STORY LAB 1986 - zdjęcie STORY LAB 1986 - zdjęcie STORY LAB 1986 - zdjęcie STORY LAB 1986 - zdjęcie STORY LAB 1986 - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

9,0 / 10

STORY LAB 1986

Kolejna odsłona projektu tym razem poświęcona rzeczywistości lat osiemdziesiątych w Polsce a szczególnie zjawisku polskiego punka. Młodzi ludzie rozmawiali w trakcie pracy nad spektaklem zarówno ze swoimi rodzicami jak i członkami byłych zespołów punkowych. Poszukiwania, których podstawowymi punktami wyjścia była kategorie “wolności” i “buntu” w odniesieniu do konkretnej rzeczywistości historycznej skłoniły jednak młodych artystów do skonfrontowania tego, co odkryli z tym jak funkcjonują oni dzisiaj w rzeczywistości. W efekcie spektakl, który powstał pyta o granice, możliwości i sensowność buntu dziś, tu i teraz.

________________________

12 listopada 2019 rok rusza 23. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK. Festiwal od lat prezentuje najciekawsze produkcje teatralne z kraju i zagranicy, które uzupełnia bogaty program dodatkowych działań i wydarzeń performatywnych. W programie Festiwalu znajdą się propozycje zarówno dla najmłodszych już od 1 roku życia, jak i dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i średnich. Jak co roku Festiwal opanuje wiele przestrzeni miejskich: STUDIO teatrgaleria, Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego, Teatr WARsawy, Och-Teatr, Teatr Żydowski, Guliwer oraz Teatr Baj, które wspólnie stworzą “Ośrodek Badań i Działań Futurologicznych Młodych”. XXIII edycja Festiwalu odbywa się bowiem pod hasłem REPUBLIKA MARZYCIELI rozumianym jako spojrzenie w przyszłość.

„Chcemy rozmawiać o tym, co nas czeka. Marzyć o tym, w jakim świecie chcielibyśmy żyć w przyszłości i przestrzegać przed zagrożeniami takimi jak choćby te płynące ze zmian klimatycznych i skażenia środowiska” - mówi Wojciech Faruga, dyrektor Festiwalu.

Festiwal KORCZAK został stworzony w 1994 roku przez Halinę Machulską i Macieja Wojtyszko. Od samego początku Festiwal promował innowacyjne działania na styku edukacji i teatru, wywodzące się z fascynacji myślą autora “Króla Maciusia I”. Od samego początku był programowany jako “wielkie święto małego człowieka”, dla którego teatr stawał się miejscem spotkania i dialogu, a partnerstwo, szczerość i szacunek najważniejszymi wartościami w rozmowie z młodym Widzem.

Czas trwania: 60 minut

Realizacja

realizatorzy: Sebastian Królikowski, Marcin Zbyszyński, Magdalena Mosiewicz

Instytut Teatralny - Adres i dojazd

ul. Jazdów 1
00-467 Warszawa

http://www.instytut-teatralny.pl/

Kup bilet