Odyseja Śląska - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

9.0 / 10

Odyseja Śląska

Teatr Kropka, w ramach obchodów jubileuszu 20-lecia, zaprasza na spektakl "Odyseja Śląska" w reż. Jolanty Juszkiewicz.

Francja po I wojnie światowej, z powodów zniszczeń i masowego wyludnienia otwiera granice dla legalnej imigracji. Uczestnicy powstań śląskich, strajkujący górnicy, robotnicy i chłopi masowo zostają bezrobotni. Rząd Polski międzywojennej oferuje emigrację zarobkową bez opieki socjalnej.

Od 1944 agitacja wabi i przekonuje do powrotu w charakterze budowniczych nowego ustroju socjalistycznego w Polsce. Co zastają? Chaos, nędzę, strach przed barbarzyństwem Armii Czerwonej, ale też powrotem Niemców, szabrownictwo, samosądy, szykany i ataki od rodaków

Obsada

Jolanta Juszkiewicz

Cezary Molenda

Realizacja

Scenariusz i reżyseria: Jolanta Juszkiewicz

Kostiumy: Elżbieta Karaszkiewicz

Instytut Teatralny

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego powstał w 2003 roku - jego siedziba znajduje się przy ul. Jazdów 1 w Warszawie. Pierwszym dyrektorem Instytutu Teatralnego był Maciej Nowak, zaś obecnie funkcję tę pełni Dorota Buchwald.

Zadaniem Instytutu Teatralnego jest dokumentowanie, animowanie i promowanie życia teatralnego w Polsce. Instytut Teatralny zajmuje się również prowadzeniem portalu e-teatr.pl, który jest pewnego rodzaju kompendium wiedzy na temat różnego rodzaju działalności teatralnych w Polsce.

Instytut Teatralny ma również swój własny repertuar. Instytut Teatralny oferuje wyjątkowe spektakle, ale także inne wydarzenia. Działalność Instytutu Teatralnego jest niezwykle szeroka - organizuje on różnego rodzaju konkursy, wykłady i seminaria, debaty i promocje książek, spotkania z artystami, konferencje, a także wspiera działalność badawczą i edukacyjną, promuje życie teatralne w Polsce, prowadzi działania wydawnicze, a także bibliotekę i księgarnię PROSPERO.

Instytut Teatralny posiada również największe archiwum tematyczne w całej Polsce, w którym znajduje się ogromna dokumentacja współczesnego teatru - artykuły prasowe, recenzje, zdjęcia, programy i wiele innych dokumentów.

Bilety i wejściówki na spektakle grane w Instytucie Teatralnym kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub księgarni Instytutu Teatralnego PROSPERO.

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.5
Średnia ocena
Akcja spektaklu bardzo na czasie, rzeczywista. Losy bohaterów są realne, ich problemy prawdziwe
- Dorota

12.01 / 19:00

13.01 / 19:00

Gatunek: Dramat
10.0
Średnia ocena
Świetne, nieprzewidywalne przedstawienie z nietuzinkowym zakończeniem!
- Joanna

28.01 / 17:00

30.01 / 20:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Dramat
8.7
Średnia ocena

29.01 / 19:00

30.01 / 19:00

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.