Gerard Edery - Skarby muzyki latynoamerykańskiej - zdjęcie

Gerard Edery - Skarby muzyki latynoamerykańskiej

Skarby muzyki latynoamerykańskiej to program popularnych i tradycyjnych utworów latynoamerykańskich.

Zaraźliwe rytmy Chacareras, Cumbias, Guajiras, Zambas, Milongas i Tangos sprawią, że będziesz tańczyć na swoich miejscach. Piosenki Carlosa Gardela, Ariela Ramireza, Atahualpy Yupanqui, Ernesto Lecuony i wielu innych. Instrumentalna wirtuozeria pana Edery'ego i bogaty baryton przenoszą cię w miejsce, gdzie głos, gitara, serce i dusza stają się jednym.

Gerard ukończył prestiżową Manhattan School of Music, uzyskując tytuły licencjata i magistra w spektaklu operowym. Śpiewał ponad trzydzieści ról w operach w Stanach Zjednoczonych. Również powszechnie uważany za mistrza piosenkarza i gitarzysty, Gerard ma do swojej dyspozycji niezwykły wybór etnicznych stylów i tradycji folkowych z całego świata. Nie tylko regularnie odkrywa i zachowuje utwory z Ameryki Północnej i Południowej, Europy i Bliskiego Wschodu, ale także aktywuje te repertuary, interpretując je dla współczesnej publiczności.

Najważniejsze osiągnięcia Gerarda w jego karierze obejmują występy w Carnegie Hall, Lincoln Center, The United Nations, Victoria Hall (Genewa), Fez Festival of Sacred Music, Cordoba Sephardic Music Festival oraz Festival Cervantino (Mexico), by wymienić tylko kilka. Gerard wydał także 17 płyt na wytwórni Sefarad Records i uznany śpiewnik

"Subtelnie szczegółowe i dobrze wykonane wykonanie." - New York Times

"Dzięki gitarowemu stylowi dotkniętemu płynnością flamenco i głębokiemu głosowi nieco przypominającemu Leonarda Cohena, Edery wnosi do życia swoje obfite historyczne i antropologiczne badania, przenosząc swoich słuchaczy do innej przeszłości w innym kraju." - Chicago World Music Festiwal

Czas trwania: 90 minut

Kalinowe Serce

Kalinowe Serce Fundacja Artystyczna im. Kaliny Jędrusik:

Powstała w 2008 roku w celu upamiętnienia Kaliny Jędrusik - wybitnej osobowości, aktorki, piosenkarki i gwiazdy Kabaretu Starszych Panów oraz po to, aby popierać i promować młode pokolenie twórców i pomóc rozwijać ich talenty.

Fundatorem organizacji jest wybitny tancerz Janusz Smoliński, wieloletni przyjaciel Jędrusik, podobnie jak pomysłodawca i prezes fundacji Zbigniew Dzięgiel.

W sercu warszawskiego Żoliborza, 19 września 2012 r., tuż przy domu Kaliny Jędrusik, powstało Kalinowe Serce - salon kulturalny, miejsce spotkań, klub, antykwariat, herbaciarnia, kawiarnia, scena kameralna. Patronką tego miejsca jest Kalina Jędrusik, która mieszkała na Żoliborzu przez 20 lat. Kalina wciąż żyje mimo upływu wielu lat od jej nagłej śmierci. Żyje dla tych, którzy ją znali i nadal pamiętają.

Adres i dojazd

ul. Krasińskiego 25

http://www.kalinoweserce.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,1
Średnia ocena
Bardzo udany wieczór, świetny spektakl. Serdecznie polecam!!!
- Marta

12.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Koncert
10,0
Średnia ocena

24.06 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Koncert

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.