Zwiastowania - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów

9,4 / 10

Zwiastowania

W trosce o bezpieczeństwo wprowadziliśmy kilka zasad, które będą obowiązywały podczas naszych wydarzeń.

Każda osoba uczestnicząca w wydarzeniu jest zobowiązana do:

* Zakrywania ust i nosa środkami ochrony osobistej (maseczka, przyłbica) – zapewnionymi we własnym zakresie - przez cały czas pobytu w budynku teatru.

* Zdezynfekowania dłoni po wejściu do budynku teatru.

* Zajmowanie miejsc na widowni wskazanych przez obsługę (widownia będzie zapełniona w 50%, z zachowaniem wymaganych odstępów).

* Wypełnienia oświadczenia na temat stanu zdrowia.

Ponadto:

* Osoby spóźnione nie będą wpuszczane na widownię, dlatego prosimy o wcześniejsze przybycie na wydarzenie.

* Szatnia będzie nieczynna.

* Bardzo prosimy osoby, które nie czują się dobrze, są chore lub miały styczność z osobą zainfekowaną o pozostanie w domu.

________________________________________

Zwiastowanie jest utrwalone w chrześcijaństwie jako akt bożej łaski wobec człowieka i wobec bożej wybranki. Maria powiedziała: „Niech mi się stanie według słowa twego”. Ale jakie uczucia jej towarzyszyły?

Przedstawienia ikonograficzne umacniają biblijne wyobrażenie, oferując emanację natchnionej kobiety, spijającej słowa z ust Archanioła Gabriela i posłusznie wypowiadającej swoją odpowiedź.

Twórcy spektaklu chcą zadać pytanie o tę sytuację. Zbadać ją jako utrwalony mit, ale również ów mit zdemaskować. Historia zwiastowania ma im posłużyć do uruchomienia uniwersalnych narracji, zapętlonego zdarzenia, które powtarza się w życiu każdej kobiety dowiadującej się, że jest w ciąży. Zadają pytanie, czy rodzic może dziś nie kochać swojego dziecka i czy dziecko może powiedzieć, że nie czuje miłości od rodzica. Czy w ogóle wyobrażamy sobie takie sytuacje i czy jesteśmy w stanie o nich głośno mówić?

Spektakl powstał we współpracy Akademii Teatralnej, Teatru Ochota oraz Studio teatrgaleria, jako efekt Laboratorium Nowych Epifanii.

Realizacja

Julia Biesiada, Andrzej Błażewicz, Magdalena Dębicka, Agnieszka Kryst, Magdalena Osińska, Michał Pawlik, Paweł Sablik, Karolina Szczypek

Konsultacja artystyczna: Marcin Koszałka

Festiwal Nowe Epifanie - Adres i dojazd

http://noweepifanie.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.