Na czworakach - zdjęcie

Średnia ocena

6 oddanych głosów
15 zainteresowanych osób

6,5 / 10

Na czworakach

"Na czworakach" to sztuka przewrotna. Autobiograficzna, w której Różewicz patrzy z ironią na swoje życie i składane mu hołdy.

Jej prapremiera odbyła się w czasach PRL-u w roku 1972 w warszawskim Teatrze Dramatycznym w reżyserii Jerzego Jarockiego z udziałem Zbigniewa Zapasiewicza w roli Laurentego i Ryszardy Hanin jako Pelagii. Dziś po latach i w innej rzeczywistości brzmi ona nadal aktualnie. Piętnuje bufonadę, obłudę, wazeliniarstwo, rozdawnictwo orderów, wątpliwe zachowanie kleru i nieustanne pełzanie na czworakach.

Przedstawienie Jerzego Stuhra ogląda się z zainteresowaniem. Znakomite reżysersko i aktorsko. Prym wiodą w nim Jerzy Stuhr jako Laurenty, Wiesław Komasa jako kolega Sitko, zbierający gromkie brawa, zwłaszcza za wielki monolog w drugiej części i Dorota Stalińska jako kapitalna Pelagia. Obok nich spisują się doskonale Michał Breitenwald jako doktor Racapan i Andrzej Glazer w roli Ojca Kontestatora. Na pochwały zasługują także pozostali wykonawcy - młodziutka Anna Karczmarczyk w roli Dziewczyny, Maciej Kmiecik w roli Pudla, Wojciech Chorąży jako Urzędnik i Strażnik Pierwszy oraz Maciej Kosmala jako Urzędnik i Strażnik Drugi.

Na scenie występują między innymi Anna Karczmarczyk, Dorota Stalińska, Jerzy Stuhr , Maciej Kosmala, Michał Breitenwald, Mateusz Kmiecik.

Czas trwania: 110 minut

Realizacja

Reżyseria: Jerzy Stuhr

Światło: Adam Czaplicki

Scenografia i kostiumy: Elżbieta Terlikowska

Muzyka: Jerzy Satanowski

Producent wykonawczy: Ewa Ratkowska

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Sztuka świetnie zagrana. Jednak Jerzy Stuhr to jest klasa.

    ma.....@....pl / 19 maja 2016

  • 5,0/ 10

    Sztuka trochę dziwna i szalona, zresztą chyba tak jak i sam T. Różewicz. Oczywiście świetna gra Jerzego Stuhra.

    je.....@gm...il.com / 28 maja 2016

Agencja GRUV ART - Adres i dojazd

http://www.gruv-art.com.pl/

Kup bilet