Janusz Strobel & Nula Stankiewicz - Idź swoją drogą - zdjęcie

Janusz Strobel & Nula Stankiewicz - Idź swoją drogą

Po ogromnym sukcesie płytowym i koncertowym programu „Byle nie o miłości” z piosenkami Agnieszki Osieckiej, przyszedł czas na piosenki Jonasza Kofty.

„Idź swoją drogą” to nowy koncert złożony z piosenek Jonasza Kofty,do którego powstania zainspirowała

Nulę Stankiewicz 30. rocznica śmierci Poety.

Janusz Strobel, który z Jonaszem Koftą napisał wiele piosenek, podjął się aranżacji utworów, które Nula wybrała do tego koncertu.

Znajdują się w nim, poza kompozycjami Strobla, Nahornego, Korzyńskiego, Pietrzaka, Lobosa, Lauro, również utwory wywodzące się z kręgu kultury latynoamerykańskiej.

Nula mówi o sobie: „Nie, nie jestem piosenkarką jazzową”, ale zawsze zaprasza do współpracy wybitnych przedstawicieli tego gatunku. W „Idź swoją drogą” usłyszycie zatem Janusza Strobla, Włodzimierza Nahornego, Pawła Pańtę, Cezarego Konrada, Mariusza „Faziego” Mielczarka.

To piękny koncert.

Pogodny, nienahalnie zabawny, poetycki. Zupełnie jak Jonasz Kofta.

Na smutki i radości. Na karnawał i po karnawale. Bo, jak mawiał Kofta: „Uśmiechnij się. Jutro będzie za późno!”...

—————————

Nula Stankiewicz (wcześniej występująca jako Anna Stankiewicz) to jeden z najpiękniejszych, zmysłowych głosów polskiej piosenki. Duża świadomość wokalna i sceniczna,mająca uzasadnienie w wykształceniu muzycznym, ustawia ją w ścisłej czołówce polskich wokalistek.

Jest laureatką wielu konkursów i festiwali piosenki literackiej, na których, poza muzykalnością, ogromną rolę odgrywała świadoma interpretacja tekstu. W 2013 roku wydała entuzjastycznie przyjęty przez krytyków dwupłytowy album „Strobel Kofta Wołek”, który wyczerpał się niemal natychmiast.

W 2017r. płyta została wznowiona w formie jednopłytowego albumu pt. „Wybrane”.

Nula Stankiewicz w swoim dorobku fonograficznym ma również udział w płycie „W hołdzie wolności” (2015) oraz „Patroni Europy i Polski. Artyści Janowi Pawłowi II w hołdzie” (2009). W 2017 roku, w 20. rocznicą śmierci Agnieszki Osieckiej ukazała się kolejna płyta Nuli - „Byle nie o miłości”.

Już na początku 2018r. Artystka zaprezentowała kolejny artystyczny pomysł: koncert „Idź swoją drogą”, na który składają się piosenki Jonasza Kofty. Obecnie Artystka koncertuje oraz pracuje nad swoją nową płytą, na której znajdą się piosenki specjalnie dla niej przez Jana Wołka i Janusza Strobla..

Czas trwania: 90 minut

Kalinowe Serce - Adres i dojazd

ul. Krasińskiego 25

http://www.kalinoweserce.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet