Śmierć wrogiem ojczyzny - Pożar w Burdelu - zdjęcie Śmierć wrogiem ojczyzny - Pożar w Burdelu - zdjęcie Śmierć wrogiem ojczyzny - Pożar w Burdelu - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów

9.3 / 10

Śmierć wrogiem ojczyzny - Pożar w Burdelu

Kultowy Teatr Pożar w Burdelu wraca, jak zwykle jesienną porą z nową premierą, która odbędzie się 28 października w Teatrze WARSawy. Do grona gwiazd Pożaru w Nurdelu dołączy w tym spektaklu Leszek Bzdyl, który wcieli się w rolę Dionizosa. W jednej z ról wystąpi również Katarzyna Kwiatkowska.

Po śmierci Wielkiego Stratega, wizjonera i nacjotechnologa Maxa Hardkora, dziedzicem nacjoimperium zostaje ginekolog i ekshumator Edmund Zgliszczak. Powołuje Instytut Żałoby Narodowej, buduje mauzoleum i pomniki Hardkora w całym kraju, a także zamawia u Tomka Bagińskiego grę komputerową o niezwyciężonym Hardkorze. Zmęczeni propagandą Polacy coraz liczniej popierają założoną przez Burdeltatę partię - Front Rozrywki Narodowej, zrzeszający lewaków, żonglerów, feministki i innych artystów, uciekających do Warszawy przed dobrą zmianą.

Na ratunek nacjoimperium przybywa travelerka, szowinistka i kochanka Hardkora - Viki Krystyna Halik-Malinowska. Aby przebić ofertę Burdeltaty, powołuje radę ocalenia kultury europejskiej, w której skład wchodzi Jan Pietrzak, Antoni Libera, Michel Houellebecq, Zenek Martyniuk, Dariusz Karłowicz oraz Zgliszczak, który z DNA pobranego z ateńskich ruin, wskrzesza w Warszawie teatr Dionizosa i samego Boga Wina.

Czy artystów uda się nawrócić na patriotyzm? Czy Front Rozrywki Narodowej wygra wybory i wejdzie do sejmu? Czy uda się wskrzesić Hardkora i stworzyć armię Niezwyciężonych? Kto wygra bitwę o Warszawę?

W spektaklu pościgi, ekshumacje, wskrzeszenia, grobbing, churching i wiele innych atrakcji!

Czas trwania: 120 minut

Realizacja

Scenografia: Marta Kodeniec

Kostiumy: Diana Szawłowska

Choreografia: Leszek Bzdyl

Lalki medialne: Konrad Kony Czarkowski

Charakteryzacja: Beata Borowska, Weronika Piechota, Łukasz Lipiński

Światło: Tadeusz Perkowski

Inspicjent: Maksymilian Dobrzyński

Scenariusz: Maciej Łubieński i Michał Walczak

Muzyka: Wiktor Stokowski

Asystent reżysera: Areta Nastazjak

Reżyseria: Michał Walczak

Burdelband: Wiktor Stokowski, Marcin Wippich, Bolo Jezierski

Opinie naszych widzów (2)

  • 10.0/ 10

    Dowcip, profesjonalne wykonie, dopracowanie...Czekam na kolejny.

    mi.....@....pl / 05 November 2017

  • 7.0/ 10

    Spektakl gdyby miał bardziej humorystyczne teksty, skłaniające publiczność do żywej reakcji w trakcie byłby zdecydowanie lepszy i zasługiwał na ocenę 10. Za dużo kukiełek i za dużo stania aktorów w grupie. P{rzez to tempo akcji odczuwalnie spadało. Aktorzy stanęli na wysokości zadania. Świetny śpiew. Mocne brzmienie. Ogólnie godne polecenia.

    ma.....@....pl / 11 November 2017

Dzika Strona Wisły

Jesteśmy kluboteatrem Pożaru w Burdelu, ale swoją działalnością sięgamy dalej. Proponujemy Wam produkcje własne oraz impresaryjne. W naszej ofercie programowej każdy znajdzie coś dla siebie - rozrywkę, spektakle teatralne, pokazy filmowe, koncerty i cykl bezpłatnych zajęć DSW dla dzieci.

W trakcie wydarzeń działa nasz Dziki Bar, z którego dochód przeznaczamy na cele kulturalne.

Możesz zorganizować u nas wydarzenie kulturalne, spotkanie prywatne lub służbowe. Ponad to jesteśmy też częścią Spółdzielni Kultury - otwieramy się na inicjatywy oddolne i sąsiedzkie. Zapraszamy do kontaktu. Spotkajmy się po Dzikiej Stronie Wisły :).

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.6
Średnia ocena
Artur Andrus jest absolutnie genialny i mistrzowsko inteligentny!
- Malina

25.09 / 19:00

26.09 / 19:00

Gatunek: Kabaret
Kup bilet