Marian Opania - Cohen / Nohavica i inni - zdjęcie

Średnia ocena

21 oddanych głosów

8,7 / 10

Marian Opania - Cohen / Nohavica i inni

Zapraszamy na recital Mariana Opani, który zaprezentuje utwory Jaquesa Brela ze znakomitymi przekładami Wojciecha Młynarskiego, kompozycje Jaromira Nohavicy, Leonarda Cohena i wielu innych.

W 1964 roku ukończył warszawską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Po raz pierwszy pojawił się na ekranie w 1962 roku. Będąc początkującym aktorem, grywał role wrażliwych młodzieńców, zagubionych ludzi, którzy pragną uciec od schematów i kompromisów. Największą popularność przyniosły mu jednak kreacje komediowe. Widzowie pamiętają jego występy w "Rozmowach kontrolowanych", "Piłkarskim pokerze", czy "Pajęczarkach". Marian Opania jest również świetnym artystą kabaretowym. Wszechstronność oraz charakterystyczny wygląd aktora sprawiają, że jego ról nigdy się nie zapomina. Od 1993 roku jest aktorem teatru Ateneum w Warszawie. Choć wydaje się stworzony do komediowych ról - zabawny, spontaniczny, bezpośredni, to jednak, jak twierdzi, musi się solidnie napracować, żeby ów efekt komiczny osiągnąć. A w głębi duszy marzą mu się role mieniące - łączące w sobie przemyślaną improwizację, komedię i dramat.

Na scenie występuje Marian Opania.

Opinie naszych widzów (13)

 • 10,0/ 10

  Jestem bardzo zadowolona, uwielbiam i cenię Pana Mariana Opanię od wielu lat. Bywałam również w Teatrze Ateneum na programach, w których brał udział Pan Marian Opania. Pozdrawiam

  e......@gm...il.com / 26 czerwca 2019

 • 10,0/ 10

  bardzo dobry, wręcz rewelacyjny występ. Ciężko było zakończyć spotkanie ze wspaniałym artystą

  d......@ip...ss.com.pl / 26 czerwca 2019

 • 10,0/ 10

  Spodziewałam się najwyżej godzinnego koncertu znanych i lubianych piosenek i ballad - tymczasem pełny, dwugodzinny recital pełen był niespodzianek: fragmentów spektakli teatralnych, wierszy, szmoncesów, ale też i ulubionych piosenek i ballad, niektórych śpiewanych w hołdzie zamordowanemu prezydentowi Gdańska. Dziękuję!

  el.....@da...ta.pl / 13 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Poznałam wspaniałe miejsce,kawiarnię Kalinowe Serce, gdzie miałam okazję posłuchać pana Mariana Opanię.Wieczór spędzony w jego towarzystwie był wspaniały,dawno się tak nie śmiałam ,jak wtedy.

  bu.....@gm...il.com / 11 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Pan Marian to wspaniały aktor. Przedstawienie pod każdym względem dopracowane w 100 %.

  bo.....@....pl / 08 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Wspaniały Artysta, cudowny kontakt z publicznością! Dziękuję :)

  ul.....@gm...il.com / 08 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Świetnie się bawiłam,pan Marian Opania,jak zawsze jest wspaniały jako aktor i "bard",śpiewając piosenki Wysockiego, Brella,Okudżawy,Nohawicy.Żalowałam,że czas tak szybko minął,a koniec już się zbliżał.Polecam to spotkanie,wszystkim moim znajomym,którzy jeszcze tego nie widzieli i nie słyszeli.

  bu.....@gm...il.com / 01 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  nieduża sala - było dosyć duszno ale wszystko wynagrodził wspaniały artysta - Pan Marian Opania

  we.....@gm...il.com / 01 lutego 2019

 • 9,0/ 10

  Słaba klimatyzacja jak na tak gorący wieczór. Reszta super

  mi.....@gm...il.com / 11 lipca 2019

 • 9,0/ 10

  Spektakl byl swietny, Tylko zle bylo ze za mala sala dla takiej ilosci osob, Bylo duszno, oraz ze wposzczaja widzow juz po rozpoczeciu spektaklu. To przeszkadza.

  za.....@if...an.edu.pl / 08 lutego 2019

 • 5,0/ 10

  Za dużo polityki . Pan Opania którego bardzo lubimy stracił niestety dystans do świata.... Nie kupujemy biletów na wiec wyborczy tylko żeby cieszyć sie Jego talentem....

  se.....@in...ia.eu / 07 lipca 2019

 • 5,0/ 10

  Na spektakl wybierałam się dość długo (bo bilet też jest dość drogi), ale miałam niesamowite oczekiwania. W trakcie byłam jednak coraz bardziej zawiedziona a na końcu zażenowana. Pan Marian Opania cały czas mówił o polityce. Więcej było polityki niż sztuki. I mówię to nie dlatego, że się z Panem Opinią nie zgadzam- wręcz przeciwnie. A mimo wszystko tego w pewnym momencie nie dało się słuchać. Oczywiście jak już były piosenki i monologi to były przepięknie wykonane.

  ga.....@gm...il.com / 26 czerwca 2019

 • 4,0/ 10

  Za dużo gadania za mało śpiewania A w Kalinowym sercu okropnie duszno i gorąco (1 klimatyzator na tyle osób to stanowczo za mało)

  an.....@....edu.pl / 26 czerwca 2019

Kalinowe Serce - Adres i dojazd

ul. Krasińskiego 25
Warszawa

http://www.kalinoweserce.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.