Kalinowe Serce

ul. Krasińskiego 25

Kalinowe Serce Fundacja Artystyczna im. Kaliny Jędrusik:
Powstała w 2008 roku w celu upamiętnienia Kaliny Jędrusik - wybitnej osobowości, aktorki, piosenkarki i gwiazdy Kabaretu Starszych Panów oraz po to, aby popierać i promować młode pokolenie twórców i pomóc rozwijać ich talenty.
Fundatorem organizacji jest wybitny tancerz Janusz Smoliński, wieloletni przyjaciel Jędrusik, podobnie jak pomysłodawca i prezes fundacji Zbigniew Dzięgiel.
W sercu warszawskiego Żoliborza, 19 września 2012 r., tuż przy domu Kaliny Jędrusik, powstało Kalinowe Serce - salon kulturalny, miejsce spotkań, klub, antykwariat, herbaciarnia, kawiarnia, scena kameralna. Patronką tego miejsca jest Kalina Jędrusik, która mieszkała na Żoliborzu przez 20 lat. Kalina wciąż żyje mimo upływu wielu lat od jej nagłej śmierci. Żyje dla tych, którzy ją znali i nadal pamiętają.

Czesław Majewski / Janusz Tylman - Śpiewające fortepiany

Koncert

„ŚPIEWAJĄCE FORTEPIANY - Koncertowo i z humorem” to przebojowy, koncertowy show z udziałem znakomitego duetu fortepianowego Czesława Majewskiego i Janusza Tylmana.

Program koncertu tworzą ponadczasowe przeboje klasyki, operetki, musicalu i piosenki, oraz ponadczasowe ballady i utwory popularne.

Duet fortepianowy Czesław Majewski i Janusz Tylman mistrzowskie popisy instrumentalne okrasza jedynym w swoim rodzaju lekkim i humorystycznym słowem komentarza.

Szczegóły

Justyna Szafran o miłości (Piaf, Osiecka, Staszewski i inni..)

Koncert

Justyna Szafran śpiewa o miłości - w repertuarze koncertu znajdą się przede wszystkim przepojone emocjami piosenki z repertuaru Edith Piaf, ale także tanga Astora Piazzolli, utwory, które Leszek Możdżer i Jerzy Satanowski napisali specjalnie dla Justyny. Będzie też "Tancbuda i saksofon", "Cyganeria", i kilka innych z płyty "Łagodna". Bo też i łagodniejszy będzie ten koncert, inne, bardziej liryczne wcielenie Justyny Szafran będą mogli zobaczyć widzowie.


JUSTYNA SZAFRAN - aktorka i piosenkarka, absolwentka poznańskiego Studium Piosenkarskiego i wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Sztuk Wizualnych. Laureatka wszystkich nagród (I Nagrody, Nagrody Publiczności, Nagrody Dziennikarzy) XVII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1996 roku. Uznana za Indywidualność Roku'96 w kategorii: piosenka aktorska. Uhonorowana Stypendium Artystycznym przyznanym przez władze miasta Poznania oraz Medalem Młodej Sztuki jako osobowość sceniczna. Na stałe związana z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, gdzie wystąpiła w takich spektaklach jak między innymi: „Mandarynki i Pomarańcze”, „Trzej Muszkieterowie”, „Liżę Twoje serce”, „Dzieje Grzechu”, „Frankenstein”, „Mistrz i Małgorzata” , oraz w wielokrotnie nagradzanych monodramach „Rzecze Budda Chinaski” i „Plugawe Oko Poety”. Ma na swoim koncie udział w wielu programach telewizyjnych a także występy na największych festiwalach w kraju i za granicą.

Rafał Karasiewicz - piano

Szczegóły

Katarzyna Pakosińska - Oko w pończosze

Kabaret

OKO W POŃCZOSZE
czyli łatwiej powstrzymać deszcz niż kobietę, która pragnie mężczyzny.
Recital Katarzyny Pakosińskiej

Kobiecość, wdzięk i seksapil. Uśmiech, który podbije każdego.

Prócz wąsatych stróżów prawa, lwów i pająków nie boi się niczego.

Ewenementem jest to, że potrafi przegadać samą siebie! Katarzyna Pakosińska!

Podczas niewiele mającego wspólnego z powagą spotkania artystka zdradzi Państwu wyjątkowe tajemnice i odpowie na nurtujące obie płcie pytania, na które rzecz jasna zna odpowiedzi i odwrotnie. Bo czy wiedzą Państwo jak utrzymać szczęśliwy związek, czy wielożeństwo byłoby w Polsce udaną inwestycją, również co jest marzeniem współczesnego mężczyzny? No właśnie!

Nie zabraknie tańca i piosenek, tudzież anegdot, które będą mogli Państwo absolutnie gratis i bez autoryzowania wynieść ze spotkania.

Zapraszamy!

Szczegóły

Iza Trojanowska z zespołem - Wszystko czego dziś chce

Koncert

Zapraszamy na koncert Izabeli Trojanowskiej znanej starszemu pokoleniu z takich przebojów jak „Wszystko czego dziś chcę”, „Tyle samo prawd ile kłamstw” i „Pieśń o cegle”, była objawieniem na polskiej scenie rockowej lat 80-tych. Jej najsłynniejszy album "Układy" , który ukazał się w 1982 roku i z którego pochodzą największe jej hity, do dziś jest jednym z najważniejszych w historii polskiej muzyki rockowej.

W tym roku artystka zmieniła swój image i w listopadzie na rynku ukazała się jej nowa płyta „NA.SKOS”. Ten wyjątkowy, odważny i bardzo osobisty album Trojanowskiej miał swoją premierę 10 listopada. Płytę promuje singiel „Posłańcy siedmiu burz”, który opowiada współczesną wersję miłości Bonnie i Clyde.

Uwaga! Ze względu na rockowy charakter koncertu ilość miejsc siedzących mocno ograniczona.

Szczegóły

Evgen Malinowski - Jedno serce, dwie ojczyzny

Koncert

Evgen Malinowski. JEDNO SERCE – DWIE OJCZYZNY to przede wszystkim recital o charakterze spotkania publiczności z artystą lub mono-spektaklu autobiograficznego, skierowanego na poznanie przez publiczność życiorysu, drogi artystycznej i poglądów artysty. Recital składa się z wybranych przez samego artystę, wyjątkowo subiektywnie do tematu, pieśni i poezji rosyjskich i polskich autorów. W tym recitalu brzmią także utwory autorstwa samego artysty. Cały program i podwójna płyta o tym samym tytule jest jakby 50-letnim podsumowaniem całego życia jak artystycznego tak i prywatnego na przestrzeni swoich 25 lat od urodzenia w Rosji, i 25 lat życia w Polsce od kąt przyjechał. Intencją całości recitalu jest misja zbliżania kultur, jaką artysta sobie obrał na całe swoje życie publiczne.
Wszystkie komentarze, recytacje i prowadzenie koncertu odbywają się w języku polskim i są autorstwa Evgena Malinowskiego.

Ten podwójny album to kolejna płyta z serii „Syberyjski bard zaprasza”. Materiał nagrany został 21 lipca 2018 roku podczas koncertu na żywo w Teatrze ATALIER im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Realizacji nagrań na żywo dokonano przez Studio PIO (Gdynia) w technologii analogowej.

Sam artysta na okładce swojej płyty piszę tak:
Drogi Słuchaczu, właśnie trzymasz w ręku podwójny album, w którym zawarłem pokrótce moją historię.
Urodziłem się Rosjaninem ale Polakiem byłem zawsze...- tak zawsze odpowiadam dziennikarzom którzy pytają kim bardziej się czuję. I chociaż pół życia przeżyłem w Rosji, gdzie się urodziłem i wychowałem, to druga połowa upłynęła mi w Polsce. Przyszło mi żyć nie tylko na przełomie wieków, lecz także na przełomie historycznych zmian społecznych i ustrojowych w Polsce i na świecie. Odbyłem podróż ze świata dumek i zniewalającej, syberyjskiej przyrody do świata pędzącego w kierunku globalnej, zero-jedynkowej, twardej rzeczywistości.

„Jedno serce - dwie Ojczyzny” to opowieść o mojej drodze – i tej życiowej, i tej artystycznej - moich uczuciach i poglądach, którymi dzielę się z Wami gdyż za swoją misję wybrałem zbliżanie kultur.

Szczegóły

Adrianna Gruszka & Rafał Stępień - Wodecki / Osiecka

Koncert

Zapraszamy na wieczór poświęcony dwóm znakomitym artystom; Zbigniewowi Wodeckiemu oraz Agnieszce Osieckiej

Podczas koncertu Rafał Stępień, akompaniator Zbigniewa Wodeckiego współpracujący z nim przez kilka ostatnich lat, wykona na pianinie utwory z jego repertuaru

W drugiej części usłyszymy piosenki Agnieszki Osieckiej we wzruszającym wykonaniu aktorki obdarzonej przepięknym aksamitnym głosem, Adrianny Gruszki;

Bilety 40 zł

Rezerwacje 887 333 383

Szczegóły

Patrycja Zywert- Szypka, Kalina - monodram

Monodram

7 sierpnia o 19:30 w 28 rocznicę śmierci zapraszamy na monodram Patrycji Zywert-Szypka - „Kalina”

Była pierwszą polską Marylin Monroe.
Uwodziła. Spojrzeniem sarnich oczu, zmysłowymi ustami kuszącymi obietnicą pocałunków, smukłą talią, biustem...
Miała opinię wampa. Uwielbiała prowokować. Skandalizowała. Szokowała.
Całe życie jednak czarowała...
Miała szeroko otwarte serce i ramiona, duszę i umysł. To była osoba, która wiedziała, że na tym świecie wszystko jest możliwe i niczego nie można nazwać: na pewno i ostatecznie.

Zobaczą Państwo Kalinę znaną i nieznaną, bliską i daleką, zmysłową i purytańską, wielką niemalże divę i prostą babkę z Gnaszyna.
Kalinę, która była i jest wielką damą polskiego kina.
Ten spektakl to zaledwie mała próba odsłonięcia Kaliny Jędrusik, jaka była, ze swoimi marzeniami, wyobrażeniami o sobie samej, o świecie, o ludziach, ze swoją największą miłością - Stanisławem Dygatem, wreszcie z jej ogromnym talentem aktorskim i wokalnym.
To wspomnienie, muśnięcie wiatru, Kalinowego...

Szczegóły

Monika Urlik śpiewa Whitney Houston w rocznicę urodzin

Koncert

W kolejną rocznice urodzin Whitney Houston zapraszamy na koncert niesamowitej Moniki Urlik i jej zespołu, która zaprezentuje zarówno największe przeboje jak i mniej znane utwory artystki.

Monika Urlik - wokalistka, skrzypaczka, dyrygentka, komponuje i pisze teksty. Finalistka pierwszej edycji The Voice of Poland. W międzynarodowym festiwalu 'VENA' Michała Urbaniaka zwyciężyła autorską piosenką 'Time after time'. Zwyciężczyni TOP TRENDY 2006 oraz wielu innych festiwali i konkursów.
Tytułowy utwór „Nie wie nikt” zdobył już ponad 1 500 000 słuchaczy na kanale YouTube. Monika Urlik zdaje się mieć w portfolio swojej twórczości muzykę, teksty i emocje, których poszukuje dzisiejszy słuchacz.

Jej pierwsza, autorska płyta „Nie wie nikt” jest mieszanką elementów dubstepu, soulu, r’n’b, elektroniki i klasyki. To zbiór doświadczeń i fascynacji muzycznych połączonych niebanalnymi tekstami. Monika w inteligentny sposób łączy te style uzyskując melodie zapadające w ucho i w serce. Ze swoim głosem potrafi zrobić wszystko i zawsze zachwyca warsztatem, głębią i interpretacją.

Szczegóły

Grażyna Łobaszewska - Największe przeboje

Koncert

GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE !!!

W zasadzie co tu dodać?

W towarzyszeniu niezwykle energetycznego zespołu AJAGORE usłyszycie Państwo dosłownie wszystkie hity Artystki. Nie zabraknie więc takich evegreen’ów jak: „Czas nas uczy pogody”, „Brzydcy”, „Gdybyś”, czy „Za szybą”.

Z wiarygodnego źródła wiemy, że Artyści zagrają nam również dawno nieprezentowane utwory.
Niespodzianki dodają temu wyjątkowemu spotkaniu dodatkowej pikanterii!

Szczegóły

Katarzyna Żak - Gadu, gadu (piosenki Agnieszki Osieckiej)

Koncert

KATARZYNA ŻAK - znana aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna oraz wokalistka wybrała za tytuł koncertu piosenkę Agnieszki Osieckiej GADU,GADU. Zaśpiewa także piosenki : "Na całych jeziorach Ty","Szpetni czterdziestoletni", "Okularnicy", "Weselne dzieci", "Siedzę w Mławie" , "Wariatkę","Balladę wagonową" , "Cygankę" i inne.....

Aktorka miała to wielkie szczęście, że na swojej drodze zawodowej spotkała nie tylko Wojciecha Młynarskiego,ale również Agnieszkę Osiecką.

Tuż po ukończeniu Szkoły Teatralnej będąc aktorką Teatru Współczesnego we Wrocławiu grała w spektaklu "Sztukmistrz z Lublina", do którego piękną muzykę skomponował Zygmunt Konieczny,a wszystkie
songi napisała Agnieszka Osiecka...

Spotkanie, w trakcie tygodni prób do premiery z Agnieszką wywarło ogromne wrażenie na młodej wówczas adeptce sztuki aktorskiej.

Katarzynie Żak będzie towarzyszyć zespół pod kierunkiem wspaniałego akordeonisty Bartłomieja Krauze w składzie :

Hadrian Tabęcki piano,
Witold Cisło -gitara basowa
Piotr Malicki- gitara.

Koncert będzie przeplatany krótkimi,raczej zabawnymi komentarzami do każdej piosenki, stąd tytuł wydarzenia GADU GADU...

Szczegóły

Iza Kowalewska - Miłość, która nie ma szans

Koncert

Recital „Miłość, która nie ma szans”
Iza Kowalewska - wokal
Maciej Łyszkiewicz - piano

Iza Kowalewska, wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Absolwentka AM w Łodzi oraz warszawskiego Państwowego Studium Jazzu w klasie śpiewu. Iza Kowalewska znana jest z wieloletnich występów w zespole Muzykoterapia, którego jest współzałożycielką.

Płyty :Muzykoterapia (2006) oraz Piosenki Izy (2011)
Solowe albumy
„Diabeł mi Cię dał” (2013), „Nocna zmiana” (2015), „Pod dachami Paryża”(2016)
Kowalewska swoją autorską kompozycją " Los jak Zegar" dostała się do Finału programu Must Be The Music -10.
Współpracowała z takimi artystami jak :Fisz, EMADE, O. S. T. R., Envee, Medium, Sistars, Novika, Krzysztof Kiljański, Tomasz Stańko, Leszek Możdzer, Katarzyna Nosowska.
Maciej Łyszkiewicz – urodzony w Gdyni, kompozytor, autor tekstów, pianista i aranżer.

Absolwent Zespołu Szkół Muzycznych II st. w Gdańsku Wrzeszczu, w klasie fortepianu prof. Krystyny Wawryków. Studiował w AM w Gdańsku kompozycję w klasie profesor Ewy Synowiec.

Pomysłodawca i lider zespołów No Limits, Leszcze i Łyczacza.

Ostatnio wraz z Izą Kowalewską założył zespół Iza&Latynoscy Brothers w którym muzyka jest jego autorstwa, zaś słowa napisała Iza.

Maciej Łyszkiewicz współpracował również z takimi artystami jak Grażyna Łobaszewska, Dorota Marczyk i brazylijska gwiazda pop Ive Mendes. Do muzyki jego autorstwa teksty pisali najwybitniejsi polscy autorzy tekstów, m.in. Agnieszka Osiecka, Lucyna Legut, Andrzej Ballo, Jan Wołek, Michał Zabłocki, Zbigniew Książek i Andrzej Poniedzielski.

Jako muzyk sesyjny Maciej nagrywał m.in. z zespołami Golden Life, Apteka, IMTM, Marek Piekarczyk.

Komponował muzykę teatralną i filmową.

W ramach recitalu usłyszycie Państwo przeboje zespołu Iza&Latynoscy Brothers, kompozycje Maćka Łyszkiewicza znane z wykonań zespołów Leszcze, Łyczacza oraz kilka kompozycji z solowych albumów Izy Kowalewskiej.

Szczegóły

Aga Zaryan - Umiera piękno

Koncert

Zapraszamy na koncert Agi Zaryan z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Artystka zaprezentuje utwory znajdujące się na płycie zatytułowanej „Umiera Piękno”. Utwory nawiązują bezpośrednio do Powstania Warszawskiego.

Aga Zaryan w 2002 zadebiutowała albumem My Lullaby nagranym z grupą w skład której weszli Tomasz Szukalski, Darek Oleszkiewicz, Michał Tokaj i Łukasz Żyta. Znajdujący się na płycie wybór standardów zaśpiewanych z towarzyszeniem kwartetu jazzowego w oryginalnej interpretacji przyniósł jej zainteresowanie środowiska muzycznego. W kolejnych latach występowała w licznych klubach i na festiwalach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Czechach, Szwecji, Francji, Czarnogórze, Bułgarii, Turcji, Portugalii, Rosji i Islandii.

W 2006 roku artystka wystąpiła w Warszawie na JVC Jazz Festiwal, otwierając swoim występem koncert Branforda Marsalisa. Również w roku 2006 odbyła się premiera albumu Picking Up the Pieces z udziałem takich muzyków jak: Larry Koonse (gitara), Munyungo Jackson (perkusja), Nolan Shaheed (kornet) i Darek Oleszkiewicz (kontrabas). Cieszące się popularnością w Polsce wydawnictwo uzyskało status dwukrotnej platynowej płyty. Na początku 2007 roku dała szereg koncertów w Stanach Zjednoczonych, na których wystąpiła ze składem muzyków uczestniczących w nagraniu płyty. Zaśpiewała między innymi w Joe’s Pub w Nowym Jorku oraz Blues Alley w Waszyngtonie.

Latem 2007 nagrała pierwszy polskojęzyczny album pt. Umiera piękno. Podczas sesji towarzyszyło jej trio jazzowe wsparte przez siedemnastoosobową sekcję smyczkową oraz harfę i obój. Album zawiera dziewięć utworów, których teksty to wiersze poetów okresu wojennego, do których muzykę skomponował Michał Tokaj, będący również autorem aranżacji. Wiersze, wybrane przez wokalistkę opowiadają o życiu w Warszawie podczas powstania w 1944 roku. W roku 2008 płyta Umiera piękno została uhonorowana Fryderykiem w kategorii Album Roku – Piosenka Poetycka.

Szczegóły