Klancyk gra Wodeckiego, czyli Non-fiction feat. Kamil Bałuk - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

8.7 / 10

Klancyk gra Wodeckiego, czyli Non-fiction feat. Kamil Bałuk

Klancyk i InstytutR zapraszają na kolejny odcinek cyklu spektakli pod wspólnym tytułem „NON-FICTION”, w których siedmiu mężczyzn z Teatru Improwizowanego Klancyk wreszcie skonfrontuje się z Prawdą. Gościem grudniowego spotkania będzie Kamil Bałuk.

Absolwent socjologii, filologii niderlandzkiej i dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Urodzony w Hannoverze, jest z Wrocławia, mieszka w Warszawie. Reportaże publikował w „Dużym Formacie”, „Przekroju”, „Wysokich Obcasach” oraz w zbiorach książkowych „Grzech jest kobietą” i „Tutaj drzwi trzeba otwierać powoli”. Jego teksty były kilkukrotnie nominowane do Nagrody Newsweeka im. T. Torańskiej w kategorii Młody Talent. Autor książki „Wszystkie dzieci Louisa” (Dowody na Istnienie, 2017). Laureat piątej edycji Konkursu Stypendialnego im. R. Kapuścińskiego za projekt zbioru reportaży o współczesnej Holandii, nad którym obecnie pracuje.

Inspirować nas będzie swoją najnowszą książką „Wodecki. Tak mi wyszło”. To książka na dwa głosy: reporterska opowieść Kamila Bałuka o Zbyszku i jego przebojowym „powrocie” na scenę w 40 lat od debiutu; oraz historia Zbigniewa, którą Wodecki snuje w autobiograficznej rozmowie z Wacławem Krupińskim dosłownie na chwilę przed wybuchem Zbyszkomanii. Czy Zbigniew mógł przypuszczać, że powróci jako Zbyszek? Czy Zbyszek w młodości planował zostać Zbigniewem? A może po prostu tak mu wyszło?

☞ Kiedy: CZWARTEK | 06 grudnia | 20:00

☞ Gdzie: Faktyczny Dom Kultury, ul. Gałczyńskiego 12

☞ Bilety: 30/20 zł (Ulga przysługuje uczniom i studentom, seniorom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro)

Więcej na: http://www.klancyk.pl/

Facebook: http://www.facebook.com/Klancyk

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (1)

  • 9.0/ 10

    Było świetnie, zresztą nie pierwszy raz - jeśli ktoś chce się pośmiać do bólu policzków, to Klancyk mu to zagwarantuje.

    Ol.....@gm...il.com / 17 December 2018

Klancyk!

Teatr Improwizowany Klancyk od ponad dziesięciu lat gra komediowe spektakle powstające bez scenariusza. Na scenie tworzy świat wyobraźni, który rodzi się między nimi a publicznością i nigdy się nie powtórzy. Grupę tworzą najbardziej doświadczeni improwizatorzy w Polsce, których na co dzień można spotkać w warszawskim Klubie Komediowym. Są pionierami i zarazem jedną z najpopularniejszych grup impro w Polsce. Zespół dwukrotnie wystąpił przed poznańską publicznością na Malta Festival. Ma na koncie także występy m.in. na Open’er Festival, Chicago Improv Festival i Del Close Marathon w Nowym Jorku.

Adres i dojazd

http://klancyk.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.7
Średnia ocena

Dziś / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Improwizacja
8.6
Średnia ocena
Dziewczyny to torpedy!
- Krzysztof

26.12 / 21:00

+ inne terminy

Gatunek: Improwizacja
9.2
Średnia ocena
Świetna zabawa! Tego się nie da opisać - to trzeba zobaczyć!
- Julia

23.12 / 21:00

+ inne terminy

Gatunek: Improwizacja
Kup bilet