STORY LAB 1968 - zdjęcie STORY LAB 1968 - zdjęcie STORY LAB 1968 - zdjęcie STORY LAB 1968 - zdjęcie STORY LAB 1968 - zdjęcie

STORY LAB 1968

Spektakl, który powstał w unikatowej formule, międzypokoleniowego laboratorium opowieści. Nastolatkowie uczestniczyli w zajęciach, które miały ich zapoznać z warsztatem pracy dokumentalisty i technikami zbierania relacji. Potem sami stali się dokumentalistami i zbierali relacje swoich rodziców, sąsiadów, a także zupełnie obcych ludzi. Na podstawie zebranych opowieści stworzyli zdarzenie teatralne, które wraz ze specjalnym warsztatem zaprezentowane zostanie w ramach Festiwalu KORCZAK ich rówieśnikom - uczniom liceów. Jest to unikatowa forma edukacji rówieśniczej. W pierwszej edycji projektu młodzi ludzie zajmowali się rzeczywistością przełomu, jak paleozoik, odkrywali realia lat 90-tych - czas młodości swoich rodziców. W tym roku cofamy się do lat sześćdziesiątych i będziemy przyglądać się duchowi tego okresu.

_______________________

12 listopada 2019 rok rusza 23. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK. Festiwal od lat prezentuje najciekawsze produkcje teatralne z kraju i zagranicy, które uzupełnia bogaty program dodatkowych działań i wydarzeń performatywnych. W programie Festiwalu znajdą się propozycje zarówno dla najmłodszych już od 1 roku życia, jak i dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i średnich. Jak co roku Festiwal opanuje wiele przestrzeni miejskich: STUDIO teatrgaleria, Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego, Teatr WARsawy, Och-Teatr, Teatr Żydowski, Guliwer oraz Teatr Baj, które wspólnie stworzą “Ośrodek Badań i Działań Futurologicznych Młodych”. XXIII edycja Festiwalu odbywa się bowiem pod hasłem REPUBLIKA MARZYCIELI rozumianym jako spojrzenie w przyszłość.

„Chcemy rozmawiać o tym, co nas czeka. Marzyć o tym, w jakim świecie chcielibyśmy żyć w przyszłości i przestrzegać przed zagrożeniami takimi jak choćby te płynące ze zmian klimatycznych i skażenia środowiska” - mówi Wojciech Faruga, dyrektor Festiwalu.

Festiwal KORCZAK został stworzony w 1994 roku przez Halinę Machulską i Macieja Wojtyszko. Od samego początku Festiwal promował innowacyjne działania na styku edukacji i teatru, wywodzące się z fascynacji myślą autora “Króla Maciusia I”. Od samego początku był programowany jako “wielkie święto małego człowieka”, dla którego teatr stawał się miejscem spotkania i dialogu, a partnerstwo, szczerość i szacunek najważniejszymi wartościami w rozmowie z młodym Widzem.

Czas trwania: 60 minut

Realizacja

realizatorzy: Sebastian Królikowski, Marcin Zbyszyński

Instytut Teatralny - Adres i dojazd

ul. Jazdów 1
00-467 Warszawa

http://www.instytut-teatralny.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.