Zakochaj się w mojej Warszawie - zdjęcie

Średnia ocena

17 oddanych głosów

8,9 / 10

Zakochaj się w mojej Warszawie

Musical „Zakochaj się w mojej Warszawie” to opowieść o współczesnej Warszawie i jej rozmaitych mieszkańcach, tych rodowitych i przyjezdnych. Łączy ich jedno: potrzeba miłości. W jej poszukiwaniu zgłaszają się na speed dating. Jednak organizator randki myli numery telefonów randkowiczów. Na skutek pomyłki dochodzi do zabawnych nieporozumień, przy okazji zawiązują się przyjaźnie, a my poznajemy uczestników, ich marzenia, zmartwienia, plany.

Wspaniałe widowisko tworzą młodzi, niezwykle utalentowani, choć początkujący aktorzy, którzy zachwycają energią, a na scenie tworzą świetnie zgrany zespół.

Musical składa się z kilkunastu piosenek, oryginalnych kompozycji autorstwa Ryszarda Szweca z tekstami Wiesławy Sujkowskiej. Chwytliwe melodie, raz liryczne, raz dynamiczne, grane są na żywo przez 4-osobowy zespół instrumentalny, a teksty wyśpiewane przez aktorów w pomysłowych aranżacjach wokalnych.

Niewątpliwym atutem musicalu jest choreografia stworzona przez Bartosza Figurskiego, która sprawia, że piosenek nie tylko świetnie się słucha, ale też je ogląda. To także zasługa młodych, żywiołowych wykonawców, których na scenie jest aż 12!

Tych młodych ludzi przygotował reżyser musicalu Piotr Furman, na co dzień aktor Teatru Rampa. Jego wizja i wiara sprawiły, że „Zakochaj się w mojej Warszawie” to spektakl porywający, który ma szansę skraść serce każdego warszawiaka. Przypuszczenie to zdaje się potwierdzać licznie zgromadzona na premierze publiczność, która nagrodziła wykonawców i twórców owacją na stojąco. Według nas, w pełni zasłużoną.

Uwaga: Bilety ulgowe przysługują dzieciom, uczniom, studentom i seniorom 60+.

Zwiastuny

Obsada

Zbigniew Ayodele

Jagoda Bednarek

Laura Choijiljav

Jan Marczuk

Julia Nawrocka

Aleksander Raczek

Karolina Rogala

Piotr Sieluk

Maciej Tomaszewski

Krystyna Zajkowska

Julia Zulczyk

Liwia Pawłowska (gościnnie)

Realizacja

PRODUKCJA: Dom Kultury Śródmieście

MUZYKA: Ryszard Szwec

TEKST: Wiesława Sujkowska

REŻYSERIA: Piotr Furman

CHOREOGRAFIA: Bartosz Figurski

SCENOGRAFIA: Natalia Kołodziej

ZESPÓŁ MUZYCZNY:

Instrumenty klawiszowe: Adam Rossa

Akordeon: Patryk Sztabiński

Kontrabas: Mateusz Dobosz/ Jacek Kaliszewski

Perkusja: Paweł Maruszak/ Radosław Mysłek

Opinie naszych widzów (8)

 • 10,0/ 10

  Jestem pełna podziwu dla tych młodych ludzi- spektakl ciekawy, widać było zaangażowanie .Spędziliśmy bardzo miły wieczór. Dziękujemy i wielkie brawa dla aktorów i reżysera.

  ma.....@on...et.eu / 03 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Młodzi i utalentowani. Jeśli lubisz musicale, to pewno zakochasz się w 'Zakochaj się w mojej Warszawie'. Wielkie brawa dla młodych aktorów !

  pi.....@in...ia.pl / 25 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Super!!! Świetnie grający młodzi ludzie :-) oczywiście Zbyszek wymiata :-)

  g......@gm...il.com / 30 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  Młodzieżowy, pełen energii, znakomite choreografie, wpadające w ucho piosenki. Także całkiem ciekawa historia, interesujące dialogi. Brawa dla młodych wykonawców.

  an.....@po...ta.wp.pl / 07 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  Wspaniały zespól dobrze grający swoje role dający widzom dużo emocji . W szczególności wyróżnia się swoją osobowością i grą młody Mulat Zbigniew Ayodele, ,który nadaje sztuce "to coś " czego Warszawa potrzebuje - jeszcze większej otwartości na świat by wszyscy ją kochali jeszcze bardziej.

  ok.....@ok...ja.biz.pl / 17 listopada 2018

Dom Kultury Śródmieście

Dom Kultury Śródmieście to samorządowa instytucja kultury m.st. Warszawy – stwarza możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego i samorealizacji w różnych dziedzinach sztuki i edukacji kulturalnej, takich jak: plastyka, taniec, muzyka, teatr, film, fotografia. Proponuje zajęcia artystyczne i hobbystyczne, koncerty, spektakle, wystawy, wycieczki, imprezy plenerowe (ArtPark, Grenadier).

Pracują tu zespoły teatralne, kabaretowe, taneczne i wokalne. Prowadzi także działalność wydawniczą („Tekstualia – kwartalnik krytyczno-literacki”). Ponadto wspiera inicjatywy kulturalno-społeczne na terenie Śródmieścia, współpracując z dzielnicowymi radami osiedli, stowarzyszeniami i społecznościami lokalnymi. Kwalifikacje pracowników animujących oraz instruktorów – wykształcenie kierunkowe oraz długoletnie doświadczenie – zapewniają wysoki poziom organizowanych wydarzeń kulturalnych i zajęć artystycznych. Różnorodna działalność programowa sprawia, że DKŚ, spełniając funkcje edukacyjne i animując życie kulturalne społeczności lokalnej, oddziałuje nie tylko na mieszkańców Dzielnicy Śródmieście, ale i całej Warszawy.

Dom Kultury Śródmieście powstał w roku 2001, integrując prace śródmiejskich klubów kultury, działających od ponad dwudziestu lat na terenie dzielnicy. W 2002 roku otrzymał nową siedzibę – część budynku przy ulicy Smolnej 9 (vis á vis Muzeum Narodowego), zaś w 2008 lokal przy ulicy Kredytowej 6, gdzie powstały Pracownie Artystyczne, które wraz z Pracownią Mikromodelarstwa w 2015 roku zostały przeniesione do Kamienicy Artystycznej na ul. Foksal 11. Nowe siedziby pozwalają na poszerzenie oferty edukacyjno-kulturalnej i rozszerzenie działalności w zakresie prezentacji dokonań kulturalnych.

Adres i dojazd

ul. Smolna 9, Warszawa

http://dks.art.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,2
Średnia ocena
Rozrywka na najwyższym poziomie!
-

08.06 / 18:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
6,9
Średnia ocena
Znakomicie przenosi klimat twórczości Tadeusza Konwickiego do współczesności
- Jacek

Jutro / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
8,7
Średnia ocena
Wychodząc - wiedziałam, że jeszcze raz wrócę....
- Anna

04.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.