / 19:00

02.05 / 19:00

+ dostępnych 8 innych terminów

Gatunek: Komedia
10.0
Średnia ocena

18.06 / 19:30

Gatunek: Komedia
9.3
Średnia ocena
Po prostu fantystyczny! Komiczny, a jednocześnie poruszający poważne tematy. Duet Szczepkowskiej i Jurkowskiego genialny. Z chęcią wybiorę się na to ponownie
- Maria

16.05 / 19:30

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.3
Średnia ocena
Rewelacyjny spektakl pełen humoru i ciekawych zwrotów, mega prowadzący wplatający elementy stand-up'u
- Agnieszka

24.04 / 21:00

Gatunek: Improwizacja
9.6
Średnia ocena
Doskonała zabawa!!!
- Maja

Dziś / 21:00

Gatunek: Komedia
7.9
Średnia ocena
Niesztampowy, zaskakujący, spazmatycznie zabawny!
- Maciek

Jutro / 19:00

29.05 / 19:00

Gatunek: Komedia
Kup bilet