Machiavelli - zdjęcie Machiavelli - zdjęcie Machiavelli - zdjęcie Machiavelli - zdjęcie Machiavelli - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

8,0 / 10

Machiavelli

Bohater opowieści, jeden z najwybitniejszych umysłów politycznych swego czasu, Niccolo Machiavelli, mistrz podstępu i politycznej intrygi, tym razem ośmiesza ludzką głupotę, która nie zależy ani od stanowisk, ani wykształcenia. Znany powszechnie doktor praw, Calfucci, wraz ze swą żoną, Lukrecją, od dawna starają się o dziecko. Rezultaty ich działań pozostają jednak nikłe. Wskutek zmyślnej intrygi głównego bohatera – Machiavellego oraz jego towarzyszy – pojawia się rozwiązanie tej nieszczęśliwej sytuacji …

Libretto tego dowcipnego musicalu powstało na podstawie XVI-wiecznej komedii Machiavellego „Mandragora” i napisali je Ryszard Marek Groński i Antoni Marianowicz. Muzykę skomponował niezapomniany Jerzy Wasowski. Natomiast jazz-rockowe aranżacje do toruńskiej realizacji opracował Tomasz Lewandowski.

W 2020 r. ukazała się płyta z piosenkami z musicalu. Można na niej usłyszeć utwory zarówno w interpretacjach aktorów Teatru Muzycznego jak i Barbary Krafftówny, Piotra Roguckiego i Artura Andrusa. Płytę doceniono nominacją do Fryderyka 2021 w kategorii „album roku – muzyka filmowa, teatralna, ilustracyjna”.

Na scenie występują między innymi Witold Szulc, Kornelia Raniszewska, Adam Mortas, Robert Kowalski, Radosław Smużny, Agnieszka Płoszajska.

Czas trwania: 80 minut

Realizacja

Libretto: Ryszard Marek Groński, Antoni Marianowicz

Muzyka: Jerzy Wasowski

Reżyseria: Bartłomiej Wyszomirski

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Kostiumy: Wanda Kowalska

Aranżacje muzyczne: Tomasz Lewandowski

Zespół muzyczny pod kierownictwem: Bartka Staszkiewicza

Teatr Muzyczny w Toruniu - Adres i dojazd

ul. Żeglarska 8, Toruń

http://teatrmuzyczny.torun.pl/

Kup bilet