Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana - zdjęcie Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana - zdjęcie Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana - zdjęcie Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana - zdjęcie Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana - zdjęcie Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana - zdjęcie

Średnia ocena

6 oddanych głosów

8.8 / 10

Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana

Spektakl dla dzieci wypełniony spontaniczną zabawą i improwizacją, inspirowany twórczością Jana Dormana, wybitnego pedagoga teatru.

Młodzi widzowie przeniosą się wraz z trójką aktorów na plac zabaw, gdzie panują zasady, które dzieci znają z podwórka i szkolnego korytarza. Niepozorna kłótnia o kaczkę sprawia, że dziecięca rywalizacja niepostrzeżenie przeradza się w poważną, dorosłą wojnę. Można próbować ją odwołać, ale uda się to tylko wtedy, gdy widzowie pomogą aktorom i wspólnie z nimi wyprawią się do Krainy Słoneczników, by porozmawiać ze Słońcem.

Spektakl inspirowany trzema realizacjami Jana Dormana, wybitnego reżysera i pedagoga teatru. Twórczynie przedstawienia udowadniają, że tematy podejmowane w spektaklach "Która godzina?", "Konik" oraz "Kaczka i Hamlet" są nadal ważne dla młodego widza. Pytania o dorastanie, podążanie za swoimi marzeniami, sens wywoływania konfliktów pojawiają się w scenach improwizowanych przez trójkę aktorów, którzy wchodzą również w interakcje z dziećmi. Istotą tego spektaklu jest żywioł swobodnej i niczym nieskrępowanej zabawy. Dzięki temu mali widzowie odbierają pierwszą lekcję teatralnej umowności.

Spektakl dla dzieci w wieku 5–9 lat.

Czas trwania: 60 minut

Realizacja

Reżyseria: Justyna Sobczyk

Dramaturgia: Justyna Lipko-Konieczna

Scenografia i kostiumy: Justyna Łagowska

Projekt lalki: Katarzyna Proniewska-Mazurek

Wykonanie lalki: Rafał Budnik

Opracowanie muzyczne: Ania Broda

Produkcja: Agnieszka Szymańska

Opinie naszych widzów (2)

  • 8.0/ 10

    Ciekawa formuła, dobre aktorstwo, piękna scenografia. Jedyny zarzuć - momentami niedopasowanie języka do percepcji małych widzów.

    an.....@po...ta.onet.pl / 08 March 2017

  • 7.0/ 10

    Bardzo ciekawy i inspirujący spektakl, ale mało emocjonujący.

    em.....@gm...il.com / 28 February 2017

Instytut Teatralny

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego powstał w 2003 roku - jego siedziba znajduje się przy ul. Jazdów 1 w Warszawie. Pierwszym dyrektorem Instytutu Teatralnego był Maciej Nowak, zaś obecnie funkcję tę pełni Dorota Buchwald.

Zadaniem Instytutu Teatralnego jest dokumentowanie, animowanie i promowanie życia teatralnego w Polsce. Instytut Teatralny zajmuje się również prowadzeniem portalu e-teatr.pl, który jest pewnego rodzaju kompendium wiedzy na temat różnego rodzaju działalności teatralnych w Polsce.

Instytut Teatralny ma również swój własny repertuar. Instytut Teatralny oferuje wyjątkowe spektakle, ale także inne wydarzenia. Działalność Instytutu Teatralnego jest niezwykle szeroka - organizuje on różnego rodzaju konkursy, wykłady i seminaria, debaty i promocje książek, spotkania z artystami, konferencje, a także wspiera działalność badawczą i edukacyjną, promuje życie teatralne w Polsce, prowadzi działania wydawnicze, a także bibliotekę i księgarnię PROSPERO.

Instytut Teatralny posiada również największe archiwum tematyczne w całej Polsce, w którym znajduje się ogromna dokumentacja współczesnego teatru - artykuły prasowe, recenzje, zdjęcia, programy i wiele innych dokumentów.

Bilety i wejściówki na spektakle grane w Instytucie Teatralnym kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub księgarni Instytutu Teatralnego PROSPERO.

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

10.0
Średnia ocena

01.10 / 12:00

01.10 / 10:30

+ dostępnych 3 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci
10.0
Średnia ocena

Dziś / 16:00

06.12 / 11:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci
8.7
Średnia ocena

Dziś / 12:00

Dziś / 14:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.