Co zrobisz, jak nic nie zrobisz – wieczór apatii i skruchy - zdjęcie

Średnia ocena

16 oddanych głosów

8,1 / 10

Co zrobisz, jak nic nie zrobisz – wieczór apatii i skruchy

Wieczór zwierzeń i utyskiwań na wszystko na czym świat stoi. Dla ludzi spowitych melancholią, bez kasy i taktu.

*****„Spieszcie się oglądać Klub Komediowy. Kiedyś przejmą polską komedię i już nie będą mieli czasu na kameralne występy”. – Rafał Madajczak, Asz:Dziennik

Szybki psychotest na Twój aktualny stan ducha:

1. Budzisz się rano. Idziesz do łazienki, patrzysz w lustro i widzisz:

A. smugi na niemytej od dobrych kilku tygodni tafli szkła. Im dłużej patrzę, tym bardziej zachwycają mnie odpryski z pasty do zębów i śliny, które tworzą mozaikę porannego pośpiechu i wieczornego rozkojarzenia.

B. twarz człowieka, który ma na koncie 739,73 zł i 3415,28 zł zadłużenia na karcie kredytowej. To twarz człowieka, który musi od kogoś pożyczyć 2675,55 zł.

C. …widzę lustro? Ja pier**le, kto układa te psychotesty?! Przechodzę do następnego pytania.

2. Idziesz na późne śniadanie do SAM-u. Obłupując jajko na miękko ze skorupki, czujesz:

A. jak ciepłe żółtko wycieka mi na palce, którymi przytrzymuję kieliszek na jajko. Uświadamiam sobie, że dawno nie czułem pod palcami ciepła drugiego stworzenia. I teraz kontakt z gotowanym we wrzątku (przez 4 minuty i 30 sekund) zarodkiem kurczęcia daje mi namiastkę relacji.

B. że mogłem ugotować sobie to jajko w domu, niech by i było z wolnego wybiegu. I cały ten brunchowy ambarans kosztowałby mnie jeden złoty dwadzieścia groszy, a nie dwie dychy (i to bez napiwku)

C. zgrzyt ontologiczny. Bo czy można obłupywać jajko z czegoś innego niż ze skorupki?… głupie, źle skonstruowane pytanie – przechodzę do następnego

3. Sparafrazuj zdanie „Bezbarwne zielone idee wściekle śpią”:

A. toż to o mnie, kiedy tak leżę wieczorem w łóżku, a stojące obok wężownica i skrzydłokwiat zamiast tlenu produkują molekuły melancholii, które upajają mnie do snu

B. Polskie złote odsetki niemiłosiernie nie śpią.

C. Łapy precz od Chomsky’iego, chamy! Przechodzę do następnego pytania!

Niezależnie od tego, ile odpowiedzi A, B lub C zaznaczyłeś, bez względu na to, czy jesteś romantykiem, który gloryfikuje swoją samotność, czy permanentnie tkwisz pod finansową kreską, czy też wyziera z Ciebie zgorzkniały humanista, prawda o Tobie jest jedna: jesteś człowiekiem, który robi psychotesty. Czyli najgorzej. NAJ-GO-RZEJ. Nic dodać, nic ująć. Ale co zrobisz, skoro nie ma takich ilości wina w przyrodzie, aby skusić przyjaciółkę na wieczór zwierzeń i utyskiwań (znów i zawsze o tym samym), pieniądz łatwiej się wydaje niż oszczędza, a psychotesty układają ludzie, którzy poszli na polonistykę tylko dlatego, że nie dostali się na psychologię, i najwyraźniej za nic mają prawidła sensów i struktur. No co zrobisz? Nic nie zrobisz. Przechodzisz do następnego pytania...

Zapraszamy na spektakl improwizowany, namaszczony apatią i kruchością ludzkiej natury. Dialogi, postaci i fabuła – wszystko będzie wymyślane i grane na bieżąco, na oczach publiczności.

Źródło zdjęcia: fot. Karina Krystosiak

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Improwizacja to sztuka. Wielka. Nawet jeśli widownia siedzi z browarami w rękach. Szczególnie wtedy. Bardzo nam się podobało. Już drugi i nie ostatni raz.

  wi.....@....pl / 15 marca 2019

 • 9,0/ 10

  Super klimat, życiowe na maksa!! Super 😇

  z......@po...ta.onet.pl / 15 marca 2019

 • 5,0/ 10

  Kilka osób z widowni najwyraźniej uznało, że ich żarty będą zabawniejsze niż to co mają do pokazania aktorzy, co nieco rozbijalo spektakl i nie do końca pozwoliło mi się nim cieszyć. Poza tym performerzy też nie pokazali pełni swoich możliwośc - niektórzy sprawiali wrażeni jakby nie do końca panowali nad sobą na scenie i brak im było odpowiedniego impro zaplecza. Widziałam lepsze występy.

  ej.....@gm...il.com / 30 stycznia 2019

Klub Komediowy

Klub Komediowy powstał w 2014 roku – to miejsce wyjątkowe na kulturalnej mapie Warszawy. Jego siedziba znajduje się w samym centrum miasta – niedaleko Placu Zbawiciela. Klub Komediowy nie jest zwykłym teatrem – jest to pierwszy i dotąd jedyny w Polsce klub komediowy.

Repertuar Klubu Komediowego jest niezwykle bogaty. Spektakle oferowane przez Klub Komediowy są przede wszystkim spektaklami improwizowanymi. Na deskach Klubu Komediowego zobaczyć można wiele teatrów improwizowanych, takich jak Klancyk czy Humbuk, a także stand-uperów z grupy Stand-Up Polska. W repertuarze Klubu Komediowego znaleźć możemy również inne formy teatralne, takie jak kabaret literacki m. in. „Fabularny przewodnik po…”, a także skecz show „Wszystko będzie dobrze”. Klub Komediowy w swoim repertuarze ma również swoje autorskie spektakle, do których należy nich m. in. Musical improwizowany, Wycieczki osobiste, Wieczór krótkich gier, Muzyczny wieczór krótkich gier, Speed dating improwizowany, Dubbingi niszczą i wiele innych.

Klub Komediowy oferuje swoim widzom miejsce niezwykłe, w którym spotkać można różne formy komedii granej na żywo. Dodatkową atrakcją, oprócz sceny przynoszącej widzom mnóstwo uśmiechu, jest również bar i kawiarnia, w których napić się można dobrego wina i piwa, a także pysznej kawy.

Na scenie Klubu Komediowego zobaczyć można było wiele znanych postaci, takich jak Janusz Gajos, Jacek Federowicz, Jan Peszek, Mariusz Szczygieł, Dawid Podsiadło, Pablopavo, Paweł Althamer, Marek Bieńczyk, Katarzyna Bonda i wielu innych.

Bilety na spektakle Klubu Komediowego kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej Klubu Komediowego, a także w kasie Klubu Komediowego, która czynna jest codziennie (w dni grania spektakli) od godziny 18.

Adres i dojazd

https://www.komediowy.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8,6
Średnia ocena
Super zabawa, wyśmialiśmy się!! Serdecznie polecam :)
- Eliza

29.06 / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Improwizacja
9,8
Średnia ocena
Cudo, tyle śmiechu, że aż lecą łzy. Cudowny format, szczególnie te wymyślone opowieści o przeszłych występach! Czekam na kolejny
- Maja

23.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Improwizacja
8,9
Średnia ocena
Rewelacja. Świetne miejsce, wspaniali ludzie, a już sam spektakl ponad wszelkie pochwały!
- Ewa

26.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Improwizacja

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8,4
Średnia ocena
Bardzo zabawny, błyskotliwie napisany i świetnie zagrany
- Agnieszka

22.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,0
Średnia ocena
Zabawne, absurdalne, błyskotliwe. Zdecydowanie polecam!
- Justyna

21.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Improwizacja
9,0
Średnia ocena
Gorąco polecam! mnóstwo śmiechu, chłopaki naprawdę dają radę!
- Małgorzata

21.06 / 21:00

+ inne terminy

Gatunek: Improwizacja
Kup bilet