MÓW ZA SIEBIE | Projekt Matka - zdjęcie MÓW ZA SIEBIE | Projekt Matka - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos
2 zainteresowane osoby

10,0 / 10

MÓW ZA SIEBIE | Projekt Matka

Przewrotne i pełne ironii przedstawienie podejmuje temat macierzyństwa jako doświadczenia ekstremalnego. To opowieść o młodych matkach, odkrywających jasne i ciemne strony macierzyństwa, jego uroki i trudy; to historia ich zmagań z sobą i oczekiwaniami społecznymi. Przedstawienie powstało na podstawie blogów matek oraz doświadczeń aktorek.

Teatr Kana został założony przez Zygmunta Duczyńskiego w 1979 roku w Szczecinie. Początkowo działał jako teatr studencki, potem stopniowo zyskiwał coraz większą dojrzałość artystyczną i samodzielność organizacyjną. Dzisiaj grupa działa w zainicjowanym przez swojego założyciela Ośrodku Teatralnym Kana, który realizuje liczne działania o charakterze artystycznym, kulturotwórczym, edukacyjnym i badawczym.

MÓW ZA SIEBIE to cykl prezentacji twórców, dla których podstawową formą i środowiskiem pracy jest grupa teatralna. W ramach projektu pokazywane są przedstawienia grup pochodzących z różnych stron Polski, od 2014 roku były to m.in. Teatr Brama (Goleniów), Teatr Chorea (Łódź), Teatr Porywacze Ciał (Poznań), Teatr Realistyczny (Skierniewice), Teraz Poliż (Warszawa). Ich twórczość – podejmowane tematy, estetyka przedstawień, metody pracy, a także sposób funkcjonowania – forma instytucjonalna, miejsce pracy, czas trwania – są bardzo zróżnicowane. Łączy je to, że zazwyczaj stanowią jawnie osobistą wypowiedź twórców, wyrażają indywidualny punkt widzenia, własną interpretację rzeczywistości.

Celem projektu mów za siebie jest rozpoznanie różnorodności środków wyrazu i praktyk polskich grup teatralnych, a tym samym ujawnienie często niedostrzeganych zróżnicowań na mapie teatralnej Polski i nasycenie jej nowymi szczegółami.

W spektaklu występuje Bibianna Chimiak, Marta Giers-Sanecka, Karolina Sabat.

Czas trwania: 90 minut

Realizacja

Adaptacja i reżyseria: Mateusz Przyłęcki

Muzyka: Andrzej Bonarek

Animacje: Piotr Starzyński

Realizacja i montaż filmu: Krzysztof Sanecki

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Rewelacja, dawno nie popłakałam się tak że śmiechu

    al.....@....pl / 01 grudnia 2015

Instytut Teatralny - Adres i dojazd

ul. Jazdów 1
00-467 Warszawa

http://www.instytut-teatralny.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.