Kalinowe Serce

ul. Krasińskiego 25

Kalinowe Serce Fundacja Artystyczna im. Kaliny Jędrusik:
Powstała w 2008 roku w celu upamiętnienia Kaliny Jędrusik - wybitnej osobowości, aktorki, piosenkarki i gwiazdy Kabaretu Starszych Panów oraz po to, aby popierać i promować młode pokolenie twórców i pomóc rozwijać ich talenty.
Fundatorem organizacji jest wybitny tancerz Janusz Smoliński, wieloletni przyjaciel Jędrusik, podobnie jak pomysłodawca i prezes fundacji Zbigniew Dzięgiel.
W sercu warszawskiego Żoliborza, 19 września 2012 r., tuż przy domu Kaliny Jędrusik, powstało Kalinowe Serce - salon kulturalny, miejsce spotkań, klub, antykwariat, herbaciarnia, kawiarnia, scena kameralna. Patronką tego miejsca jest Kalina Jędrusik, która mieszkała na Żoliborzu przez 20 lat. Kalina wciąż żyje mimo upływu wielu lat od jej nagłej śmierci. Żyje dla tych, którzy ją znali i nadal pamiętają.

Iza Bukowska - Chądzyńska - Marlena Dietrich

Monodram

Zapraszamy na spotkanie z niezwykłą aktorką Izabellą Bukowską-Chądzyńską, która w sposób absolutnie genialny zinterpretuje piosenki a także sportretuje osobę Marleny Dietrich!

Marlena Dietrich zdominowała swoją niezwykłą osobowością niemal całe minione stulecie. W naszym spektaklu w roli Marleny występuje Izabella Bukowska-Chądzyńska, aktorka Teatru Polskiego w Warszawie, wspaniale śpiewająca, piękna, utalentowana i tajemnicza. Bo Marlena, znana na całym świecie, pozostała do końca swego długiego życia tajemnicą. Kochały ją tłumy mężczyzn, a kogo kochała Marlena? Nie odpowiemy na to pytanie, nie rozwiążemy wszystkich jej sprzeczności i zagadek, ale Izabella Bukowska zaśpiewa dla Państwa największe przeboje Marleny Dietrich: „Lolę”, „Lili Marlene”, „Ja jestem tylko po to…”. „La vie en rose”, „Gdzie są chłopcy z tamtych lat” i wiele innych, mniej znanych, ale równie pięknych..

Szczegóły spektaklu

Iwona Loranc & Grzegorz Tomaczak - Opowieści o kobietach

Koncert

„O!powieści o kobietach”, wspólny projekt Iwony Loranc i Grzegorza Tomczaka.

Inspiracją dla tej płyty były kobiety. I to one są bohaterkami piosenek. Ona i On śpiewająco opowiadają o kobiecych emocjach, uczuciach, lękach, kreślą portrety niezwykłych niewiast. Niezwykłych, jak i śpiewająca Ona – Iwona Loranc – artystka o aksamitnym głosie, wyrafinowanej wrażliwości i wielce emocjonalnej sile przekazu.

Towarzyszy jej w tych opowieściach On – Grzegorz Tomczak – autor wszystkich piosenek i ich współwykonawca. „O!powieści o kobietach”, to opowieści o Was, Drogie Panie. Ale też i o Was, Szanowni Panowie. Bo tam, gdzie są kobiety, tam zjawiają się i mężczyźni. Zawsze tak było. To prawo natury.

Dawid Troczewski - piano

Bilety 50 zł

Rezerwacje 887 333 383

Szczegóły spektaklu

Agnieszka Chrzanowska - Piosenki napisane w Krakowie

Koncert

Jarosław Muus gitara akustyczna i bouzouki

Szczegóły spektaklu

ABS czyli Artur Barciś show

Muzyczny

Artur Barciś zaprezentuje swój show! W zabawny ale nie schlebiający tanim gustom sposób odsłania kulisy swojego aktorskiego życia. Piosenki o dykcji, tremie czy aktorskich " sypkach" uzupełnia anegdotami zza kulis teatru i filmu. Do zabawy wciąga również publiczność, która łamie sobie języki próbując zaśpiewać wraz z aktorem refren piosenki o dykcji. Jest też część bardziej refleksyjna dotycząca szczęścia (lub nie...) w zawodzie aktora (piosenka "Halabardnicy")oraz tego jak trudno jest "Zagrać siebie". Każdy występ jest do pewnego stopnia improwizowany, dzięki czemu widzowie są uczestnikami wyjątkowego zdarzenia.

Szczegóły spektaklu

Gerard Edery - Skarby muzyki latynoamerykańskiej

Koncert

Skarby muzyki latynoamerykańskiej to program popularnych i tradycyjnych utworów latynoamerykańskich.

Zaraźliwe rytmy Chacareras, Cumbias, Guajiras, Zambas, Milongas i Tangos sprawią, że będziesz tańczyć na swoich miejscach. Piosenki Carlosa Gardela, Ariela Ramireza, Atahualpy Yupanqui, Ernesto Lecuony i wielu innych. Instrumentalna wirtuozeria pana Edery'ego i bogaty baryton przenoszą cię w miejsce, gdzie głos, gitara, serce i dusza stają się jednym.

Gerard ukończył prestiżową Manhattan School of Music, uzyskując tytuły licencjata i magistra w spektaklu operowym. Śpiewał ponad trzydzieści ról w operach w Stanach Zjednoczonych. Również powszechnie uważany za mistrza piosenkarza i gitarzysty, Gerard ma do swojej dyspozycji niezwykły wybór etnicznych stylów i tradycji folkowych z całego świata. Nie tylko regularnie odkrywa i zachowuje utwory z Ameryki Północnej i Południowej, Europy i Bliskiego Wschodu, ale także aktywuje te repertuary, interpretując je dla współczesnej publiczności.
Najważniejsze osiągnięcia Gerarda w jego karierze obejmują występy w Carnegie Hall, Lincoln Center, The United Nations, Victoria Hall (Genewa), Fez Festival of Sacred Music, Cordoba Sephardic Music Festival oraz Festival Cervantino (Mexico), by wymienić tylko kilka. Gerard wydał także 17 płyt na wytwórni Sefarad Records i uznany śpiewnik
"Subtelnie szczegółowe i dobrze wykonane wykonanie." - New York Times
"Dzięki gitarowemu stylowi dotkniętemu płynnością flamenco i głębokiemu głosowi nieco przypominającemu Leonarda Cohena, Edery wnosi do życia swoje obfite historyczne i antropologiczne badania, przenosząc swoich słuchaczy do innej przeszłości w innym kraju." - Chicago World Music Festiwal

Szczegóły spektaklu

Warsztaty wokalne z Moniką Urlik

Warsztat

Zapraszamy na mistrzowskie warsztaty wokalne prowadzone przez Monikę Urlik - wokalistkę, skrzypaczkę, kompozytorkę, autorkę tekstów.

Plan warsztatów:

Dzień 1
Piątek 14:00 - 21:00

ZAJĘCIA GRUPOWE
- emisja głosu
- dykcja
- ćwiczenia oddechowe
- ćwiczenia z improwizacji
- techniki śpiewu
- wybór wspólnej piosenki, która zostanie zaprezentowana podczas finału warsztatów

Dzień 2
Sobota 10:00 - 17:00

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE
- interpretacja tekstu
- praca nad emocjami
- psychika w muzyce
- wybór i praca nad utworem indywidualnym, który każdy uczestnik wykona podczas finału warsztatów

Dzień 3
Niedziela
10:00 - 16:00
koncert uczestników 19:00

- praca nad zbiorowym utworem
- praca nad utworami indywidualnymi
- koncert finałowy kończący warsztaty

Każdego z uczestników prosimy o przygotowanie Jednego utworu z podkładem.


Rezerwacji dokonujemy poprzez wiadomość FB


Monika Urlik — wokalistka, skrzypaczka, dyrygentka, komponuje i pisze teksty. Finalistka pierwszej edycji The Voice of Poland. W międzynarodowym festiwalu 'VENA' Michała Urbaniaka zwyciężyła autorską piosenką 'Time after time'. Zwyciężczyni TOP TRENDY 2006 oraz wielu innych festiwali i konkursów.

Jej pierwsza, autorska płyta „Nie wie nikt” jest mieszanką elementów dubstepu, soulu, r’n’b, elektroniki i klasyki. To zbiór doświadczeń i fascynacji muzycznych połączonych niebanalnymi tekstami. Monika w inteligentny sposób łączy te style uzyskując melodie zapadające w ucho i w serce. Ze swoim głosem potrafi zrobić wszystko i zawsze zachwyca warsztatem, głębią i możliwościami. Określana jest przez wielu jako polska Whitney Houston.

Szczegóły spektaklu

Katarzyna Żak - Bardzo śmieszne piosenki

Koncert

W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie po raz kolejny zapraszamy na bardzo śmieszny, ale nie pozbawiony refleksji wieczór w towarzystwie aktorki teatralnej, filmowej oraz wokalistki – Katarzyny Żak.

W jej premierowym recitalu pt. „Bardzo śmieszne piosenki” znajdą się teksty Mariana Hemara, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Piotra Bukartyka, Artura Andrusa i Andrzeja Poniedzielskiego. Artystka wykona utwory takie jak: "Filozofia małżeńska", "Kaziu zakochaj się", "Taka głupia to już nie jestem" czy "Ziuta z Krosna".

W tym programie skupiamy się wyłącznie na pokazaniu widzowi czym tak naprawdę może być piosenka aktorska, jak za pomocą śpiewania "nie wprost" można na nowo, czy inaczej zinterpretować teksty głównie znanych piosenek. Jak przy pomocy piosenki i kilkunastu rekwizytów zagrać i pokazać widzowi różne wcielenia kobiece - od naiwnej blondynki, poprzez matkę, żonę, kochankę do kobiety wampa.

W warstwie muzycznej skupimy się na nowych aranżacjach i ciekawych brzmieniach, aby wieczór ten był bogaty nie tylko w interpretacje wokalne, ale dał możliwość artystycznego zaistnienia czterem wspaniałym muzykom: Hadriana Tabęckiego, Witolda Cisło, Bartłomieja Krauza i Piotra Malickiego.

Szczegóły spektaklu