Historia Jakuba - Teatr Dramatyczny - zdjęcie Historia Jakuba - Teatr Dramatyczny - zdjęcie Historia Jakuba - Teatr Dramatyczny - zdjęcie

Historia Jakuba - Teatr Dramatyczny

Opowieść inspirowana faktami o księdzu i filozofie, który dowiaduje się, że nie jest tym, kim jest. Próbuje odkryć swoją prawdziwą tożsamość, ale we współczesnym świecie, gdzie trzeba jasno określić pochodzenie, wiarę czy narodowość, zaczyna coraz bardziej odczuwać inność i obcość.

Próby scalenia na nowo swojej osobności raz po raz narażają go na nieoczekiwane sytuacje i przygody, które od tragizmu chroni śmiech i wartka, burleskowa akcja. Spektakl wyreżyserował Ondrej Spišák, od ponad piętnastu lat współpracujący z Tadeuszem Słobodziankiem. Ich realizacje „Nasza klasa”, „Malambo”, „Merlin. Inna historia”, „Prorok Ilja”, „Młody Stalin” i „Niedźwiedź Wojtek” zdobyły wiele nagród i cieszą się uznaniem nie tylko polskiej publiczności.

Premiera spektaklu odbyła się w ramach Festiwalu Nowe Epifanie / Gorzkie Żale 2017.

Na scenie występują między innymi Magdalena Czerwińska, Zbigniew Dziduch, Małgorzata Rożniatowska, Marcin Sztabiński, Otar Saralidze, Marta Król.

Czas trwania: 170 minut

Realizacja

Reżyseria: Ondrej Spišák

Scenografia, kostiumy: Szilárd Boraros

Współpraca kostiumograficzna: Aneta Suskiewicz

Muzyka: Piotr Łabonarski

Reżyseria, światła: Andrzej Król

Drugi reżyser: Anna Gryszkówna

Konsultacje wokalne: Malgorzata Hauschild

Ruch sceniczny: Anna Iberszer

Kierownik produkcji: Rafał Łukasz Renner

Centrum Kultury - Adres i dojazd

http://ck.lublin.pl/pl/

Kup bilet