Cisza - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów

9,4 / 10

Cisza

Cisza to spektakl, instalacja performatywna i seans leczniczy w jednym. Wychodząc z założenia, że wszyscy potrzebujemy uzdrowienia, tworzymy tymczasową fikcyjną wspólnotę, aby przejść serię ćwiczeń cielesno-słuchowych, takich jak cisza w przestrzeni publicznej, cisza w debacie społecznej, cisza w relacjach intymnych. Cisza to koniec i początek, wejście na nowy poziom postrzegania swojego ciała i rzeczywistości.

Struktura spektaklu ma charakter pracy twórczej i kontrolowanej. Zasady działania performera i widza są równorzędne. Performerzy niczego nie udają. Czasami są aktywni, a czasami bierni. Śmieją się. Płaczą. Rozmawiają. Tańczą. Widownia niczego nie ogląda. Wszystkiego doświadcza osobiście.

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Sztuka nie powinna podlegać ocenie. Nie da się sztuki zamknąć w ramy od ... do... Prawdziwie odbiera się sztukę na poziomie zmysłów, nie rozumu. Tak jak Ciszę. Dopiero, gdy wyłączymy rozum i plączące się po głowie pytanie: "Ale o co tu chodzi?", dopiero wtedy dajemy sobie szansę na DOZNANIE tego, co dzieje się wokół. Dla mnie przełomem było założenie słuchawek wyciszających, opanowanie lęku przed ciszą i wsłuchanie się w bicie własnego serca, wyrównanie oddechu. Takiej bliskości samej z sobą nie miałam od lat. Ta bliskość bardzo silnie rezonowała z bliskością jaka tworzyła się między aktorami, w ruchu, w momentach bezruchu. DOZNANIE bliskości i piękna po Ciszy zostaje na dłużej, nie znika po wyjściu z teatru. A z niego powoli wyłania się refleksja na temat relacji, jakie mamy w życiu. Czy jesteśmy workiem, czy operatorem worka, a może mamy to szczęście, że nasze relacje są w harmonii, w równowadze, w pełnej bliskości...? DZIĘKUJĘ.

    kt.....@gm...il.com / 16 września 2018

  • 9,0/ 10

    Piękny, wzruszający, dający do myślenia. Nie było dla mnie jasne , czy można się przyłączyć. Dziękuję Realizatorom❤️

    mi.....@gm...il.com / 17 września 2018

Instytut Teatralny

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego powstał w 2003 roku - jego siedziba znajduje się przy ul. Jazdów 1 w Warszawie. Pierwszym dyrektorem Instytutu Teatralnego był Maciej Nowak, zaś obecnie funkcję tę pełni Dorota Buchwald.

Zadaniem Instytutu Teatralnego jest dokumentowanie, animowanie i promowanie życia teatralnego w Polsce. Instytut Teatralny zajmuje się również prowadzeniem portalu e-teatr.pl, który jest pewnego rodzaju kompendium wiedzy na temat różnego rodzaju działalności teatralnych w Polsce.

Instytut Teatralny ma również swój własny repertuar. Instytut Teatralny oferuje wyjątkowe spektakle, ale także inne wydarzenia. Działalność Instytutu Teatralnego jest niezwykle szeroka - organizuje on różnego rodzaju konkursy, wykłady i seminaria, debaty i promocje książek, spotkania z artystami, konferencje, a także wspiera działalność badawczą i edukacyjną, promuje życie teatralne w Polsce, prowadzi działania wydawnicze, a także bibliotekę i księgarnię PROSPERO.

Instytut Teatralny posiada również największe archiwum tematyczne w całej Polsce, w którym znajduje się ogromna dokumentacja współczesnego teatru - artykuły prasowe, recenzje, zdjęcia, programy i wiele innych dokumentów.

Bilety i wejściówki na spektakle grane w Instytucie Teatralnym kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub księgarni Instytutu Teatralnego PROSPERO.

Adres i dojazd

ul. Jazdów 1
00-467 Warszawa

http://www.instytut-teatralny.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

10,0
Średnia ocena

10.03 / 18:00

+ inne terminy

Gatunek: Koncert
10,0
Średnia ocena

16.03 / 16:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9,7
Średnia ocena
Świetna zabawa z mistrzami słowa
- Rafał

15.03 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny

Inne wydarzenia w tej instytucji:

-,-
Średnia ocena

09.03 / 17:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
Kup bilet