Eivind Aarset Quartet - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

10.0 / 10

Eivind Aarset Quartet

Eivind Aarset - norweski nowatorski muzyk jazzowy, nawiązujący do undergroundu, czerpiący z muzyki elektronicznej. Osoby z którymi współpracował, głównie jako muzyk sesyjny to m.in. Ray Charles, Dee Dee Bridgewater, Ute Lemper, Ketil Bjørnstad, Mike Mainieri, Arild Andersen, Abraham Laboriel, Dhafer Youssef, Bugge Wesseltoft czy Django Bates. Współpracuje ściśle z trębaczem i kompozytorem Nilsem Petterem Molvaerem. Jego kariera, także solowa rozpoczęła się dzięki współpracy z norweską wytwórnią Bugge Wesseltofta Jazzland Records. Album „Electronique Noir” (Jazzland 1998) został nazwany przez "New York Times" jednym z najlepszych albumów elektrycznego jazzu epoki postmilesowskiej. Swoje korzenie określa głęboko w muzyce rockowej (Hendrix, Pink Floyd, Santana, Deep Purple czy Black Sabbath) i w jazzie (Miles Davis, Mahavishnu Orchestra, Weather Report czy Return to Forever). Spore znaczenie miała dla niego także twórczość takich muzyków, jak Brian Eno, Jon Hassell, Michael Brook czy David Byrne. Duży wpływ na podejście do roli gitary w jego muzyce miała współpraca z Bugge Wesseltoftem. Decydującą była jednak dla Aarseta współpraca z Molvaerem nad albumem Khmer.

Obsada

Eivind Aarset – gitara, elektronika

Audun Erlien – gitara basowa, pianino elektryczne

Erland Dahlen – bębny, perkusja, elektronika

Wetle Holte – bębny, perkusja, elektronika

Realizacja

GITARA/ELEKTRONIKA: Eivind Aarset

GITARA BASOWA/PIANINO ELEKTRYCZNE: Audun Erlien

BĘBNY/PERKUSJA/ELEKTRONIKA: Erland Dahlen

BĘDNY/PERKUSJA/ELEKTRONIKA: Wetle Holte

Opinie naszych widzów (2)

  • 10.0/ 10

    Najlepszy jazz, na jakim byłem w Polsce. Świetna muzyka. Świetny klub.

    ek.....@gm...il.com / 17 January 2017

  • 10.0/ 10

    Koncert rewelacja, pomimo wysokiej ceny warto było. Kultura przez duże K nie ma ceny :) Klub 12on14 Jazz Club bardzo mi się podoba, fajna atmosfera

    ma.....@....pl / 08 January 2017

12on14 Jazz Club

12on14 Jazz Club to miejsce niezwykłe - jego założycielami i właścicielami są Katarzyna Pierchała i Tomasz Pierchała. Pomysł na stworzenie 12on14 Jazz Club zrodził się z ich wielkiej miłości do muzyki jazzowej.

Pierwszym miejscem, w którym znajdował się 12on14 Jazz Club, było warszawskie Stare Miasto, z czasem 12on14 Jazz Club przeniesiony został do nowej siedziby, która obecnie znajduje się przy ul. Stanisława Noakowskiego 16 - jej wielkie otwarcie miało miejsce 4 maja 2016 roku, podczas którego wystąpiła amerykańska wokalistka Julie Silvera.

Na zmianę siedziby wpływ miała między innymi zbyt mała sala koncertowa - dziś 12on14 Jazz Club dysponuje salą, która może pomieścić nawet 150 osób.

12on14 Jazz Club to miejsce, w którym spotykają się ludzie kochający muzykę jazzową - cieszy się ono ogromnym uznaniem wśród muzyków oraz miłośników muzyki jazzowej.

Repertuar 12on14 Jazz Club jest niezwykle bogaty. Co miesiąc w ofercie przygotowywanej przez 12on14 Jazz Club znaleźć możemy wiele koncertów znakomitych polskich i zagranicznych muzyków. Ogromną popularnością w 12on14 Jazz Club cieszą się również koncerty Jam Session, która są doskonałą okazją do tego, aby spotkać się, posłuchać muzyki jazzowej i miło spędzić czas. Dodatkowo w każdy piątek w RadioJAZZ.FM posłuchać możemy transmisji na żywo z piątkowych koncertów odbywających się w 12on14 Jazz Club.

12on14 Jazz Club to miejsce wyjątkowych spotkań z muzyką jazzową, w którym również można smacznie zjeść i napić się dobrego wina i nie tylko.

Bilety do 12on14 Jazz Klub kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej klubu, a także w kasie klubu, która czynna jest od poniedziałku do soboty od godz. 12.00 do godz. 24.00.

Adres i dojazd

ul. Stanisława Noakowskiego 16
00-666 Warszawa

http://12on14club.com/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.9
Średnia ocena
Fantastyczny, pełen werwą i humoru!
- Teresa

12.12 / 19:00

Gatunek: Koncert
9.1
Średnia ocena
Wesoło, fajna zabawa!
- Eliza

30.11 / 19:00

16.12 / 16:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Koncert
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.