Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana - zdjęcie Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana - zdjęcie Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów

8.7 / 10

Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana

„Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana” w reżyserii Justyny Sobczyk to spektakl dla dzieci wypełniony nieskrępowaną zabawą i improwizacją. Dzięki interakcji z aktorami, mali widzowie angażują się emocjonalnie we wspólnie tworzoną opowieść i stykają się z teatralną umownością.

Trójka aktorów zaprasza młodych widzów na plac zabaw, gdzie panują zasady, które dzieci znają z podwórka i szkolnego korytarza. Niepozorna kłótnia o kaczkę sprawia, że dziecięca rywalizacja niepostrzeżenie przeradza się w poważną, dorosłą wojnę. Można próbować ją odwołać, ale uda się to tylko wtedy, gdy widzowie pomogą aktorom i wspólnie z nimi wyprawią się do Krainy Słoneczników, by porozmawiać ze Słońcem…

Spektakl powstał z inspiracji trzema realizacjami wybitnego reżysera i pedagoga teatru Jana Dormana: "Która godzina?", "Konik" oraz "Kaczka i Hamlet". Dorman wielokrotnie podkreślał, że dziecko uczy się i rozwija przez zabawę. Pytania o dorastanie, podążanie za swoimi marzeniami, sens wywoływania konfliktów pojawiają się w scenach improwizowanych przez trójkę aktorów, którzy wchodzą również w interakcje z dziećmi. Istotą tego spektaklu jest żywioł swobodnej i spontanicznej zabawy.

Spektakl dla dzieci w wieku 6–9 lat.

Czas trwania: 60 minut

Realizacja

Reżyseria: Justyna Sobczyk

Dramaturgia: Justyna Lipko-Konieczna

Scenografia i kostiumy: Justyna Łagowska

Projekt lalki: Katarzyna Proniewska-Mazurek, wykonanie lalki: Rafał Budnik

Opracowanie muzyczne: Ania Broda

Aktorzy: Iwona Milerska/Natalia Leszczyńska/Jakub Snochowski/Barbara Songin/Wojciech Stachura

Produkcja: Agnieszka Szymańska

Opinie naszych widzów (2)

  • 8.0/ 10

    Ciekawa formuła, dobre aktorstwo, piękna scenografia. Jedyny zarzuć - momentami niedopasowanie języka do percepcji małych widzów.

    an.....@po...ta.onet.pl / 08 March 2017

  • 7.0/ 10

    Bardzo ciekawy i inspirujący spektakl, ale mało emocjonujący.

    em.....@gm...il.com / 28 February 2017

Instytut Teatralny

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego powstał w 2003 roku - jego siedziba znajduje się przy ul. Jazdów 1 w Warszawie. Pierwszym dyrektorem Instytutu Teatralnego był Maciej Nowak, zaś obecnie funkcję tę pełni Dorota Buchwald.

Zadaniem Instytutu Teatralnego jest dokumentowanie, animowanie i promowanie życia teatralnego w Polsce. Instytut Teatralny zajmuje się również prowadzeniem portalu e-teatr.pl, który jest pewnego rodzaju kompendium wiedzy na temat różnego rodzaju działalności teatralnych w Polsce.

Instytut Teatralny ma również swój własny repertuar. Instytut Teatralny oferuje wyjątkowe spektakle, ale także inne wydarzenia. Działalność Instytutu Teatralnego jest niezwykle szeroka - organizuje on różnego rodzaju konkursy, wykłady i seminaria, debaty i promocje książek, spotkania z artystami, konferencje, a także wspiera działalność badawczą i edukacyjną, promuje życie teatralne w Polsce, prowadzi działania wydawnicze, a także bibliotekę i księgarnię PROSPERO.

Instytut Teatralny posiada również największe archiwum tematyczne w całej Polsce, w którym znajduje się ogromna dokumentacja współczesnego teatru - artykuły prasowe, recenzje, zdjęcia, programy i wiele innych dokumentów.

Bilety i wejściówki na spektakle grane w Instytucie Teatralnym kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub księgarni Instytutu Teatralnego PROSPERO.

Adres i dojazd

ul. Jazdów 1
00-467 Warszawa

http://www.instytut-teatralny.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.0
Średnia ocena

07.04 / 16:00

08.04 / 16:00

Gatunek: Dla dzieci
9.1
Średnia ocena
Polecam gorąco całym rodzinom. Bardzo interesująco przedstawiona znana wszystkim opowieść. Piosenki śpiewamy do tej pory.
- Małgorzata

25.03 / 12:00

28.04 / 12:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci
9.2
Średnia ocena
Spektakl bardzo spodobał się synowi, to chyba najlepsza recenzja. Warto obejrzeć!
- Katarzyna

19.04 / 12:00

19.04 / 10:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9.4
Średnia ocena
Był wzruszający i mądry. Był wielki
- Kaplinska

17.04 / 19:00

18.04 / 11:00

Gatunek: Dramat
-,-
Średnia ocena

27.03 / 13:00

27.03 / 15:00

+ dostępnych 6 innych terminów

Gatunek: Performance
Kup bilet