Meblościanka - zdjęcie Meblościanka - zdjęcie

Meblościanka

To spektakl, jak tytułowy mebel, złożony z wielu półek a na każdej półce inny problem, inny bohater, inna bohaterka. Z różnych światów, różnych porządków, jak Polka Katoliczka i Feministka.

Surrealistyczna opowieść o duchach uwięzionych gdzieś pomiędzy… pomiędzy lodowiskiem a pożarem, pomiędzy zrozumieniem a wrogością, pomiędzy tragedią a groteską.

Bohaterowie spektaklu zadają trudne pytania o współczesność, dylematy moralne, wartości. Jak walczyć ze stereotypami, szukać tożsamości, oswajać seksualność? Oparta na autorskim tekście Pauliny Daneckiej i Tomasza Jękota „MEBLOŚCIANKA” w reżyserii Błażeja Peszka to spektakl o niepoprawności i niejednoznaczności. Polka Katoliczka i Feministka w jednym płoną domu, przy jednym stole wywołują duchy i rekonstruują wydarzenia.

Symultaniczne działania, niejednoznaczne dialogi i topniejący lód pod stopami opowiadane są ruchem, słowem, emocją.

Pogubione duchy rozliczają się ze swoimi biografiami, odbrązawiają postawione im za życia pomniki i szukają zrozumienia wśród żywych. Rozwibrowane, ponownie ucieleśnione, oddają się fizyczności. Czy znajdą spokój? Czy ktoś je wysłucha?

Czas trwania: 65 minut

Zwiastuny

Obsada

Paulina Giwer–Kowalewska/Joanna Chułek

Natalia Dinges

Magdalena Fejdasz

Paulina Jóźwicka

Jakub Krawczyk

Robert Wasiewicz

Realizacja

Tekst: Tomasz Jękot / Paulina Danecka

Reżyseria: Błażej Peszek

Muzyka: Michał Paduch

Dom Kultury KADR - Adres i dojazd

Wincentego Rzymowskiego 32

https://www.dkkadr.waw.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.