Joanna Rawik śpiewa swoje największe przeboje! - zdjęcie

Średnia ocena

10 oddanych głosów

10,0 / 10

Joanna Rawik śpiewa swoje największe przeboje!

29 lipca na naszej scenie pojawi się Joanna Rawik, która wykona największe przeboje ze swojego repertuaru. Nie zabraknie takich utworów jak „Po co nam to było”, „Romatyczność”, „Nie z każdej mąki będzie chleb” i wiele innych, które kiedyś śpiewała cała Polska!

Dzieciństwo spędziła w Sybinie w Rumunii (matka była Rumunką). Jako siedmioletnie dziecko uczyła się w Bukareszcie gry na skrzypcach. Do Polski przybyła w 1947 roku. Do 13. roku życia nie znała języka polskiego, choć mówiła już po rumuńsku, niemiecku i francusku. Podjęła pracę jako maszynistka we wrocławskim Ossolineum. Marzyła o dziennikarstwie.

Jako piosenkarka debiutowała w połowie lat 50. XX wieku we wrocławskim kabarecie Kaczka. Ukończyła Studium Teatralne w Kielcach, następnie występowała w Teatrze Ziemi Łódzkiej i Teatrze Objazdowym w Lublinie (1956-1958), śpiewała z zespołem jazzu tradycyjnego Siedem Czarcich Łap (I miejsce na konkursie muzycznym w Lublinie), współpracowała z krakowskim klubem Pod Jaszczurami i kabaretem Kundel. Pseudonim Joanna Rawik przyjęła pod wpływem lektury Łuku triumfalnego Ericha Marii Remarque’a. Zdobyła znaczną popularność pod koniec lat 60. XX wieku, śpiewając niskim, charakterystycznym głosem. Współpracowała z wieloma zespołami (m.in. z grupą wokalno-instrumentalną Dzikusy), koncertowała w kraju i za granicą (m.in.: Czechosłowacja, Finlandia, Francja, Węgry, Jugosławia), nagrywała płyty i audycje radiowe, występowała w programie Podwieczorek przy mikrofonie, w filmach i serialach telewizyjnych Strachy i Żelazna obroża. Występowała na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Wykładowca historii piosenki francuskiej w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (7)

 • 10,0/ 10

  CUDNY KONCERT!

  ve.....@....pl / 30 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Jestem wielką fanką Joanny Rawik i każdy Jej występ jest dla mnie wielkim przeżyciem. Tak było i tym razem. Łzy wzruszenia i wielkie emocje. Przepiękny koncert

  ja.....@oi...wa.pl / 30 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Zachwycający recital wspaniałej polskiej pieśniarki. Wspaniały głos, niezmieniający się z upływem lat, wzruszający repertuar, piękne prowadzenie koncertu. Pani Joanna w znakomitej formie. Bardzo dobry akompaniament p. Piotra Matuszczyka!

  an.....@gm...il.com / 30 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Piękny koncert!

  m......@....edu.pl / 30 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  Magiczne miejsce i wzruszający, piękny wieczór z fantastyczną Gwiazdą.

  ja.....@gm...il.com / 30 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  najlepszy koncert poezji śpiewanej na jakim do tej pory byłam

  be.....@tl...en.pl / 14 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Jesteśmy pod wrażeniem pięknego koncertu Pani Joanny Rawik , Atmosfera koncertu rewelacyjna , każde słowo piosenek i dźwięki radowały serce i duszę.

  la.....@gm...il.com / 03 lutego 2020

Kalinowe Serce - Adres i dojazd

ul. Krasińskiego 25

http://www.kalinoweserce.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.