Małżeństwo - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Małżeństwo

Spektakl „Małżeństwo” to dwie jednoaktówki powstałe na podstawie dzieł „Papierowa kula” Kunio Kisidy i „Niedźwiedź” Antona Pawłowicza Czechowa.

„Papierowa kula” to to tradycyjna japońska zabawka - elegancka i barwna, ale tak delikatna, jak małżeńskie uczucia. Autor w swojej sztuce przedstawił parę spędzającą wspólnie niedzielę. Reżyser - Hiroaki Yamaguchi - zmniejsza przestrzeń akcji do małego podium, na którym bohaterowie zmuszeni są do współistnienia. Dialog między małżonkami podobny jest tu bardziej do pojedynku.

Króciutka sztuka „Niedźwiedź”, gatunek który sam autor nazwał „żartem w jednym akcie”, także opowiada o „bardzo poważnym pojedynku” między wdową Popową i kredytodawcą Smirnowem. Skomplikowane sieci, które zarzucił bohater, żeby otrzymać zapłatę długu, okazują się nieporównywalne z urokami bohaterki.

Wszędzie, niezależnie od kraju, narodu, kultury, zasad czy obyczajów, potrzeba bycia zrozumianym jest wspólna dla wszystkich. Narodziny i rozwój relacji między mężczyzną, a kobietą nie znają granic i ich nie rozróżniają - o tym właśnie będzie to przedstawienie.

Obsada

Teatr Konoshitayami

Realizacja

Teatr Konoshitayami

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Bardzo ciekawe podejście do Czechowa. Pierwszy raz widzieliśmy z mężem jego sztukę graną przez teatr japoński. Bardzo ciekawa gra aktorów, którzy naprawdę dali z siebie wszystko. Interesująca scenografia. Świetny pomysł z napisami i w ogóle z zaproszeniem japońskiego zespołu. Wielkie brawa dla Pana reżysera, który w samolocie (jak nam mówił) do Polski uczył się zapowiedzi po polsku. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Pozdrawiamy Martyna i Atsuhiko Taniguchi

    ta.....@....pl / 24 września 2018

Instytut Teatralny

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego powstał w 2003 roku - jego siedziba znajduje się przy ul. Jazdów 1 w Warszawie. Pierwszym dyrektorem Instytutu Teatralnego był Maciej Nowak, zaś obecnie funkcję tę pełni Dorota Buchwald.

Zadaniem Instytutu Teatralnego jest dokumentowanie, animowanie i promowanie życia teatralnego w Polsce. Instytut Teatralny zajmuje się również prowadzeniem portalu e-teatr.pl, który jest pewnego rodzaju kompendium wiedzy na temat różnego rodzaju działalności teatralnych w Polsce.

Instytut Teatralny ma również swój własny repertuar. Instytut Teatralny oferuje wyjątkowe spektakle, ale także inne wydarzenia. Działalność Instytutu Teatralnego jest niezwykle szeroka - organizuje on różnego rodzaju konkursy, wykłady i seminaria, debaty i promocje książek, spotkania z artystami, konferencje, a także wspiera działalność badawczą i edukacyjną, promuje życie teatralne w Polsce, prowadzi działania wydawnicze, a także bibliotekę i księgarnię PROSPERO.

Instytut Teatralny posiada również największe archiwum tematyczne w całej Polsce, w którym znajduje się ogromna dokumentacja współczesnego teatru - artykuły prasowe, recenzje, zdjęcia, programy i wiele innych dokumentów.

Bilety i wejściówki na spektakle grane w Instytucie Teatralnym kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub księgarni Instytutu Teatralnego PROSPERO.

Adres i dojazd

ul. Jazdów 1
00-467 Warszawa

http://www.instytut-teatralny.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

10,0
Średnia ocena

16.03 / 16:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
8,8
Średnia ocena
Bardzo dobry tekst, ciekawa scenografia, polecam gorąco!
- Piotr

09.03 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
10,0
Średnia ocena

02.03 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

-,-
Średnia ocena

09.03 / 17:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.