Danuta Mizgalska - Karnawałowe okruchy wspomnień - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Danuta Mizgalska - Karnawałowe okruchy wspomnień

Recital znanej, popularnej i bardzo lubianej w latach 80 poznańskiej piosenkarki - Danuty Mizgalskiej, która z nowymi nagraniami i koncertami po długiej przerwie powraca z powiedzeniem na estradę. Usłyszymy największe przeboje Artystki: „Okruchy wspomnień”, „Jestem Twoją Lady”, „Świat bez miłości”, „Tylko jeden dom” - czyli: „Casablankę”, a także nowe piosenki.

Gościnnie w koncercie weźmie udział solista Teatru Sabat Małgorzaty Potockiej, Mariusz Paweł Jaśko przypominając najpiękniejsze polskie szlagiery lat 70 i 80 z repertuaru takich gwiazd jak m. inn: Zbigniew Wodecki, Krzysztof Krawczyk, Irena Santor,

Ewa Śnieżanka, Jerzy Połomski, Stan Borys...

Danuta Mizgalska - Swoją drogę artystyczną rozpoczęła w połowie lat 70-tych. Urodziła się w Poznaniu gdzie mieszka do dziś i tam też stawiała pierwsze kroki na scenie Estrady Poznańskiej. Wkrótce trafiła do Studia Sztuki Estradowej kierowanej przez Jerzego Miliana i Zbigniewa Górnego. Po ukończeniu rozpoczęła samodzielną pracę estradową. W studio radiowym w Katowicach z Orkiestrą pod dyrekcją Jerzego Miliana nagrała pierwszą piosenkę pt. "Nasz uśmiech losu", która stała się przebojem popularnej audycji "Lato z Radiem". Potem pojawiły się kolejne nagrania "Dziewczyna taka jak ja" "Może ja może Ty",które zdobywały czołowe miejsca w plebiscytach "Studia Gama" na radiową piosenkę miesiąca. Dużo koncertowała, występowała z orkiestrami pod dyr. Stefana Rachonia, Jerzego Miliana, Henryka Debicha, Danka Jarmołowicza. Śpiewała m.in. w programach Mieczysława Fogga, Jerzego Połomskiego. Wystąpiła na festiwalu w Opolu i Jurmale (Łotwa) . Oklaskiwano ją w ZSRR, Niemczech, Japonii, Kazachstanie, Ukrainie Łotwie, Kanadzie. Potem na 2 lata związała się z poznańskim Zespołem Wojsk Lotniczych "Eskadra". Po tej "podniebnej" przygodzie wróciła do nagrań, zaczęła zbierać materiał na płytę. Nagrywała w studiach radiowych w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Łodzi. Jej największe przeboje to "Nasz uśmiech losu", "Dziewczyna taka jak ja", "Może ja może ty", "Casablanka", "Okruchy wspomnień" , "Jestem twoją lady" i inne. W repertuarze znalazły się także polskie wersje popularnych światowych przebojów "Ze wspomnień został ledwie ślad", (Blue Bayou") Roya Orbisona, "Świat bez miłości" (Una note speciale - włoski przebój Alice) i inne. W telewizji wystąpiła w kilku programach muzycznych, oraz nagrała kilka teledysków.Piosenki Danuty Mizgalskiej słyszeliśmy często w programach telewizyjnych Koncertów Życzeń. W 1983 roku nagrała telewizyjny recital w reż. Anny Minkiewicz pt. "Dziewczyna taka jak ja". Pisali dla niej : Jarosław Kukulski, Janusz Piątkowski, Jerzy Milian, Jacek Skubikowski, Ryszard Kniat, Sławomir Sokołowski, Andrzej Sobczak, Andrzej Kosmala, Jacek Bukowski, A.J Kozłowski i wielu innych.W latach 90-tych wycofała się ze sceny. W 2011 roku zaprosiła do współpracy scenicznej poznańskiego muzyka i kompozytora Piotra Żurowskiego, z którym nagrała piękną balladę Rolling Stonesów "As tears go by" z polskim tekstem A. Sobczaka pt." Niejedna już opadła łza". Ostatnią nagraną piosenką jest "Co czeka mnie" do której muzykę napisał A. Rup i bardzo ładna bossanova pt. "Żart" muz. R. Meisel, która zdobywa liczne stacje radiowe i bardzo podoba się na koncertach artystki.

Mariusz Jaśko - wokalista, aktor. Absolwent Studium wokalno-aktorskiego w Krakowie. Związany był przez kilka lat z Teatrem Rozrywki w Chorzowie biorąc udział m.in. w spektaklach: „Cabaret”, „Skrzypek na dachu”, „Evita”, „Jesus Christ Superstar”, „Rocky Horror Show”,”Pocałunek kobiety Pająka”. Współpracował z Teatrem Broadway Małgorzaty Obłój w Szczecinie, krakowskim Teatrem Faktu Niny Repetowskiej i Kabaretem Loch Camelot w Krakowie. Brał udział w wielu festiwalach, konkursach i projektach muzycznych oraz w programie telewizyjnym: „Dziennik TV Jacka Federowicza” w TVP1. Obecnie jest solistą Teatru Sabat Małgorzaty Potockiej w Warszawie kreując role wodewilowe w rewiowych show jak m.inn: „Rewia Filmowa”, „Lata xx, Lata xxx”, „Przeboje Świata”,”Powrót Wielkiego Szu”, „Rewia...moja miłość”,”Rewia Forever”. Współtwórca Koncertów takich jak: „”Rewia Musicalowa”, „Od Opola, az po Broadway”.

Bilety 50 zł

Rezerwacje 887 333 383

Czas trwania: 90 minut

Kalinowe Serce - Adres i dojazd

ul. Krasińskiego 25
Warszawa

http://www.kalinoweserce.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.