Wystawa Galerii Figur Stalowych - zdjęcie Wystawa Galerii Figur Stalowych - zdjęcie Wystawa Galerii Figur Stalowych - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

8,0 / 10

Wystawa Galerii Figur Stalowych

Galeria Figur Stalowych ™ (Gallery of Steel Figures) to jedyną tego typu inicjatywą na świecie - stworzona w Polsce i realizowana w skali międzynarodowej.

Ten pomysł to przykład współczesnego POP-ART'u wykonywana w całości z recyklingu złomu stalowego. Wystawa w PKiN zasilona jest ponad 80 eksperymentami z 450 unikalnych rzeźb z całej kolekcji GSF gdzie zobaczymy unikalne eksponaty super samochodów, postaci bajkowych i filmowych, superbohaterów oraz zwierzęta. Wszystko wykonane precyzyjnie w skali 1:1.

Wystawa jest interaktywna, skierowana do wszystkich grup wiekowych. Eksponatów można dotykać, robić zdjęcia jak i wsiadać do wybranych modeli samochodów i na motocykle.

Wystawa dostarcza niezapomnianych wrażeń i emocji!

Galeria jest czynna 7 dni w tygodniu w godzinach 9:00 - 20:00

Opinie naszych widzów (1)

  • 7,0/ 10

    Fajny pomysł na wystawę ....Choć trochę niedosyt w stosunku do ceny

    Ry.....@gm...il.com / 02 czerwca 2019

Galeria Figur Stalowych w Warszawie

Galeria Figur Stalowych to niepowtarzalne miejsce na świecie, gdzie w jednym miejscu można spotkać rzeźby wykonane z elementów recyklingu złomu stalowego. Figury metalowe inspirowane są postaciami z bajek, filmów Science Fiction, polityków, gwiazdami ze świata muzyki, najbardziej znanymi celebrytami, a także zwierzętami i światowymi hitami motoryzacji.

W industrialnym otoczeniu tworzymy imponujących rozmiarów figury metalowe – roboty, bohaterów kreskówek i filmów animowanych, postacie filmowe oraz perfekcyjnie zrekonstruowane samochody, które powstały w wyniku przetworzenia i obróbki złomu. Zmieniamy go w imponujące dzieła sztuki, aby tchnąć w niego zupełnie nowe życie, zupełnie jak z muzeum Madame Tussaud.

Pod bacznym okiem pomysłodawcy i założyciela galerii, Mariusza Olejnika, o pseudonimie artystycznym Jose, nad kolejnymi dziełami sztuki metalowej ciągle pracują liczni artyści. Zapraszamy więc na naszą niesamowitą wystawę figur ze złomu w Galerii Figur Stalowych. To absolutnie nietypowa rodzinna atrakcją turystyczna dla dzieci i dorosłych, którą musicie zobaczyć!

Adres i dojazd

Pałac Kultury i Nauki
Plac Defilad 1
Wejście główne - Sala Ratuszowa 1P

https://www.galleryofsteelfigures.com/warszawa