Warsztaty wokalne z Elżbietą Wojnowską - zdjęcie

Warsztaty wokalne z Elżbietą Wojnowską

21 i 22 maja zapraszamy na dwudniowe mistrzowskie warsztaty wokalne z Elżbietą Wojnowską, kimś niezwykle ważnym dla polskiej piosenki. Artystką wciąż poszukującą własnej drogi, która w sposób genialny śpiewa wiersze poetów polskich i europejskich, współczesnych i klasyków.

Jej wykonania od zawsze cechuje głęboka emocjonalność, autentyczność oraz liryzm, które wraz z dogłębnym zrozumieniem śpiewanego tekstu i perfekcją wykonania tworzą niesamowity efekt, za który wielokrotnie była nagradzana na festiwalach w kraju i poza jego granicami.

Elżbieta Wojnowska znana jest nie tylko ze swojej pracy artystycznej, ale także pedagogicznej. Z powodzeniem prowadziła zajęcia z interpretacji piosenki w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, Filmowej i Telewizyjnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz w Wyższej Szkole Aktorskiej Machulskich w Warszawie.

Wielokrotnie była gościem i jurorem Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie, Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA w Świnoujściu.

Poniżej przedstawiamy plan warsztatów

Sobota 11:00 – 14:00

-jak pracować z tekstem i muzyką (czy muzyka służy tekstowi, czy jest przeciw niemu, jak daleko forma muzyczna determinuje możliwość przekazu tekstu?)

-jak długo można pracować nad interpretacją i czy jest to proces skończony ?

-Praca na przykładach (Sztuczny miód, kochankowie z ulicy kamiennej)

- ekspresja jako środek wyrazu

14:00 – 14:30 przerwa obiadowa

14:30 – 17:00

-praca indywidualna nad wybranym utworem na bazie podkładu bądź z akompaniatorem.

Niedziela

12:00 – 14:00

-dykcja a przekaz, co jest ważne w wymowie, by poprawnie przekazać sens tekstu? (grupy spółgłoskowe, końcówki, transakcentacja, ćwiczenia żuchwy, języka, warg)

14:00 – 14:30 przerwa obiadowa

14:30 – 18:30 praca indywidualna nad utworami

19:00 – muzyczna prezentacja uczestników warsztatów na scenie kalinowego serca.

Prosimy o przygotowanie dwóch utworów w języku polskim (z podkładem bądź akompaniamentem) oraz wydrukowanie tekstu w dwóch egzemplarzach.

Kalinowe Serce - Adres i dojazd

ul. Krasińskiego 25
Warszawa

http://www.kalinoweserce.pl/

Kup bilet