neTTheatre: Burza - zdjęcie

neTTheatre: Burza

Tym razem zabieram Cię w podróż, na wyspę.

Zawsze asystuję w umieraniu moim mistrzom. W odchodzeniu, w rozstawaniu się z ziemskimi sprawami, w ostatniej jeszcze próbie ich uporządkowania, przekazania dalej tego, co najważniejsze. Testament. Tym właśnie jest dla mnie “Burza” Szekspira.

Jestem Prospero i mieszkam na wyspie. Muszę wybaczyć ludziom, którzy odebrali mi świat, zmusili do ucieczki. Muszę to zrobić, aby moje dziecko, mogło do niego powrócić. Muszę uleczyć wyspę, która była mi domem, a którą zatrułem jadem mojej magii. Muszę wreszcie wyrzec się czarów, bo nie mam już na nie siły, bo moje demony zaczynają zwracać się przeciwko mnie.

W nocy po raz ostatni wywołałem burzę. Czekałem na te chwilę, bałem się jej, chociaż przeczuwałem, że nadejdzie.

Ostatnie arcydzieło arcytwórcy teatru. Człowieka, który według wielu – nigdy nie istniał. Cuda i dziwy można wyprawiać z tą historią, prawda? Niby wszystko się już wydarzyło, a teraz może się nagle od-wydarzyć… A jednak jego ostatnie dzieło jest o kresie magii, o porzuceniu czarów, a przede wszystkim o przebaczeniu.

Na scenie występują między innymi Piotr Michalczuk, Aleksandra Karpiuk, Anna Zachciał, Dariusz Jeż , Łukasz Witt-Michałowski, Jakub Mieszała.

Realizacja

Reżyseria: Paweł Passini

Muzyka: Daniel Słomiński

Kostiumy: El Bruzda

Scenografia: Miro Nordyk Jurczuk

Światło: Grzegorz Polak

Dźwięk: Jakub Dziewa

Wizualizacje: Anita Struk

Ruch sceniczny: Wojciech Kaproń

Centrum Kultury - Adres i dojazd

http://ck.lublin.pl/pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.