Filtry:

Sortuj:

Więcej filtrów:

Więcej filtrów
  1. Jeśli chcesz wyszukać repertuar teatrów w Warszawie, wybierz w górnym rozwijanym menu nazwę miejscowości.
  2. Dzięki filtrom możesz wybrać konkretny gatunek, datę, muzeum, koncert czy teatr. Repertuar Warszawa możesz też sortować po dacie, ocenie lub popularności.
  3. Jeśli chcesz wybrać repertuar konkretnego teatru, muzeum, czy innej instytucji kultury, wybierz nazwę szukanej instytucji.
  4. Możesz wybrać zakres dat, aby zobaczyć, jaki będzie repertuar w określonym czasie.
  5. Jeśli chcesz znaleźć tylko bilety w promocyjnych cenach, zaznacz checkbox "Promocyjna cena".
  6. Korzystając z naszego serwisu, w łatwy sposób znajdziesz repertuar teatrów Warszawa.

Festiwal Nowe Epifanie

Festiwal Nowe Epifanie 2022
13. INTERDYSCYPLINARNY FESTIWAL WIELKOPOSTNY
02 marca - 10 kwietnia 2022


Tematem przewodnim 13. edycji Festiwalu jest Jezus. Postać historyczna, a zarazem obiekt wiary. Dla wielu Zbawiciel i Prorok, wcielony Bóg, dla innych bohater literacki, o którego pierwowzorze niewiele wiadomo. Kim dzisiaj jest dla nas syn cieśli z Nazaretu? Za kogo ludzie go uważają?

Z tym pytaniem zwróciliśmy się do artystów, których zaprosiliśmy do udziału w tegorocznej edycji Festiwalu. W ubiegłych latach przyglądaliśmy się już Judaszowi, Marii Magdalenie, Maryi. Jezusa dotąd skrzętnie omijaliśmy. Dopiero zeszłoroczna – apokaliptyczna – edycja ośmieliła nas, by w obliczu końca spojrzeć na figurę Jezusa z nadzieją. Zobaczyć w niej to, czego nam brakuje najbardziej, albo to, czego w sobie zobaczyć nie chcemy. By się w niej przejrzeć.

Jezus niewątpliwie wywarł ogromny wpływ na świat, w którym żyjemy. Trudno znaleźć kogoś, kto mocniej odcisnął się na historii naszej cywilizacji. Kim byłby, gdybyśmy spotkali go dzisiaj? Czy można patrzeć na niego poza doktryną wiary? Czy jego słowa mogą stać się inspiracją do budowy świata wolności, równości i braterstwa, czy też należy go porzucić i szukać innej drogi?

„Czemuś mnie opuścił?” to jedne z ostatnich słów Jezusa według ewangelistów Marka i Mateusza. Czy to naprawdę są ostatnie słowa, które może powiedzieć umierający Bóg? Dziś okrzyk Jezusa wydaje się być szczególnie przejmujący, gdy tak wielu ludzi umiera samotnie na oddziałach covidowych, na granicach, a świat zbroi się na wojnę. A może jest to pytanie, które powinniśmy zadać w pierwszej kolejności samym sobie? Moment na krzyżu to dla Jezusa zarówno bolesny koniec, jak i początek. W jakim stopniu mamy dostęp do samych siebie? Czy idziemy własną drogą? Czy przypadkiem samych siebie nie opuściliśmy? Te i inne pytania będą przewijać się przez festiwalowe wydarzenia. Niemniej odpowiedzi szukać będziemy musieli we własnym wnętrzu.

Repertuar Festiwal Nowe Epifanie w Warszawie

Brak wydarzeń spełniających kryteria wyszukiwania.