Ana Borralho & João Galante (Portugalia)

Średnia ocena

3 oddane głosy

9,0 / 10

Ana Borralho & João Galante (Portugalia) "Trigger of happiness"

Portugalski duet zaprasza młodziutkich warszawskich amatorów do rosyjskiej ruletki w poszukiwaniu definicji szczęścia. Na scenie tworzą terapeutyczną przestrzeń do opowiadania własnych doświadczeń. Cierpienia Werterów, przekleństwa niewinności i traumy dzieciństwa mogą być uwolnione i uleczone przez sztukę. Punkt wyjścia: jak być szczęśliwymi w nieszczęśliwym - nękanym kryzysami, dyktaturami i katastroficznymi wizjami społeczeństwie? Spektakl i doświadczenie zarazem.

Ana Borralho (ur. 1972) i João Galante (ur. 1968):

Studiowali sztuki wizualne w ArCo - Centro de Arte e Comunicação Visual w Lizbonie i współpracowali z grupą teatralną Olho. Od 2002 roku pracują razem nad projektami łączącymi elementy performansu, tańca, instalacji, fotografii, dźwięku i wideo. Tworzą spektakle „formaty”, których lokalne wersje odtwarzają na świecie. Współpracują z lokalnymi społecznościami i amatorami. Tematy: ciało/umysł, emocje/uczucia, ja/inni, prywatne/publiczne, społeczne/polityczne. Współzałożyciele stowarzyszenia casaBranca. Twórcy festiwalu The live! Art Festival Verão Azul (Lagos / Portugalia). Żyją i pracują w Lizbonie i Lagos. Ich prace pokazywano na festiwalach w całej Europie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Japonii, Brazylii, Islandia, czy Kanadzie.

CYTAT Ana Borralho & João:

"Jaki jest najszczęśliwszy moment w twoim życiu? Co widzisz, gdy patrzysz na siebie w lustrze? Co sprawia, że czujesz się bardzo mały? Wolisz tydzień bez Internetu/4G/smartfona/komputera czy rok bez seksu i masturbacji? Co blokuje twój dostęp do świata? Czy można za bardzo kogoś kochać? Dlaczego nie zabiłeś się dzisiaj? Czy czujesz się szczęśliwy, kiedy budzisz się w poranku? Dlaczego nie możesz mnie zostawić w spokoju? Widzisz to, co ja? Czy powtarzanie zachowań naszych rodziców jest nieuniknione? Czy Ziemia nie byłaby szczęśliwszym miejscem bez nas? Czy nie miałeś na myśli czegoś bardziej radykalnego? Czy to nie smutne, że próbując być naprawdę sobą, nie możemy uszczęśliwić wszystkich, którymi nie jesteśmy? Co o mnie wiesz?"

Czas trwania: 60 minut
Źródło zdjęcia: fot. Didier Cransnault

Zwiastuny

Realizacja

koncept, reżyseria/concept, artistic direction: Ana Borralho & João Galante

projekt oświetlenia/light design: Thomas Walgrave

dźwięk/sound: coolgate, Pedro Augusto

współpraca dramaturgiczna/dramaturgical collaboration:Fernando J. Ribeiro

asystenci sceniczni i asystenci prób/stage assistance and rehearsal assistance: Alface (Cátia Leitão), Antonia Buresi

asystent sceniczny, i techniczny/stage assistance, rehearsal assistance and technical assistance: Tiago Gandra

performerzy/performers: grupa lokalnych mlodych dorosłych w wieku 18-23 lata

kierownik produkcji/production manager: Mónica Samões

produkcja i tourmenagement/production and touring: Andrea Sozzi

producent wykonwczy/executive production: Joana Duarte

produkcja: casaBranca

koprodukcja: Maria Matos Teatro Municipal, (Lizbona, Portugalia), Jonk:ny internationell scenkonst för unga (Jönköping, Szwecja), Nouveau Théâtre de Montreuil – Centre Dramatique Nationa (Francja), Le phénix: scène nationale Valenciennes pôle européen de creation (Francja) Le Boulon Centre National des Arts de la Rue de Vieux:Condé (Francja)

ze wsparciem/support: Câmara Municipal de Lagos, Espaço Alkantara, LAC: Laboratório de Actividades Criativas, SIN Arts and Culture Centre (Budapeszt), Companhia Olga Roriz,

casaBranca jest wspierana przez: Governo de Portugal – Secretário de Estado da Cultura/Direcção Geral das Artes

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Nie nudziałam się ani przez sekundę. Bardzo ciekawa forma teatralna, to był bardzo pożytecznie spędzony czas. :)

    ma.....@gm...il.com / 07 października 2019

Fundacja Ciało/Umysł - Adres i dojazd

www.cialoumysl.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.