Sławek Jaskułke Trio - zdjęcie

Sławek Jaskułke Trio

Po wielu latach koncertowania i nagrywania solo, współtworzenia jazzowego duetu fortepianowego Duodram oraz tworzenia projektów specjalnych jak np. Chopin na pięć fortepianów Sławek Jaskułke powraca do idiomu jazzowego tria fortepianowego i swojej macierzystej formacji muzycznej.

JASKUŁKE TRIO to zespół będący przykładem współczesnego podejścia do jazzu w oparciu

o tradycyjną formę jazzowego tria fortepianowego. Sławkowi Jaskułke towarzyszą Krzysztof Dziedzic na perkusji oraz Max Mucha na kontrabasie.

Artysta czerpie z pianistyki największych przedstawicieli gatunku, interpretując ją na własny sposób. Tworzy muzykę posiadającą wyraźny, indywidualny styl i rozpoznawalne brzmienie. Poprzednia płyta Jaskułke 3yo pt. „Sugarfree” odniosła wielki sukces medialny, utrzymując się dwa tygodnie na pierwszym miejscu jazzowej listy przebojów ówczesnego Jazz Radia, zaś zespół koncertował na niemal wszystkich kontynentach i większych festiwalach jazzowych Europy i świata, także w ramach trasy koncertowej amerykańskiego saksofonisty Davida Murraya.

Płyta Jaskułke Trio „ON” jest sumą wieloletniej pracy oraz procesu twórczego. W warstwie merytorycznej album jest zgłębieniem sztuki improwizacji jazzowej oraz pracą nad strukturą kompozycji. W warstwie stylistycznej utrzymany w duchu modern mainstreamu i współczesnych kierunków jazzu europejskiego. To, co dla Jaskułke ważne, to budowa formalna, a także spójna konstrukcja całości. Artysta eksperymentuje z materią muzyczną w sposób świadomy i konsekwentny, kładąc szczególny nacisk na interpretację, dla której zawsze punktem wyjścia jest kompozycja.

„(…)Kiedy Sławek Jaskułke usiądzie przy fortepianie, to zapamiętuje się to, że jest absolutnym mistrzem jeżeli chodzi o bycie instrumentalistą.”

AGNIESZKA SZYDŁOWSKA – dziennikarka, Trójka Program III Polskiego Radia

„Sławek Jaskułke Trio (…) nie jest programem wydumanym (…), a atrakcyjną, świeżo brzmiącą, odważną, łączącą wiele elementów fuzją”

JAZZPRESS

Obsada

Sławek Jaskułke – fortepian

Max Mucha – kontrabas

Krzysztof Dziedzic – perkusja

Realizacja

FORTEPIAN: Sławek Jaskułke

KONTRABAS: Max Mucha

PERKUSJA: Krzysztof Dziedzic

12on14 Jazz Club - Adres i dojazd

ul. Stanisława Noakowskiego 16
00-666 Warszawa

http://12on14club.com/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.