Evgen Malinowski - Jedno serce, dwie ojczyzny - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

10,0 / 10

Evgen Malinowski - Jedno serce, dwie ojczyzny

Evgen Malinowski. JEDNO SERCE – DWIE OJCZYZNY to przede wszystkim recital o charakterze spotkania publiczności z artystą lub mono-spektaklu autobiograficznego, skierowanego na poznanie przez publiczność życiorysu, drogi artystycznej i poglądów artysty. Recital składa się z wybranych przez samego artystę, wyjątkowo subiektywnie do tematu, pieśni i poezji rosyjskich i polskich autorów. W tym recitalu brzmią także utwory autorstwa samego artysty. Cały program i podwójna płyta o tym samym tytule jest jakby 50-letnim podsumowaniem całego życia jak artystycznego tak i prywatnego na przestrzeni swoich 25 lat od urodzenia w Rosji, i 25 lat życia w Polsce od kąt przyjechał. Intencją całości recitalu jest misja zbliżania kultur, jaką artysta sobie obrał na całe swoje życie publiczne.

Wszystkie komentarze, recytacje i prowadzenie koncertu odbywają się w języku polskim i są autorstwa Evgena Malinowskiego.

Ten podwójny album to kolejna płyta z serii „Syberyjski bard zaprasza”. Materiał nagrany został 21 lipca 2018 roku podczas koncertu na żywo w Teatrze ATALIER im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Realizacji nagrań na żywo dokonano przez Studio PIO (Gdynia) w technologii analogowej.

Sam artysta na okładce swojej płyty piszę tak:

Drogi Słuchaczu, właśnie trzymasz w ręku podwójny album, w którym zawarłem pokrótce moją historię.

Urodziłem się Rosjaninem ale Polakiem byłem zawsze...- tak zawsze odpowiadam dziennikarzom którzy pytają kim bardziej się czuję. I chociaż pół życia przeżyłem w Rosji, gdzie się urodziłem i wychowałem, to druga połowa upłynęła mi w Polsce. Przyszło mi żyć nie tylko na przełomie wieków, lecz także na przełomie historycznych zmian społecznych i ustrojowych w Polsce i na świecie. Odbyłem podróż ze świata dumek i zniewalającej, syberyjskiej przyrody do świata pędzącego w kierunku globalnej, zero-jedynkowej, twardej rzeczywistości.

„Jedno serce - dwie Ojczyzny” to opowieść o mojej drodze – i tej życiowej, i tej artystycznej - moich uczuciach i poglądach, którymi dzielę się z Wami gdyż za swoją misję wybrałem zbliżanie kultur.

Czas trwania: 120 minut

Kalinowe Serce - Adres i dojazd

ul. Krasińskiego 25

http://www.kalinoweserce.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.