KLANCYK I MARIUSZ SZCZYGIEŁ - NON-FICTION W POZNANIU - zdjęcie

Średnia ocena

28 oddanych głosów

8,9 / 10

KLANCYK I MARIUSZ SZCZYGIEŁ - NON-FICTION W POZNANIU

Teatr Improwizowany Klancyk zaprasza na NON-FICTION – improwizowane przedstawienie komediowe, w którym teatr konfrontuje się z prawdą zamkniętą w tekstach reporterskich. Gościem poznańskiego spektaklu będzie Mariusz Szczygieł. Wybrane przez niego teksty zainspirują tematykę, bohaterów i fabułę scen powstających na oczach widzów bez przygotowania czy scenariusza.

Mariusz Szczygieł – reporter i felietonista, od 1990 roku związany z „Gazetą Wyborczą” i jej reporterskim dodatkiem „Duży Format” oraz Instytutem Reportażu. Za książkę Gottland otrzymał Nike Czytelników oraz Europejską Nagrodę Literacką. Dziennikarz Roku w konkursie Grand Press, laureat Nagrody imienia Andrzeja Woyciechowskiego. Prezydent RP uhonorował go orderem Polonia Restituta, a rządy Czech i Polski nagrodziły za propagowanie kultury obu krajów. Jego książki tłumaczone są na 17 języków. Jest także autorem zbioru Zrób sobie raj i antologii reporterskich, w  tym trzytomowej 100/XX. Antologii polskiego reportażu XX wieku. Ostatnio wydał Projekt: prawda.

O KLANCYKU

Teatr Improwizowany Klancyk od ponad dziesięciu lat gra komediowe spektakle powstające bez scenariusza. Na scenie tworzy świat wyobraźni, który rodzi się między nimi a publicznością i nigdy się nie powtórzy. Grupę tworzą najbardziej doświadczeni improwizatorzy w Polsce, których na co dzień można spotkać w warszawskim Klubie Komediowym. Są pionierami i zarazem jedną z najpopularniejszych grup impro w Polsce. Zespół dwukrotnie wystąpił przed poznańską publicznością na Malta Festival. Ma na koncie także występy m.in. na Open’er Festival, Chicago Improv Festival i Del Close Marathon w Nowym Jorku.

Więcej informacji można znaleźć na www.klancyk.pl lub www.facebook.com/klaaancyk

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (8)

 • 10,0/ 10

  Polecam!

  e......@....pl / 02 listopada 2017

 • 10,0/ 10

  Bardzo mi się podobało przedstawienie, Uwielbiam Mariusza Szczygła. Poczucie humoru, inteligencja i szybka riposta dały taki efekt, że nie wiadomo kiedy minęło 90 minut przedstawienia. Czas spędzony bardzo dobrze i w wyśmienitym humorze. Szczerze polecam i chętnie zobaczę kolejne wydarzenia.

  al.....@....pl / 02 listopada 2017

 • 10,0/ 10

  Pan Mariusz,to mistrz słowa pisanego i czytanego przez siebie.Interpretacja jego tekstów przez grupę Klancyk była rewelacyjna!Z chęcią wybiorę się na ich występ i polecę innym.

  es.....@gm...il.com / 23 października 2017

 • 10,0/ 10

  Mariusz Szczygieł jak zawsze elegancki i dostojny, cudownie prezentujący swoje teksty. Klancyk był dla mnie totalnym zaskoczeniem na plus - zabawni, absurdalni do granic, pomysłowi. To był fajnie spędzony wieczór. Z chęcią ponownie gdzieś ich zobaczę.

  d......@....pl / 23 października 2017

 • 10,0/ 10

  Świetna rozrywka, ubawiłam się do łez!

  ka.....@gm...il.com / 23 października 2017

 • 10,0/ 10

  Profesjonalnie, bardzo zabawnie, twórczo, na poziomie.

  an.....@....edu.pl / 23 października 2017

 • 10,0/ 10

  Ubaw po pachy :D

  j......@gm...il.com / 23 października 2017

 • 4,0/ 10

  Teksty źródłowe - czyli Mariusza Szczygła, jak zwykle znakomite, bardzo celne. Niestety dobry kabaret (aby powstał), tym bardziej improwizowany, wymaga niezwykłej erudycji, inteligencji, błyskotliwości. Ale takie braki to zarzut do większości kabaretów funkcjonujących w dzisiejszych czasach.

  mu.....@mu...et.com.pl / 23 października 2017

Klancyk! - Adres i dojazd

http://klancyk.pl/

Kup bilet