Krąg - zdjęcie Krąg - zdjęcie Krąg - zdjęcie

Krąg

Formuła spektaklu jest w pełni interaktywna. W przestrzeni gry zbierają się zarówno widzowie jak i aktorzy. W spektaklu występują młodzi uczestnicy projektów realizowanych przez Polski Ośrodek ASSITEJ, którzy zdobyli doświadczenie jako aktorzy edukatorzy i są wyspecjalizowani w formule edukacji rówieśniczej. Pojawiają się oni w przestrzeni gry i początkowo funkcjonują w niej, na takich samych prawach jak widzowie. Przebiegiem całego spektaklu kieruje dobiegający z głośników głos. Nie widzimy aktora, który wypowiada kwestie. Ten głos prosi o wykonywanie pewnych czynności, widzowie czują się jak uczestnicy swoistego warsztatu integracyjnego, który doprowadza do utworzenia grupy na portalu społecznościowym Facebook i odtąd akcja spektaklu odbywa się w dużej mierze wirtualnie, a widzowie obserwują jej przebieg na ekranie.

_________________

12 listopada 2019 rok rusza 23. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK. Festiwal od lat prezentuje najciekawsze produkcje teatralne z kraju i zagranicy, które uzupełnia bogaty program dodatkowych działań i wydarzeń performatywnych. W programie Festiwalu znajdą się propozycje zarówno dla najmłodszych już od 1 roku życia, jak i dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i średnich. Jak co roku Festiwal opanuje wiele przestrzeni miejskich: STUDIO teatrgaleria, Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego, Teatr WARsawy, Och-Teatr, Teatr Żydowski, Guliwer oraz Teatr Baj, które wspólnie stworzą “Ośrodek Badań i Działań Futurologicznych Młodych”. XXIII edycja Festiwalu odbywa się bowiem pod hasłem REPUBLIKA MARZYCIELI rozumianym jako spojrzenie w przyszłość.

„Chcemy rozmawiać o tym, co nas czeka. Marzyć o tym, w jakim świecie chcielibyśmy żyć w przyszłości i przestrzegać przed zagrożeniami takimi jak choćby te płynące ze zmian klimatycznych i skażenia środowiska” - mówi Wojciech Faruga, dyrektor Festiwalu.

Festiwal KORCZAK został stworzony w 1994 roku przez Halinę Machulską i Macieja Wojtyszko. Od samego początku Festiwal promował innowacyjne działania na styku edukacji i teatru, wywodzące się z fascynacji myślą autora “Króla Maciusia I”. Od samego początku był programowany jako “wielkie święto małego człowieka”, dla którego teatr stawał się miejscem spotkania i dialogu, a partnerstwo, szczerość i szacunek najważniejszymi wartościami w rozmowie z młodym Widzem.

Czas trwania: 60 minut

Realizacja

realizatorzy: Sebastian Królikowski, Wojciech Faruga

Instytut Teatralny - Adres i dojazd

ul. Jazdów 1
00-467 Warszawa

http://www.instytut-teatralny.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.