Dziani i Cyganie - czego człowiek szuka - zdjęcie

Dziani i Cyganie - czego człowiek szuka

29 stycznia na 19:30 zapraszamy na koncert Dzianiego

Dziani jest synem gwiazdora cygańskiej piosenki Don Vasyla i jednym z najpopularniejszych wykonawców muzyki romskiej w Polsce.

Od lat prowadzi „na żywo” Festiwal Kultury Romów, transmitowany przez TVP2. Muzyka, którą prezentuje to wybuchowa mieszanka cygańskiego folku z dynamicznymi i tanecznymi rytmami latynoamerykańskimi.

Na polskim rynku jeszcze nikt takiej muzyki nie wykonywał. Koncerty z jego udziałem, to prawdziwy pokaz niezwykłych umiejętności samego artysty jak i członków jego zespołu.

Ciotką Dzianiego jest słynna na całym świecie Randia – wielka gwiazda dawnej „Romy”. Jest kuzynem Michaja Burano, bardziej znanego na świecie jako John Mike Arlow. Te „królewskie” koneksje podkreśla fakt, że rodzina Dzianiego należy do dynastii baro Szero (wielka Głowa), tytułowanego także Szero Rom (Głowa Cyganów) – wielkiego sędziego, zwierzchnika „Polskiej Romy”, zwanego „Królem Cyganów”.

W dzieciństwie mieszkał w kilku miastach w Polsce oraz jeździł z rodziną niemal po całej Europie. Rodzina Dzianiego to muzycy.

Czas trwania: 90 minut

Kalinowe Serce - Adres i dojazd

ul. Krasińskiego 25

http://www.kalinoweserce.pl/

Kup bilet