Fabularny przewodnik po nieruchomości wolnostojącej - zdjęcie Fabularny przewodnik po nieruchomości wolnostojącej - zdjęcie Fabularny przewodnik po nieruchomości wolnostojącej - zdjęcie Fabularny przewodnik po nieruchomości wolnostojącej - zdjęcie

Średnia ocena

136 oddanych głosów

8.6 / 10

Fabularny przewodnik po nieruchomości wolnostojącej

O spektaklu:

„Jeden z najlepszych odcinków w historii (...). Skromne, zabawne i absurdalne, jak polska rzeczywistość.” – ***** Polityka

OPIS:

W „Fabularnym przewodniku po nieruchomości wolnostojącej” sceniczny poradnik Klubu Komediowego zatacza pełne koło. Bohaterów pierwszego odcinka spotkamy po latach jako parę, która tkwiąc w separacji, odkrywa, że najtrwalszym balsamem dla martwej relacji jest kupione na niekorzystny kredyt mieszkanie. Spłata ostatniej raty to przepustka do wolności, od której dzieli już tylko kilka drobnych formalności. Trudności spiętrzą się w serii scen, skeczy i piosenek, pośród walki o władzę nad wspólnotą mieszkaniową, nieodebranych z poczty wezwań, seansów spirytystycznych i tajemniczego dyspozytora numerków.

„Fabularny przewodnik po…” to serial sceniczny produkowany przez Klub Komediowy. Spektakl formułą nawiązuje do absurdalnego, kawiarnianego kabaretu literackiego przepełnionego skeczem, monologiem scenicznym i piosenką, któremu poza żartem nieobca jest również nuta liryczna.

RECENZJE:

*****„Kolejny – i jeden z lepszych w historii – odcinek retrokabaretowego serialu Sufina i Staryszaka znów przenosi widzów w świat, który można określić jako współczesną wersję tego wykreowanego przed dekadami przez Kabaret Starszych Panów. Bohaterowie (...), w serii podszytych absurdem gier słownych i surrealistycznych skojarzeń opowiadają o przygodach związanych z dorastaniem i dojrzewaniem.” – Aneta Kyzioł, Polityka

***** „Spektakle „Fabularnego przewodnika” wyróżnia świetna realizacja i bardzo dobre aktorstwo, ale przede wszystkim znakomicie napisane teksty, iskrzące się dowcipem, wywodzące się z najlepszych tradycji teatru absurdu oraz kabaretu literackiego. ” – Janusz Zaorski

Czas trwania: 120 minut

Realizacja

Scenariusz i teksty piosenek: Michał Sufin i Błażej Staryszak

Reżyseria: Michał Sufin

Muzyka: Jacek Kita

Scenografia: Michał Jońca

Akompaniament: Maciej Chwała

Opinie naszych widzów (45)

 • 10.0/ 10

  Absolutnie obłędny spektakl! Cudowny poziom absurdu i świetna gra aktorska! Musisz to zobaczyć! Artur

  ag.....@in...ia.eu / 21 February 2018

 • 10.0/ 10

  - «Wiem, jestem brzydki, ale to dobrze, bo spektal takim nie będzie!» *** Gra aktorska jak Gra o tron. Postacie ujawnieni są tak głęboko, że mógłbym chować ziemniaki w tej głębokości, albo wylądować Boeing 747. Śmiałem się tak, że straciłem dziewictwo komediowe w trakcie spektaklu. Świetny! *** «Starczy, starczy już tych braw, wynoście się stąd.»

  so.....@gm...il.com / 10 February 2018

 • 10.0/ 10

  Pierwszy raz ich zobaczyłem a zdążyłem się zakochiwać. Świetnie zagrane. Rozbawiona do łez publika i sami aktorzy mieli z tego niezły ubaw. Żałuje że Was nie ma na "torentach" bo zabrakło mi guzika przewiń czy następne. Czuje niedosyt.

  dp.....@gm...il.com / 31 January 2018

 • 10.0/ 10

  Świetny spektakl, wspaniała obsada aktorska! Bardzo udany wieczór, płakałam ze śmiechu! MISTRZOSTWO!

  ma.....@....pl / 31 January 2018

 • 10.0/ 10

  Wspaniala rozrywka. Swietne teksty, wykonania! Polecam

  we.....@....pl / 12 January 2018

Klub Komediowy

Klub Komediowy powstał w 2014 roku – to miejsce wyjątkowe na kulturalnej mapie Warszawy. Jego siedziba znajduje się w samym centrum miasta – niedaleko Placu Zbawiciela. Klub Komediowy nie jest zwykłym teatrem – jest to pierwszy i dotąd jedyny w Polsce klub komediowy.

Repertuar Klubu Komediowego jest niezwykle bogaty. Spektakle oferowane przez Klub Komediowy są przede wszystkim spektaklami improwizowanymi. Na deskach Klubu Komediowego zobaczyć można wiele teatrów improwizowanych, takich jak Klancyk czy Humbuk, a także stand-uperów z grupy Stand-Up Polska. W repertuarze Klubu Komediowego znaleźć możemy również inne formy teatralne, takie jak kabaret literacki m. in. „Fabularny przewodnik po…”, a także skecz show „Wszystko będzie dobrze”. Klub Komediowy w swoim repertuarze ma również swoje autorskie spektakle, do których należy nich m. in. Musical improwizowany, Wycieczki osobiste, Wieczór krótkich gier, Muzyczny wieczór krótkich gier, Speed dating improwizowany, Dubbingi niszczą i wiele innych.

Klub Komediowy oferuje swoim widzom miejsce niezwykłe, w którym spotkać można różne formy komedii granej na żywo. Dodatkową atrakcją, oprócz sceny przynoszącej widzom mnóstwo uśmiechu, jest również bar i kawiarnia, w których napić się można dobrego wina i piwa, a także pysznej kawy.

Na scenie Klubu Komediowego zobaczyć można było wiele znanych postaci, takich jak Janusz Gajos, Jacek Federowicz, Jan Peszek, Mariusz Szczygieł, Dawid Podsiadło, Pablopavo, Paweł Althamer, Marek Bieńczyk, Katarzyna Bonda i wielu innych.

Bilety na spektakle Klubu Komediowego kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej Klubu Komediowego, a także w kasie Klubu Komediowego, która czynna jest codziennie (w dni grania spektakli) od godziny 18.

Adres i dojazd

https://www.komediowy.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.8
Średnia ocena

18.09 / 19:00

19.09 / 19:00

+ dostępnych 5 innych terminów

Gatunek: Komedia
9.0
Średnia ocena
Spektakl super. Malajkat, Bobrowski, Foremniakowa światowa liga
- Danuta

01.09 / 19:00

02.09 / 18:00

Gatunek: Komedia
9.0
Średnia ocena
Polecam osobom, które chcą się zrelaksować i pośmiać!
- Justyna

31.08 / 19:30

19.09 / 19:00

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.