Wielka Gra - o C/U tu chodzi? |wydarzenie specjalne| Festiwal C/U - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

8,0 / 10

Wielka Gra - o C/U tu chodzi? |wydarzenie specjalne| Festiwal C/U

Przeszło ćwierć wieku i dwadzieścia edycji Festiwalu Ciało/Umysł to kawał historii rozwoju sztuki tańca w Polsce. Jest co świętować! Z tej okazji zbieramy się w Komunie Warszawa i robimy teleturniej. Gospodarze programu i widzowie zmierzą się z zadaniami, które nawiązują do prac i zjawisk prezentowanych na C/U. Kto z kim – lub co z czym – i o co zagra? Artysta? Widz? Festiwal? Krytyk? Ciało? Umysł? Każda kombinacja może się zdarzyć.

Wielka Gra to wspólna powtórka, odświeżanie pamięci, przerabianie i oswajanie doświadczeń, których festiwal do-starcza od 1995 roku. Badanie, jak wygląda sztuka tańca od strony widza, a jak od strony artysty. Przegląd wydarzeń, artystów i zjawisk C/U. Ciało, tożsamość, czas, kryzys, radość, piękno, przestrzeń. Tematy i tropy będą się przeplatać, nazwiska twórców i tytuły dzieł – powracać w różnych kontekstach. Przenikanie się, niejednoznaczność i wymykanie się sztywnym definicjom to od zawsze znak rozpoznawczy C/U. Sprawdźmy, co wyniknie z wprawienia w ruch teorii, wspomnień i praktyki nas wszystkich, którzy mamy ciałoumysł... Tak, ciałoumysł. Bez żadnego „i” między nimi.

Gospodarze programu: Rafał Dziemidok, trochę gawędziarz, trochę filozof, a przede wszystkim wyśmienity choreograf i performer oraz Anna Sańczuk, błyskotliwa dziennikarka i wrażliwa obserwatorka festiwalu.

***

W tym roku Festiwal Ciało/Umysł świętuje swoją 20 edycję z hasłem „Niech żyję!”. Festiwal potrwa od 6.08 do 17.10.2021. Pierwsze prezentacje pojawią się na wirtualnej e-Scenie C/U, czyli na FB i YT. Od 1 października C/U zagości na trzech warszawskich scenach – STUDIO teatrgaleria, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz w Komunie Warszawa.

Więcej informacji o programie na www.cialoumysl.pl

Czas trwania: 120 minut

Zwiastuny

Realizacja

koncepcja, scenariusz: Edyta Kozak, Katarzyna Orzeszek-Koroblewska

współscenarzysta: Rafał Dziemidok

prowadzenie: Rafał Dziemidok, Anna Sańczuk

reżyseria światła: Ewa Garniec

kierownik produkcji: Irmina Kalotka

produkcja: Fundacja Ciało/Umysł

Opinie naszych widzów (1)

  • 8,0/ 10

    angażujące, niepowtarzalne

    or.....@gm...il.com / 31 października 2021

Fundacja Ciało/Umysł - Adres i dojazd

www.cialoumysl.pl

Kup bilet