Klancyk dla Festiwalu Haupta // feat. A. Boćkowska, K. Środa - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

9,0 / 10

Klancyk dla Festiwalu Haupta // feat. A. Boćkowska, K. Środa

Zapraszamy do księgarni Moda na Czytanie na spektakl improwizowany w wykonaniu Teatru Klancyk z gościnnym udziałem Aleksandry Boćkowskiej i Krzysztofa Środy. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na organizację 5. Festiwalu im. Zygmunta Haupta w Gorlicach.

Gośćmi Teatru Improwizowanego Klancyk będą autorzy związani z Wydawnictwem Czarne: Aleksandra Boćkowska i Krzysztof Środa, którzy tego wieczoru przeczytają fragmenty ze swoich książek, te zaś staną się inspiracją dla komediowego spektaklu. Literacki tekst zainicjuje sceny, które już nigdy się nie powtórzą, a wszystko, co się wydarzy, pozostanie między artystami a widzami.

Festiwal im. Zygmunta Haupta to święto literatury, które w kameralnej atmosferze i na tle pięknego krajobrazu Beskidu Niskiego otwiera przestrzeń do spotkania z ważnymi autorami, pisarkami, poetami, intelektualistkami i krytykami. We wrześniu ma odbyć się piąta już edycja Festiwalu, który w tym roku boryka się z finansowymi komplikacjami. Teatr Improwizowany Klancyk chce pomóc Festiwalowi, organizując właśnie ten spektakl. Zapraszamy w gościnne progi księgarni Moda na Czytanie, na spektakl pośród książek i z książkami w tle.

Jeżeli nie możecie przyjść na spektakl, zachęcamy do wsparcia Festiwalu poprzez kampanię crowdfundingową, która trwa jeszcze do 5 lipca: www.wspieram.to/5festiwalhaupta.

Miejsce: Księgarnia Moda na Czytanie, ul. Bracka 25, Warszawa

Data: 28 czerwca 2019, piątek

Start: 20:00

Cena: 35 zł

Organizatorzy: Teatr Improwizowany Klancyk, Festiwal im. Zygmunta Haupta, Wydawnictwo Czarne, Księgarnia Moda na Czytanie

Klancyk – Pionierska grupa improwizacji komediowej w Polsce, która od 2006 roku bawi i wzrusza publiczność. Często tworzą spektakle inspirowane przez muzyków, pisarzy, aktorów. Występowali m.in. z Andrzejem Sewerynem, Janem Peszkiem, Mariuszem Szczygłem, Dorotą Masłowską, Sylwią Chutnik, Marcinem Maseckim, Pablopavo. Warsztatu uczyli się od mistrzów tej dziedziny, w The iO Theatre i Second City Chicago. Członkowie Klancyka założyli zasłużone dla improwizacji placówki: Szkołę Impro, Klub Komediowy, Resort Komedii.

Aleksandra Boćkowska – Dziennikarka i pisarka, współpracuje m.in. z „Gazetą Wyborczą”, „Wysokimi Obcasami Extra” i „Vogue”. Autorka książek „To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL”, „Księżyc z peweksu. O luksusie w PRL”. Niedawno ukazała się najnowsza, „Można wybierać”, reporterska opowieść o 4 czerwca 1989 roku, o dniu pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych z perspektywy niedużych miast i drobnych spraw.

Krzysztof Środa – Pisarz, tłumacz, historyk filozofii. Laureat Nagrody Literackiej Gdynia 2007. Autor książek: „Niejasna sytuacja na kontynencie”, „Projekt handlu kabardyńskimi końmi”, „Podróże do Armenii i innych krajów”, „Las nie uprzedza”. Najnowsza, „Srebro ryb”, to na pół eseistyczna, na pół prozatorska opowieść o rybach, ich pięknie, naturze i łowieniu.

Festiwal im. Zygmunta Haupta – Inicjatorem wydarzenia jest Andrzej Stasiuk, który wraz z innymi miłośnikami Zygmunta Haupta, powołał Festiwal jego imienia. Od 2015 r. spotykamy się w Gorlicach, by rozmawiać o ambitnej literaturze, o tym, co nas w niej dotyka, wzrusza i elektryzuje. Rozmawiamy, zadajemy pytania, wymieniamy się spostrzeżeniami. Czytamy i słuchamy opowiadań Haupta w mistrzowskich interpretacjach. Splatamy to, co lokalne i nam najbliższe z problemami uniwersalnymi. Więcej informacji o Festiwalu: www.festiwalhaupta.pl.

Czas trwania: 60 minut

Klancyk!

Teatr Improwizowany Klancyk od ponad dziesięciu lat gra komediowe spektakle powstające bez scenariusza. Na scenie tworzy świat wyobraźni, który rodzi się między nimi a publicznością i nigdy się nie powtórzy. Grupę tworzą najbardziej doświadczeni improwizatorzy w Polsce, których na co dzień można spotkać w warszawskim Klubie Komediowym. Są pionierami i zarazem jedną z najpopularniejszych grup impro w Polsce. Zespół dwukrotnie wystąpił przed poznańską publicznością na Malta Festival. Ma na koncie także występy m.in. na Open’er Festival, Chicago Improv Festival i Del Close Marathon w Nowym Jorku.

Adres i dojazd

http://klancyk.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8,3
Średnia ocena
Świetne, na poziomie, klasa sama w sobie!
- Daria

08.08 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Improwizacja
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.