Mateusz Smoczyński Quintet „Berek” - zdjęcie

Mateusz Smoczyński Quintet „Berek”

Warszawska premiera najnowszej płyty Mateusza Smoczyńskiego „Berek” wydanej nakładem Universal Music Polska.

Mateusz Smoczyński powraca ze swoim kwintetem! Jest to formacja, z którą dokładnie 10 lat temu nagrał swój debiutancki album. Po kilku latach dzielenia czasu między kontynentami – pobyt Mateusza w Stanach Zjednoczonych i współpraca m.in. z Turtle Island Quartet, nadszedł czas, aby zebrać swoje dotychczasowe do-świadczenia i ponownie wydać autorski projekt.

Na 3 płycie kwintetu znajdują się kompozycje lidera, oraz jego brata – Jana Smoczyńskiego. Album ten, który nosi tytuł „Berek” zawiera wiele nawiązań do polskiej muzyki ludowej, amerykańskiego folku oraz muzyki klasycznej. Mateusz wykonuje swoje partie na skrzypcach oraz na instrumencie bardzo wyjątkowym i w Polsce praktycznie nieznanym – skrzypcach barytonowych. W skład zespołu wchodzą najwybitniejsi polscy muzycy jazzowi – Konrad Zemler na gitarze, Jan Smoczyński na fortepianie, Wojciech Pulcyn na kontrabasie oraz Michał Miśkiewicz na perkusji.

Płyta została zarejestrowana w grudniu 2016 roku, kilka miesięcy po wygranej Mateusza Smoczyńskiego w Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta. Premiera albumu przewidziana jest na 28 kwietnia i odbędzie się podczas festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu.

Obsada

Mateusz Smoczyński – skrzypce, skrzypce barytonowe

Konrad Zemler – gitara

Jan Smoczyński – fortepian

Wojciech Pulcyn – kontrabas

Michał Miśkiewicz – perkusja

Realizacja

SKRZYPCE, SKRZYPCE BARYTONOWE: Mateusz Smoczyński

GITARA: Konrad Zemler

FORTEPIAN: Jan Smoczyński

KONTRABAS: Wojciech Pulcyn

PERKUSJA: Michał Miśkiewicz

12on14 Jazz Club - Adres i dojazd

ul. Stanisława Noakowskiego 16
00-666 Warszawa

http://12on14club.com/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.