Return to the Voice - zdjęcie

Średnia ocena

68 oddanych głosów
4 zainteresowane osoby

9,6 / 10

Return to the Voice

Teatr Pieśń Kozła pokaże spektakl – oratorium „Return to the Voice”. Wśród artystów występujących na scenie zobaczymy m.in.: Monikę Dryl, Jagę Przekupień, Macieja Rychłego.

Wrocławska grupa prowadzona przez Grzegorza Brala traktuje przedstawienie jako bramę do wyobraźni widza. W „Return to the Voice“ twórcy przeplatają kilka historii zainspirowanych Szkocją – gaelickie lamentacje, psalmy, opowieści. Mogą one skojarzyć się odbiorcy z miejscami, ludźmi, wydarzeniami. To, co dostrzeże w spektaklu widz, zależy od jego wyobraźni.

Mirosław Kocur w recenzji na portalu teatralny.pl porównuje figury 12 artystów do rzeźb średniowiecznego ołtarza, a sam spektakl ocenia jako niezwykłe przeżycie artystyczne i duchowe. „Bral i jego zespół ożywili coś archaicznego i źródłowego, pierwotnego wobec późniejszych religii. Przywrócili człowiekowi głos. Połamany, rozwibrowany, jęczący, radosny i łkający”.

"Return to the Voice" odbędzie się w Kościele Wszystkich Świętych - podczas spektaklu obowiązuje stosowne zachowanie i ciepły ubiór.

Na scenie występują między innymi Agnieszka Przekupień, Łukasz Wójcik, Monika Dryl, Rafał Habel, Rhianna Compton, Julianna Habel.

Czas trwania: 60 minut

Realizacja

Teatr Pieśń Kozła

Reżyseria: Grzegorz Bral

Muzyk/Kompozytor: Maciej Rychły, Jean – Claude Acquaviva

Opinie naszych widzów (16)

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe wydarzenie.

  to.....@gm...il.com / 14 marca 2018

 • 10,0/ 10

  Teatr Pieśń Kozła znam z innych spektakli. Bardzo piękne głosy, muzyka jakiej nie znamy, ale przekazana w ciekawy sposób. Warto bylo przyjechać i posłuchać a Kościół pełen słuchaczy mówi sam za siebie. Pozdrawiam.

  ha.....@....pl / 04 marca 2018

 • 10,0/ 10

  Nie wiem, czy potrafię dobrać słowa, aby wyrazić, jak bardzo mi się podobał spektakl. Po prostu magia. Poruszył mnie do głębi. Świetna akustyka w kościele + przygaszone światła nadały mu perfekcyjnej atmosfery.

  pa.....@gm...il.com / 04 marca 2018

 • 10,0/ 10

  Bardzo klimatyczny koncert. Przestrzeń sakralna była wspaniałym tłem dla śpiewu i muzyki.

  cz.....@....pl / 04 marca 2018

 • 10,0/ 10

  Poruszający do głębi i duchowy. Wykonawcy, jak zwasze, cali przesiąknięci są muzyką, którą tworzą.

  bb.....@gm...il.com / 04 marca 2018

 • 10,0/ 10

  Spektakl genialny, klasa światowa!

  rb.....@gm...il.com / 04 marca 2018

 • 10,0/ 10

  Wspaniały, tak przejmujący ze zapomniało się o zimnie. Ci wykonawcy tworzą coś niezapomnianego. Brawa dla wprowadzającego który nakreśla o czym będzie spektakl opowiada o przygotowaniach w barwny i interesujący sposób jakbym była z nimi w Szkocji. Brawa dla reżysera muzycznego, dzięki jego dziełu jesteśmy uczestnikami czego pięknego, chcemy być lepsi i też tworzyć piękno. Wykonawcy są autentyczni, obdarzeni talentem, na czas spektaklu możemy poobcierać z duchami pięknej krainy Szkocji.

  jo.....@ho...il.com / 04 marca 2018

 • 10,0/ 10

  Niezwykłe mistyczne i poruszające do głębi przeżycie.

  m_.....@....pl / 04 marca 2018

 • 10,0/ 10

  Fantastyczny. Piękna muzyka i wspaniały klimat.

  ka.....@....pl / 04 marca 2018

 • 10,0/ 10

  Wzruszająco piękny.

  Ma.....@gm...il.com / 04 marca 2018

 • 10,0/ 10

  wspaniały!

  jo.....@gm...il.com / 04 marca 2018

 • 9,0/ 10

  Uwielbiam ten teatr. Spektakl widziałam dwukrotnie. Myślę , że choć częściowe tłumaczenie tekstów, dołączone do programu, bardzo pomogłoby w odbiorze.

  au.....@gm...il.com / 14 marca 2018

 • 9,0/ 10

  Koncert był piękny wszystko ładnie współgrało w obrazie i głosach. Piesni jednak dla mnie nie były poruszające. Lubię mieć ciarki na plecach w trakcie słuchania i to mnie rozczarowało. Widziałam Portrety wiśniowego sadu. Zaraz po warsztatach terapii tańcem> podobał mi się ten spektakl. W zeszłym roku czekałam na Wyspę ale organizator warszawskich spotkań teatralnych zmienił termin. Mam nadzieję, że w tym roku zespół będzie gościem w Warszawie. Pozdr MAgdalena Hanulak

  ma.....@on...et.pl / 14 marca 2018

 • 9,0/ 10

  Wyjątkowa, poruszająca muzyka. Wspaniałe głosy. Obniżenie oceny za realizację nagłośnienia. Wydaje się, że w tym wnętrzu było ono w ogóle zbędne. Te pieśni lepiej by zabrzmiały bez wzmocnienia, które powodowało chwilami pogłos.

  j......@ga...ta.pl / 04 marca 2018

 • 7,0/ 10

  Spektakl jest naprawdę świetny. Piękna muzyka, pięknie zagrane i zaśpiewane. Za sam spektakl dałabym 10 gwiazdek. Jednak światła były tak ustawione, że osoby siedzące w nawie bocznej były przez całe przedstawienie oślepione. Również nagłośnienie było ustawione dla nawy głównej, a w bocznych nawach było słychać dużo gorzej. Kupiłam zwykle bilety, nie wejściówki, a oglądałam spektakl w kiepskich warunkach. Za organizację wiec dałabym 3 gwiazdki. Średnio - 7.

  Ka.....@gm...il.com / 05 marca 2018

 • 6,0/ 10

  Atutem byłoby poinformowanie słuchaczy o tematyce wykonywanych utworów: albo w formie zapowiedzi, albo uprzednio przygotowanych programów.

  mo.....@gm...il.com / 04 marca 2018

Festiwal Nowe Epifanie - Adres i dojazd

http://noweepifanie.pl/

Kup bilet