Labirynt 2.0. (Teatr Animacji w Poznaniu) - zdjęcie Labirynt 2.0. (Teatr Animacji w Poznaniu) - zdjęcie

Labirynt 2.0. (Teatr Animacji w Poznaniu)

„LABirynt 2.0” zaprasza niemowlęta, nawet te kilkumiesięczne oraz bliskich im dorosłych, do niezwykłego, teatralnego doświadczania świata. „LABirynt 2.0” to monochromatyczna, interaktywna instalacja dla dzieci do trzeciego roku życia, która łączy w sobie teatr formy, taniec współczesny, architekturę tekstylną, nowe media i świetną zabawę. To kreatywna podróż, pełna intrygujących gestów, form i dźwięków, podczas której dzieci razem z artystami będą kreatorami, aktywnie przetwarzającymi zastaną rzeczywistość. Przewodnikami po tym świecie jest troje aktorów – Julianna Dorosz, Igor Fijałkowski i Marcel Górnicki, którzy zapraszają dzieci i dorosłych do kreatywnego współdziałania oraz pogłębiania relacji. „LABirynt 2.0” pełen jest doświadczeń zmysłowych, porusza ciałem, umysłem i wyobraźnią. „LABirynt 2.0” to instalacja będąca połączeniem wieloletniej pracy jej twórców w obszarze teatru dla dzieci najnajmłodszych, z zupełnie nowatorską pracą nad ciałem i formą w kontekście działań z niemowlętami.

Wydarzenie dla dzieci od 0 do 3 lat.

_________________

12 listopada 2019 rok rusza 23. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK. Festiwal od lat prezentuje najciekawsze produkcje teatralne z kraju i zagranicy, które uzupełnia bogaty program dodatkowych działań i wydarzeń performatywnych. W programie Festiwalu znajdą się propozycje zarówno dla najmłodszych już od 1 roku życia, jak i dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i średnich. Jak co roku Festiwal opanuje wiele przestrzeni miejskich: STUDIO teatrgaleria, Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego, Teatr WARsawy, Och-Teatr, Teatr Żydowski, Guliwer oraz Teatr Baj, które wspólnie stworzą “Ośrodek Badań i Działań Futurologicznych Młodych”. XXIII edycja Festiwalu odbywa się bowiem pod hasłem REPUBLIKA MARZYCIELI rozumianym jako spojrzenie w przyszłość.

„Chcemy rozmawiać o tym, co nas czeka. Marzyć o tym, w jakim świecie chcielibyśmy żyć w przyszłości i przestrzegać przed zagrożeniami takimi jak choćby te płynące ze zmian klimatycznych i skażenia środowiska” - mówi Wojciech Faruga, dyrektor Festiwalu.

Festiwal KORCZAK został stworzony w 1994 roku przez Halinę Machulską i Macieja Wojtyszko. Od samego początku Festiwal promował innowacyjne działania na styku edukacji i teatru, wywodzące się z fascynacji myślą autora “Króla Maciusia I”. Od samego początku był programowany jako “wielkie święto małego człowieka”, dla którego teatr stawał się miejscem spotkania i dialogu, a partnerstwo, szczerość i szacunek najważniejszymi wartościami w rozmowie z młodym Widzem.

Czas trwania: 40 minut

Realizacja

reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak

scenografia: Anna Dziedzic

muzyka, wizualizacje: Wojciech Morawski

konsultacje choreograficzne: Anna Dziedzic, Monika Kiwak

obsada: Julianna Dorosz, Igor Fijałkowski, Marcel Górnicki

Instytut Teatralny - Adres i dojazd

ul. Jazdów 1
00-467 Warszawa

http://www.instytut-teatralny.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.