Wystawa Galerii Figur Stalowych - zdjęcie Wystawa Galerii Figur Stalowych - zdjęcie Wystawa Galerii Figur Stalowych - zdjęcie

Średnia ocena

4 oddane głosy

9,0 / 10

Wystawa Galerii Figur Stalowych

Galeria Figur Stalowych- oddział w Pruszkowie mieści się na terenie najbardziej znanego skupu złomu w Polsce. „Skup Złomu przy Czołgu w Pruszkowie”, jest pierwszym na świecie miejscem, gdzie prezentowane są rzeźby stalowe, wykonane z elementów recyklingu złomu stalowego. Złomowisko jest kolebką, w której zrodził się pomysł powstania Gallery of Steel Figures. Właśnie w tym miejscu powstała pierwsza rzeźba. Stolik ze szklanym blatem, który został wykonany z bloku silnika V8. Dlaczego tak się stało? W ówczesnej dobie kryzysu, który pojawił się na rynku złomowym, należało znaleźć pomysł na poprawę funkcjonowania firmy. Mając dostęp do materiału jakim jest złom, warto było wykorzystać go w trochę inny sposób, a inspiracje znajdowały się wszędzie. Były to przede wszystkim wspomnienia oraz marzenia. Kolejne pomysły i inspiracje podsuwali już zwiedzający Galerię. Zespół GSF z wielką uwagą i atencją słuchał tego, o czym mówili goście, aby móc wdrożyć w życie kolejne wspaniałe projekty. Tak naprawdę, to co można zobaczyć w Gallery of Steel Figures jest odzwierciedleniem tego, co widzieć chcą przybywający na wystawę.

Wśród eksponatów znajdują się rzeźby inspirowane bohaterami z bajek, filmów, oraz rzeźby najbardziej ekskluzywnych samochodów wiodących marek. Rzeźby wykonane są z tysięcy elementów, pochodzących z recyklingu. Rzemieślnicy wykonujący te cudowne rzeźby, nierzadko poświęcają tysiące godzin, aby efekt końcowy zaskoczył wszystkich. Swoją mozolną i wybitną pracą zasługują na to, aby nazywać ich artystami w swoim zawodzie. 120 rzemieślników wchodzących w skład Zespołu GSF, tworzy w wielu miejscach na całym świecie, nierzadko oddalonych o tysiące kilometrów od miejsca gdzie narodził się pomysł. Oddział galerii w Pruszkowie zasilony jest 60 eksponatami.

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Fajne miejsce do spędzenia czasu figury wykonane bardzo precyzyjnie możliwość wchodzenia do aut lub na motor. Polecam

    kr.....@gm...il.com / 17 lutego 2020

Galeria Figur Stalowych w Pruszkowie - Adres i dojazd

Przejazdowa 17 Pruszków

https://www.galleryofsteelfigures.com/pruszkow

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.